Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sabiedriskais autobuss» kārtējo reizi neveic visus reisus 38

Pasažieru pārvadātājs «Sabiedriskais autobuss» (SA) trešdien, 5. februārī, kārtējo reizi sagādāja nepatīkamus pārsteigumus baušķeniekiem. Šajā dienā netika veikti divi reisi, par izmaiņām pasažieri netika informēti.

Baušķeniekiem, kuri bija rūpīgi saplānojuši savas dienas gaitas, trešdien, 5. februārī, nācās vilties paļāvībā uz SA pakalpojumiem. Autobusa uz Rīgu plkst. 7.20 nebija. Tā vietā uz galvaspilsētu devās autobuss plkst. 7.30. Braucēji, kas bija rēķinājušies braukt uz Rīgu ar ekspresi plkst. 7.40, autobusu nesagaidīja. Nākamais, parastā režīmā uz Rīgu braucošais autobuss bija tikai plkst. 8. Jāteic, ka Bauskas autoostas dispečeriem nekādas informācijas par reisu izmaiņām nebija. Pēcpusdienā no Bauskas nekursēja autobuss uz Rīgu arī plkst. 16.

«Bauskas Dzīve» par šiem faktiem ziņoja uzraugošajai institūcijai, valsts SIA «Autotransporta direkcija». Preses pārstāve Sandra Maļuha apliecināja, reiss plkst. 7.40 tiešām nav veikts. Taču direkcija norāda, ka līgumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ir minēts pieļaujamais limits reisu neizpildei attaisnojošu iemeslu dēļ.

S. Maļuha skaidroja, uzņēmumam nav iespējams operatīvi nodrošināt rezerves autobusu, jo tas atrodas septiņu kilometru attālumā no Bauskas. Nav iespējams tik ātri arī darbavietā nogādāt šoferi. Tādējādi SA lēmums par reisa atcelšanu ir pašsaprotams.

Tikmēr SA veica savdabīgas pārmaiņas autobusu kustības grafikā. Uzzinot, ka autobusam, kuram jābrauc no Bauskas plkst. 7.40, ir salūzušas durvis un tas nevarēs doties ceļā, tika nolemts aizkavēt autobusu plkst. 7.20. Tas uz Rīgu tika palaists plkst. 7.30. ATD šādu patvaļīgu reisu izmaiņu attaisno. «Daļa pasažieru, kuri plānoja braukt ar autobusu plkst. 7.40, tika uzņemti autobusā, kas izbrauca no Bauskas plkst. 7.30. Pārējiem bija iespēja izmantot autobusu plkst. 8. Visi pasažieri, kuri vēlējās nokļūt Rīgā, tika turp nogādāti, jo autobusi nebija pilni,» apgalvo S. Maļuha.

Arī SA pārstāvis Igors Cupruns šādu rīcību atzīst par situācijai atbilstīgu. To, ka pastāv apstiprināts autobusu kustības grafiks un pasažieri ar to rēķinās, I. Cupruns šajā gadījumā neuzskatīja par svarīgāko. Rezerves autobusu nolemts reisā nelaist, jo tas tāpat nebūtu paguvis laikā. Viņš arī apliecināja, ka autobuss plkst. 16 no Bauskas nav varējis braukt, jo bija Rīgā.

Tāpat SA pārstāvis uzskata, ka autobusu vadītājiem, atbraucot no Rīgas, nav pienākuma ierašanos apliecināt dispečeriem Bauskas autoostā. Tieši tādēļ Bauskas autoostas ienākušo autobusu žurnālā nav fiksēts, vai autobuss, kuram Bauskā jāatbrauc plkst. 10.50, tiešām ir ieradies. I. Cupruns apgalvo, no Rīgas 5. februārī reisos devušies visi autobusi.

Bauskas autoostas vadītājs Jānis Kļaviņš šādai SA nostādnei nepiekrīt. Autoostas dispečeriem jāzina, kādi autobusi kursē, vai tie atveduši pasažierus no galvaspilsētas vai ne. «Tas ir laba servisa apliecinājums. Tādējādi mēs arī varam konstatēt, kā pārvadātājs izmanto mūsu autoostu, kādu servisu tas nodrošina mūsu iedzīvotājiem, » skaidroja J. Kļaviņš.

Jāteic, ka sarunas laikā ar «Bauskas Dzīvi» I. Cupruns pat neieminējās par iespēju atvainoties pasažieriem par 5. februārī nenotikušajiem reisiem un tādējādi sagādātajām neērtībām.

Tajā pašā laikā SA pārstāvis iebilda pret portālā bauskasdzive.lv pasažieru izteiktajiem pārmetumiem par aukstumu SA autobusos. Kādam vienmēr autobusā sals, citam būs par karstu. Sabiedriskajā transportā vienmēr kāds būs neapmierināts.

I. Cupruns apgalvoja, ka uzņēmums dara visu iespējamo, lai nodrošinātu pasažieriem atbilstīgu servisu. Vienlaikus SA gatavo izmaiņas kustības sarakstā. Jaunumus baušķeniekiem ir cerības sagaidīt martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 38

jaa...

Šitam kadram sava dzīve laikam šķiet pārāk garaicīga, ja jau par tādiem sīkumiem ir gatavs rakstīt šādus memuārus... katru reizi smejos par to lietu būtību un "SVARĪGUMU" , par ko Auzāns gatavs uzpūst ziloni!!!

(Get a life)

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:47

annele

Lieciet taču to Auzānu mierā,kādam taču tas ir jāraksta,un tie nepavisam nav sīkumi

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:56

nabaga Auzāns

Annelīt.... painteresējies lūdzu kādā lielākā autoostā... piemēram Rīgā, cik katru dienu tiek neizpildīti reisi!!! Bet šitais Dulburs no tā uztaisa sazin kādu sensāciju Bauskas ciematiņā!!! Tādā veidā tikai uzkurinot tautu uz kaut kādu iedomātu briesmoni, bet pats par to saņem labu naudiņu un vakarā mājās smejās par Jums visiem... cik viegli ir Jūs visus ietekmēt!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 13:01

labs princips

to nabaga Auzāns
lielisks ieteikums... nevajag mums līdzināties un tiekties pēc labākā. jo sliktāk, jo labāk. ne tā? ir valstis, kur sab transports vispār nepastāv.. iesim uz to? Ir novadi LV, kur autobuss kursē reizi nedēļā - iesim uz to? Kāpēc baušķeniekiem tiek liegtas tiesības uz kvalitativu pakalpojumu? Mēs neko labu nedrīkstam prasīt, bet mums jābūt laimīgiem, ka mūs vispār kāds ved? tā te ir gribēts???

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 13:30

nabaga Auzāns

to labs princips
Kvalitatīvs pakalpojums? Gribu tikai norādīt, ka arī kvalitatīva pakalpojuma sniedzējiem ne tikai Latvijā, tāpat Eiropas valstīs pat visbagātākajās, ne tikai autobusu, tapat dzelzceļa un lidmašīnu pārvadājumos reisi tiek neizpildīti un daudz biežāk nekā šeit Bauskā!!! Ja no kaut kādiem 450 reisiem nedēļā (precīzi nepateikšu) neizpilda vienu... Nu atvainojiet tas ir vairāk ka idiotisms par to rakstīt avīzē!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 14:49

kretīn,

ja Tev noteiktā laikā vajadzētu pagūt nokļūt Rīgā pie ārsta, uz vilcienu vai citu autobusu, nedod, Dievs, uz lidmašīnu, tad Tu gan citādāk runātu!
No Rīgas braucu 3. februāra rītā plkst. 9. BIļeti nopirku autoostas kasē, gaidīju pieturā. Kamēr pienāca autobuss, neliels vīriņš savāca pieturā deviņus !!! braucējus uz Bausku un aizveda uz savu nelegālo busiņu. Cilvēki gāja tikai tāpēc vien, ka baidījās nosalt autobusā. Par laimi šo reisu veica lielais autobuss, kurā nebija auksti.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 17:18

kraans

,., nu ntas jau kaartejais aans!))))

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 18:27

annele

Kā tev ciprun mēle nenokalst ,tā nirgājoties par baušķeniekiem!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:51

....

man ir bijusi pieredze ar to Auzānu... varu derēt, ka ne Cupruns ne tā Maļuha nav teikuši pat ne līdzīgus vārdus... tā visa ir Auzāna murgainā interpretācija.... viņa mēlei pēc visiem standartiem jau sen vajadzēja būt nopuvušai!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:55

annele

Aipam gan vienmēr autoostā visu dienu stāvēja rezerves autobuss ar visu šoferi,gadījumam,ja notiek kāda nelaime reisā esošajiem autobusiem

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:53

jāaaaa

tiešām kaut kā jocīgi, viss ir attaisnojoši, un viss ir kārtībā. šausmas vispār.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:55

slikti

Vienkārši briesmīgi bija vakar braukt reisā plkst 9.40 no Bauskas uz Rīgu, šoferis tik neprasmīgi brauca, regulārī šausmīgi bremzēja, pieturā vienā neredzēja, ka stāv cilvēks, tā bremzēja, ka visi gandrīz vai sagāzās uz priekšu. No tās neprasmīgās braukšanas sievietei jaunai palika slikta dūša, viņa kāpa ārā Iecavā.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 12:56

IVARS

Auzāna kungs aizstāv cilvēka intereses un tur nekas nav uzpūsts.SA vienkārši nav rezerves autobusu ko sūtīt.I.Cupruss sargā savu pakaļu.Rezerves šoferim ,jau jābūt no rīta,ATD un jāstāv rezervē nevis jābrauc meklēt un jāvadā.Par ATD jautājumu jārisina satiksmes ministrijai.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 13:13

...

Tu gribi lai katru rītu pie ATD (Autotransporta direkcija, Vaļņu ielā, Vecrīgā) stāv SA autobuss???
Tas gan Bauskas iedzīvotājiem dikti palīdzēs!!!

IVAR! Aizej vēl kādu dieniņu uz skolu un pamācies.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 14:53

to ...

Man viena alga kas kuram kur stāv. Es gribu būt droša, ka varēšu bez raizēm, siltumā, noteiktā laikā un ērti aizbraukt uz Rīgu un no tās uz Bausku. Lai reiz beidzas šis genocīds!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 19:44

eu

ja kādam vajg braukt maršrutā Rīga Bauska-Rīga tad iesaku izmantot interneta portālu www.paker.lv ar brīvajiem šoferiem.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 13:47

???

Tajā portālā ir tikai maršruts Liepāja - Rīga. Kur tur redzama Bauskas līnija?

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 17:20

Bauskenieks

Man vajadzigs izbraukt uz Rigu 7.20 japaspej uz darbu,labi ka ir kads kas atlaujas par to runat tie kas te tikai muld,latviski sakot mizeji un nekad neko labu nekad nepateiks,ja autobusam jabut tad lai ir,ja nespej to nodrosinat lai aun kajas mums ir savs autobusu parks.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 15:08

es

Pilnīgi pareizi lai tas AS šauj dillēs mums tāds pārvadātājs nav vajadzīgs,kas nevar nodrošināt normālus pārvadātāja pakalpojumus.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 15:48

rezumē

Pārlasot visus komentārus, atliek secināt, ka visu nelaimju nelaime nav gan SA, bet Auzāns, jo viņš, lūk, atļaujas par šo tēmu rakstīt. Baušķiniekiem nu ir pilnīgi vienalga, cik autobusu dotajā datumā pasaulē nekursē, mums katram ir savas rūpes un savi mērķi tajā dienā, un pasaules problēmas nemaz nesniedz mierinājumu, jo reti jau kurš tikai vizinās uz Rīgu un atpakaļ. Katrs taču ir rēķinājies ar konkrētu autobusa laiku un nav viņam ieplānota tā rezerve + ~2 stundas katrā virzienā, it sevišķi jau, ja jāpārsēžas citā transportā.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 16:07

Rita

Jā, tādi "sīkumi" , kad nenotiek paredzētais reiss vai vismaz tās pāris reizes dienā paredzētā lielā autobusa vietā tiek palaista ceļu drošībai neatbilstošā un pasažieriem bīstamā mazā miskaste, nozīmē "tik vien" kā kādam pazaudēt darbu, citam nenokārtot eksāmenu, kādam netikt iekšā ar bērnu vai invalīdu ratiņiem vai bagāžu, citam nepaspēt uz lidmašīnas reisu, citam pazaudēt veselību pārsalšanas dēļ. Vēl jau neviens dzīvību nav zaudējis...Bet nu gan metamies zākāt žurnālistu, kurš vienīgais atļaujas paust tūkstošu iedzīvotāju domas. Ja kādrez izdosies to SA mafiju nolikt pie vietas, šis žurnālists ordeni būtu pelnījis.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 17:19

''''''

Darba vietās jau to nesapratīs ka teiks autobuss nebija,viņi saka lai brauc agrāk,bet pasažieri ar to rēķinās.Arī strādnieki savu laiku ir ieplānojuši ar ko braukt uz darbu un ja vēl abi šie autobusi nav ,tad darba devējs arī var pateikt,ka jūsu pakalpojumi mums nav vajadzīgi.Vai tad SA dos darbu ja es tur zaudēšu viņu dēļ.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 20:17

ārprāc...

Miskastnieku firma= SA un tādi paši viņu sniegtie pakalpojumi, kuru lobē ATD

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 17:53

xxx

pat lidmasinas dazreiz nelido,kapec par tam nerakstet.liecet miera to firnu.apnika.kautkadi stulbeni

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 18:17

*********

Pretīgi .. tas sabiedriskais autobuss.. piegiezies jau vienreiz... mēsli tādi paši nebrauc un nedod citiem .. Kaut viņi izputētu un izkūpētu gaisā es to novēlu ...

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 18:26

ods

Tev taisnība, šī firma tik tiešām ir stulbeņi.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 18:53

Princese

Nē, nu tas ir kronis! Izaicinu SA vadību un ATD pārstāvjus pavizināties šajā maršrutā rīta stundās un pēcpusdienās! Tikai žēl, ka lielie mīnusi ir beigušies! Pareizi feinais šoferis teica - visiem ie labi samaksāts tāpēc arī nekas nenotiek, nāksies ticēt, kas tad cits atliek?!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 19:43

pasažiere

Šodien 14.20 no Bauskas un 17.50 no Rīgas bija ļoti labi lielie autobusi -tīri,silti,vietas visiem pietika.Varbūt, ka sāk izdarīt secinājumus.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 20:23

lasma

viniem tak vispar rezerves autobusa nau.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 21:19

Takš autiņus nomainiet!!!!

Labi, ka es braucu uz Ķekavu ar ekspresi plkst 15:40, protams, vajadzēja samaksāt 3.05 tā it kā būtu braukusi uz Rīgu, bet kāpu Ķekavā. Bet ja būtu braukusi 16:00 kā parasti, un tika atcelts, es būtu nokavējusi savu treniņu....

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 21:21

soferis

Labdien. Meklēju līdzbraucējus Bauska-Rīga 06:30, Rīga-Bauska 20:20. var arī uz vienu galu.
liiiwuxx22@inbox.lv

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 22:37

Soferis

Man jautājums S. Maļuhai.Ja bija rezerves autobus tad kāpēc neņēma rezervi un nedevās reisā bet jāgaida kad atvedis šoferi.Tas ir murgs;jo viniem rezerves būtiski nav.

pirms 6 gadiem, 2014.02.07 11:58

............

sa gamno,sa gamno,sa gamno,gamno,gamno-pabrauc tad sapratisi.

pirms 6 gadiem, 2014.02.08 13:41

Soferis

es zinu,jo esmu braucis

pirms 6 gadiem, 2014.02.09 13:10

Lūk!

10.02.2014. plkst. 10.40 bija jākursē lielajam autobusam Bauska -Rīga, bet bija mazais.
11.02.2014. plkst.13.00 bija jākursē lielajam autobusam Rīga- Bauska(speciāli iegādājos kasē biļeti ), bet bija mazais.(Ja seko sarakstam, tad bija 3 mazie busi pēc kārtas:12.20(pēc saraksta), 12.50(bija),13.00-mazais).

pirms 6 gadiem, 2014.02.11 18:12

Lūk!

Par "mazajiem busiem- bez ērtībām" būtu jāmaksā mazāk.Tad varbūt tiktu ievērots autobusu saraksts?

pirms 6 gadiem, 2014.02.11 18:15

uldics

Un 10. februārī 18:35 no Rīgas arī nebija. Ja es trāpos reizi nedēļā uz neejošu reisu, tad jau sanāk katru dienu kāds reiss izkrīt un pasažieri var tikai rokas noplātīt. Skandināvijā uzreiz būtu klāt ar kafiju un bulciņām kā atvainošanos pasažieriem. Pie tam apmaksātu takša čekus. Pie mums ...

pirms 6 gadiem, 2014.02.11 20:48

Vietējās ziņas