Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sabiedriskais autobuss» sola uzstādīt videokameras 11

Pasažieru pārvadātāja «Sabiedriskais autobuss» (SA) šoferi turpina pasažieriem neizsniegt biļetes. 24. jūlijā autobusā Bauska–Rīga, kas izbrauca no Bauskas plkst. 8, biļetes šoferis neizsniedza 13 braucējiem.

«Bauskas Dzīve» 24. jūlijā lūdza kādai pasažierei rīta autobusā vērot šofera rīcību. Braucēja apsēdās solā aiz vadītāja, tādējādi viņai bija lieliski redzams un dzirdams viss, ko šoferis dara.

No Bauskas līdz Ķekavai dažādos posmos biļetes netika izsniegtas 13 braucējiem. Turklāt vairāki no viņiem šoferim iedeva naudu un bez mazākās minstināšanās devās apsēsties. Tas ļāva nepārprotami secināt, ka braucēji šādi rīkojas regulāri, biļešu nedošana nav vienreizēja, nejauša šofera rīcība.

Par novēroto «Bauskas Dzīve» kārtējo reizi informēja pasažieru pārvadājumus uzraugošo institūciju, valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD). Tika vaicāts, vai ATD spēj novērst pārvadātāja īstenoto valsts līdzekļu izzagšanu un kad tas tiks izdarīts. Direkcijas pārstāves Sandras Maļuhas sagatavotajā atbildē norādīts, ka ATD nav atsevišķas struktūrvienības, kuras pienākumos ietilpst regulāra biļešu kontroļu veikšana reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos.

Šovasar direkcija saņēmusi četras sūdzības par biļešu tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem maršrutā Rīga–Bauska. Reaģējot uz šīm sūdzībām un «Bauskas Dzīves» iniciatīvu, ATD veica trīs pārbaudes, vienā no tām tika konstatēts biļešu tirdzniecības noteikumu pārkāpums.

Līdz jūlija beigām ir plānota vēl viena pārbaude, arī augustā šim maršrutam iecerēts veltīt īpašu uzmanību, sevišķi tiem reisiem, kur par pārkāpumiem liecinās pasažieru sūdzības u. c. indikācijas, piemēram, straujš ieņēmumu kritums.

ATD uz pārrunām aicināja SA vadību. Uzņēmuma pārstāvji izrādīja ieinteresētību situācijas risināšanā. Viņi iespēju robežās solīja autobusos uzstādīt videonovērošanas iekārtas, lai mazinātu domstarpības jautājumos par autobusu piepildījumu un biļešu tirdzniecības pārkāpumiem. SA organizētajās pārbaudēs, kuras notiek trīs reizes nedēļā, pēdējo mēnešu laikā biļešu tirdzniecības pārkāpumi nav tikuši konstatēti.

ATD savukārt aicina pasažierus, maksājot par braucienu šoferim, vienmēr paņemt biļeti. Pārdoto biļešu skaits ir vienīgais apliecinājums pasažieru plūsmai. Analizējot statistiku par izsniegtajām biļetēm un konstatējot, ka pārvadāto pasažieru skaits ir neliels, pārvadātājs ar pasūtītāju var secināt, ka reiss ir slēdzams, jo pēc tā nav pie
prasījuma.

«Bez pārvadātāja un sabiedrības līdzdalības ATD ar savām pilnvarām un pieejamajiem cilvēkresursiem nebūs spējīga konstatēt biļešu tirdzniecības pārkāpumu apmēru un novērst to atkārtošanos maršrutā Rīga–Bauska,» teic S. Maļuha.

Respektējot ATD, arī SA solīto, «Bauskas Dzīve» tomēr nav guvusi pārliecību par ieinteresēto pušu godprātīgu iesaistīšanos šīs problēmas novēršanā. Tādēļ vēstules ar situācijas izklāstu sagatavotas Satiksmes ministrijai, Valsts kontrolei, Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes direktoram, arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

braucējs

Es pirku divas biļetes uz Rīgu man piedāvāja pa lēto , ja neņemšu biļetes un tā mēs divi cilvēki aizbraucām pa trījiem latiem

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 17:03

pirdējs

Es jau iepriekš sarunāju kad man dos tukšo biļeti un arī braucu pa lēto.

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 18:02

.

Šorīt aizgāju uz ekspresi 7:40, bet pienāca lielā vietā mazais autobuss. Nu i nafig, aizbraucu ar Vasju, ātri un nesaspiesti :D

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 23:15

cernijs

Un tas viss tiek dariits lai atkal brauktu AIPS,cik jums samaksaaja Uldis K. par sho vissu...???
Nevarat caur tiesu panjemt rakstat aviizees :)) Nu i zhurkas jus!
Vienmeer shoferi zaga un zags VISSAAS FIRMAAS..gan naudu gan dizeli iebkuraa firmaa ar kameraam vai bez! Ar GPS baakaa vaj bez! A vot kas jus vissus vedaas?! Vai tad nav patiikami kad ved patiikams shoferis ar galvu uz pleciem!Nevis siinis kursh pa briivdienaam nodzeraas un tad uz pohaam ved juusu beernus ???? TICIET MAN ,TAS IR SMAGS DARBS! VEELU VAKARAA BEIDZ DARBU UN TEV VEL JAALAIZA AUTOBUSS PEEC JUMS LAI PEEC PAARIS STUNDAAM JUS ATKAL VAREETU PIECUKOT BUSU!!!!! IELIX KAMERAS!??? lABI LAI IR!!!!BEt atbildiet man kapeec VALSTS NEKO NEDARA AR DUSHMANIEM ????? Tad lai shoferi iet ar savaam mashiinaam straadaat par dushmaniem tad autobussi vispar nebus vajadziigi!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 01:27

bauska

Tu vari muldēt , cik gribi, bet vienīgais liecinieks par cilvēku skaitu autobusā ir pārdotās biļetes, un man nu nemaz neiežēlina tas, ka" tu vēlu vakarā beidz darbu un tad vēl jālaiž autobuss pēc braucējiem , lai tie pēc pāris stundām atkal varētu piecūkot busu". Un , ja nebūs dušmaņu, tad jūs paliksiet bez konkurences līnijā- Bauska-Rīga, un pavisam bezkaunīgi paliksiet. Un dušmaņi jau tikai ar savām mašīnām brauc. Vispār jau visos maršrutos esmu sastapis šoferus, kuriem visiem galva bija uz pleciem.

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 20:33

Š.Holmss

Man patīk visas šitās paštaisnās vecenes - nosēdās un vēroja ibio.
Vai tā vecā torte vērotāja maksā visus nodokļus, nekad nav nometusi nevienu papīrīti un ir perfekta un 100 % pareiza visas savas dzīves laikā?
Un BDz tik drukā infantilus raksteļus un no sajūsmas sit plaukstiņas. Esat nolaidušies tādu pajoļu līmenī, a la Bez tabu!!! Neatbalstu šmugulēšanos,bet nevajag no sūda pikucīša uztaisīt kalnu. Piekrītu cernijs, tā ir nevis lokāla problēma, bet gan visas valsts, kuras (ne)risināšanā tā kārtējo reizi parāda savu mazspēju!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 08:40

cilvēki būs sajūsmā

Neliekuļo nu, tu strādā pie konkrēta uzņēmēja V.Komara vai U. Koluža vai kāda cita, un šie cilvēki nav valsts, tie ir konkrēti SIA, kas nosaka un maksā algas, tu neesi valsts uzņēmuma darbinieks, valsts tev algu nemaksā, tātad algas lielumu un darba noteikumus tev nosaka šī uzņēmuma vadītājs, bet ne valsts,nemuļķo cilvēkus. Mana nauda un tas, cik man jāmaksā vai būs jāmaksā par biļeti, cilvēku pārpildītie autobusi un reisu skaits man nav maznozīmīgi, šādus "sūdu pikucīšus" jau atstāj katrā maršrutā tu, nedodot biļetes, tad nu tagad braucēji uzzina , ka , nedodot biļetes, tu viņiem katram ieliec saujā "sūdu pilucīti"........cik glaimojoši, vai ne? Cilvēki būs sajūsmā par tavām atziņām.

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 20:48

io

Paldies BDZ, ka esi ķērusies šai lietai klāt. To Odu un šļusura ielikteņus konkursu uzvarētājus vajag ar negodu no biznesa izvantīt laukā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 09:39

!

Bauska- Dobele ar daudzreiz netiek izsniegtas biļetes!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 09:49

optimiste...

27.07.2013. pulkstens ap 9.10 Iecavā gaidītāju rinda uz Rīgu, mazais buss, aiz durvīm palika griibot ap 10 cilvēku,autobusam zīmīte -vietu nav!Ko darīt visiem tiem,kas gaidīja pieturās un nokavēja uz kādu tikšanos vai kur citur? Nevajag ķengāties,bet jāiet uz ceļa un jāizsaka savs viedoklis varbūt savādāk.Parakstus vācām,televīziju saucām,bet mēs taču esam Eiropas Savienībā,varbūt cilvēktiesību ievērošanai ,kāds pratīs griezties Eiropas institūciju tiesā un aizstāvēt mūs!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 21:40

Exs

kritizējam, ko varam, es - biju Pilskalnā uz teātri.
Soli, bismīgi, tualetes nav, ja nekaita to apaļo būdiņu pie Ķirbaksalas, ar smaku, bez tīrības un bez papīra.
Ar ko mēs paši, baušķinieki, tas ir, deputāti, esam labāki par sabiedrisko autobusu?
Arī mūsu mājās nav kārības. Ir miskaste, par ko tiek iekasēta nauda.
Man bija neērti, kauns un dusmas, ka pašvaldībai vienalga, kur viņas iedzīvotāji atpūšās. kauns.
lai kā mēs kritizējam Rīgu un Ušakovu, Rīgā pie katra bērnu laukuma ir novietotas pārvietojamās tualetes. Nu tā, lai rūpētos par savējiem, savējiem iedzīvotājiem. Mums?????
Cik ilgi vēl būs tāds bardaks?
Kā pašvaldība pieļauj antisanitāros apstākļos rīkot masu pasākumus????
Man žēl, ka tāda skaista vieta kā Bauskas PIlskalna estrāde ir neizmantota. Tā stāv tukša. Un arī es padomāšu, pirms uz turieni eju......

pirms 7 gadiem, 2013.07.28 02:10

Vietējās ziņas