Sabiedriskajā apspriešanā par administratīvi teritoriālo reformu teju visi atbalsta Iecavas novada saglabāšanu 15

Publiskajā apspriešanā, kas sākta šonedēļ, 98% respondentu, kuru viedokļi pašlaik ir apkopoti, atbalsta Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas administratīvās teritorijas saglabāšanu, informēja novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK). Internetā kopš pirmdienas saņemtas 347 iedzīvotāju atbildes, un 98% ir par novada saglabāšanu. Taču anketas iespējams aizpildīt arī klātienē domē.

Sabiedrisko apspriedi var uzskatīt par notikušu, jo tajā jau ir piedalījusies noteiktais iedzīvotāju skaits, taču apspriede tiks turpināta, lai apkopotu maksimāli daudz iedzīvotāju viedokļus.

Mačeks arī stāstīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pašvaldība nosūtījusi aicinājumu kādam no ministrijas pārstāvjiem piedalīties sabiedriskās apspriešanas sanāksmē 13.jūnijā, taču līdz šim ministrijas atbilde vēl nav saņemta. Pēc domes priekšsēdētāja teiktā, ministrijas pārstāvim iedzīvotājiem būtu jāskaidro plānotās administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus, jo pašvaldība šādus nesaredz, un arī no VARAM skaidrojums nav saņemts.

Jau vēstīts, ka līdz 1.jūlijam Iecavas novadā notiks publiskā apspriešana, iedzīvotājiem uzdodot jautājumu "Vai jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?". Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Iecavas novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.

Aptaujas anketu drukātā veidā var saņemt, aizpildīt un iesniegt Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1.stāvā vai Administratīvajā nodaļā 2.stāvā, novada bibliotēkās un citās pašvaldības iestādēs. Saite uz aptaujas elektronisko versiju un aptaujas forma drukāšanai būs pieejama arī pašvaldības mājaslapā. Publiskās apspriešanas sapulce notiks 13.jūnijā plkst.18 Iecavas kultūras namā.

VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bauskas pilsētu. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

TM

Veids, kā tiek pasniegta aptauja, kas paredz respondentiem norādīt savu vārdu visiem no pašvaldības kaut kādā veidā atkarīgajiem izslēdz citu viedokli, kā atbalstu pašvaldības saglabāšanai. Rezultāts ir iepriekš paredzams - 99% par, jo citādi domājošie aptaujā nepiedalīsies.

pirms gada, 2019.06.06 16:01

TAm

Tas ir veids kā publiskā apspriešana jāorganizē. Ne tikai Iecavā. Dalībniekiem jābūt identificējamiem

pirms gada, 2019.06.06 17:00

tam, taram

tiešām, apspriešana beidzot ir veids, kā uzzināt kaut daļas iedzīvotāju viedokli, bet cik gadus šī pati dome baidījās no iedzīvotāju viedokļa izteikšanas, kad pēdējo reizi bija visaptveroša aptauja iedzīvotājiem svarīgā jautājumā? Kāds atceras, jeb visu vienmēr izlēma šaurā domubiedru lokā, par tautu pat neiedomājoties?

pirms gada, 2019.06.06 18:55

Koļa

Nu muļķības. Iecavā visu laiku ar aptaujām visu nosksidro-par azartspēlēm,pilsētas statusu,avīzi un vēl.. vsjag intersēties tālāk par savu degungalu.

pirms gada, 2019.06.06 23:25

Koļkin, dēļiņ,

tavas minētās aptaujas ir notikušas nesenā laika sprīdī, jau tad, kad gaisā vējoja novadu apvienošanas dvesma, pie tam šīs aptaujas neskar nevienu iepirkumu, veidu, kā tiek kolektīvā, budžeta nauda un fondu nauda novirzīta privātās kabatās, tur aptaujas nevajag, tās ir pat kaitīgas...

pirms gada, 2019.06.07 13:34

347 atbildes

bet tā taču ir tikai smieklīgi maza daļa no tiem, kas pārtiek, un loti pārticīgi pārtiek no novada budžeta, ko lielākoties pilda ražošanā nodarbinātie, ar pēdējiem spēkiem vilkdami nepanesami lielos nodokļus, kas liedz nodarbināt ražošanā nepieciešamo cilvēku skaitu, tādēļ pašlaik strādājošajiem jau jārukā par diviem, toties domes "speciālistiem" diez vai sanāks desmitā daļa no pie privātā prasītās ražības. Kāda te novada attīstība, ja lielākā daļa novadnieku strādā Rīgā, kādi pakalpojumi, ko domes darboņi tik ļoti mēdz piesaukt- avīzītes izdošana, ielu slaucīšana un apgaismojuma ieslēgšana, bet to visu var izdarīt firma, kam kantoris, teiksim Daugavpilī...

pirms gada, 2019.06.06 18:49

Bauskas rajons

Vienā mierā visi četri tagadējie novadi ilgus gadus sadzīvoja vienā rajonā un nekas . Aptaujas ar ietvertu atbildi - iedzīvotāju kacināšana. Visi grib būt lieli kungi ar lielām svītām.

pirms gada, 2019.06.06 21:03

P

Man ta bilde skaidra ka maza berna asara.Ja novads pelna un nedotejas,lai dzivo,ja ne-nezinu.

pirms gada, 2019.06.06 22:44

pipec

toties daudziem, ļoti daudziem nav skaidrs uz kā rēķina novads "pelna", kā arī nepavisam nav skaidrs, kā šo "peļņu" tērē. Kaut diez vai kāds novads stipri atpaliek no veida, kā ši "peļna" tiek tērēta Rīgā, protams, apmēri ir mazāki...

pirms gada, 2019.06.07 17:52

K

Nav jau māksla uzdot vienu jautājumu vai atbalstatāt novada teritorijas saglabāšanu? Būtu labāk paprasījuši iedzīvotājiem vēl vienu jautājumu - pie kādiem nosacījumiem būtu ar mieru pievienoties Bauskas novadam, tad tie būtu reāli argumenti kāpēc Iecavas novadam jābūt patstāvīgam novadam. Lūk tio es traktētu kā rūpi par novada iedzīvotājiem.

pirms gada, 2019.06.08 10:10

P

Kāpēc tieši Bauska?Ir arī Ķekava,Baldone,Jelgava.Var visu Zemgali vienā novadā.

pirms gada, 2019.06.08 10:47

K

Jā, kaut vai Ķekavai bet, lai pajautā - kam ar kādiem noteikumiem.

pirms gada, 2019.06.08 12:22

prātnieks

Lasot komentārus, paliek bēdīgi ko īsti komentē? Komentē ne šo ne to, aizmirstot par dzīvi rīt. Vai pie Bauskas, vai pie Jelgavas vai varbūt pie Rīgas.
Ko sola Bauska - neko...
Ko sola Jelgava - kuģīša satiksmi uz Jelgavu...
Ko sola Rīga - iekārtot tramvaja satiksmi ar Iecavu...
Murgs un ko tad īsti tā vides ministra murgainā ideja par piespiedu apvienošanu - kam tas vajadzīgs? Varbūt tikai, lai pazīmētos, kā Ķīlis at tiem datoriem katram skolniekam - mākoņstūmēju idejas un mums tā jāpieņem par pilnu? Vējs mākoņus aizputīs un ko tas stūmējs - tad ideja pagriezt upju tecējumus?
Vienīgais - sanitārus izsaucāt kā "Kaukāza gūsteknē''...

pirms gada, 2019.06.09 09:21

tiešām, par dzīvi ir aizmirsts

no kā dzīvos šī atlaistā varza, ko darīs, ja daudziem ir izglītība vien dzīvot no citu samaksātiem nodokļiem

pirms gada, 2019.06.10 15:47

Reforma

Lielākie ieguvēji no reformas būtu tieši iedzīvotāji, jo samazinātu visu deputātu un darbinieku armiju, tie jau arī visvairāk protestē, jo zaudēs savas siltās vietas. Bet sen bija laiks visus atlaist, jo nedomā jau par saviem cilvēkiem, tikai ražo papīru kalnus un tik augstprātīga attieksme pret cilvēkiem, reti kurš tur ir cienīgs atrasties!

pirms gada, 2019.06.10 20:42

Vietējās ziņas