Sabiedriskajā transportā pasažieri lielākoties lieto sejas maskas 2

Piecu dienu laikā, kopš stājies spēkā lēmums Covid-19 pandēmijas dēļ obligāti lietot maskas sabiedriskajā transportā, lielākā daļa iedzīvotāju apzinīgi aizsegus izmanto, taču joprojām ir cilvēki, kuri to atsakās darīt

«Ja vajag, lietojam. Tā ir tāda cimperlība, kad negrib likt masku,» portālam pauda pagājušajā nedēļā Bauskas autoostā sastaptās Lilita un Aija Sanderes no Bauskas novada Dāviņu pagasta. Mamma un meita ceļā pavadot aptuveni pusstundu un braukšanu ar masku neuzskata par apgrūtinājumu. 

Šoferis Agris Spuris pie autobusa stūres sēdēja ar vizieri. Cilvēkus viņš «vizinot» kopš 1972. gada. Par pieredzi ar maskām pieredzējušais vīrs teic, ka pasažierus mobilizējot tas, ka arī šoferis lieto aizsarglīdzekli. Kad daudz ļaužu, tad tas vēl aktuālāk. Ko darot, ja kāds pasažieris kāpjot bez tā? Tad šoferis brīdinot, ka nākamajā reizē neņemšot. Nereti gan esot tā, ka brauktgribētāji iekāpjot ar masku, bet vēlāk apsēžoties daudzi to noņemot.

Rīgas autobusu gaidīja Jeļena, viņa bija izlīdzējusies ar šalli, jo neesot bijusi nauda maskas iegādei. Teju visiem pasažieriem bija sarūpētas maskas. Šoferis Leonīds Jankovskis ar 49 gadu darba stāžu un ar masku uz sejas atklāja, ka «aptuveni 90% pasažieru ievēro prasību». Kam neesot, viņš pieprasot uzlikt vai iegādāties, ja nav.
Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere pauda, ka tikai atsevišķos gadījumos reģionālo autobusu pasažieri sejas maskas neizmanto, bet kopumā pasažieri esot atbildīgi. Viņa sacīja, ka pirmie secinājumi par deguna un mutes aizsega lietošanu reģionālās nozīmes maršrutu autobusos un vilcienos ir daudz pozitīvāki nekā pavasarī.

Sakarā ar strauju «Covid-19» izplatību valstī līdz 6. novembrim pasažieriem sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs, šoreiz neder šalle, lakats u. tml.). Papildus tam Autotransporta direkcija aicina autobusos un vilcienos maksimāli ievērot distanci, iespējas gadījumā sēdvietas ieņemt pamīšus (aizņemot katru otro sēdvietu), kā arī iegādāties biļeti internetā, autoostā vai autobusā, neizmantojot skaidras naudas norēķinus. Pasažieri tiek aicināti būt atbildīgiem un ievērot noteiktos drošības pasākumus, lai nebūtu vajadzības ieviest papildu ierobežojumus, informē un mudina Lilita Pelčere, VSIA «Autotransporta direkcija» sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tikmēr mediķi sagatavojuši pamācību, kā pareizi lietot sejas masku:

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Būt atbildīgiem

Nesen braucu uz Rīgu, tiešām pārsvarā visiem bija maskas. Malači. Divi bija tomēr bez maskām, šoferis izlikās neredzam, neaizrādīja. Citi atkal muti aizsedz bet deguns vaļā. Tad gan nav nozīmes, drīzāk aizsegt degunu bet muti var aizvērt ciet arī bez maskas. Katrā ziņā lieto nepareizi.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.12 14:29

Ingus

Kādi malači da pie kājas tās maskas tipa tās kaut ko dod cirks un sviests.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.12 17:21

Vietējās ziņas