Sabiedrisko apspriešanu par SIA «Eco Baltia vide» darbības paplašināšanu nerīkos 9

Bauskas novada domes deputāti lēmuši, ka sabiedrības līdzdalība SIA «Eco Baltia vide» B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas ieguves procesā nav nepieciešama. Savukārt uzņēmuma pārstāvji solīja rīkot atklāto dienu pasākumus, lai iepazīstinātu iedzīvotājus ar darbību un uzklausītu viedokļus.

Uz domes sēdi, kas notika 24. septembrī, bija ieradušies arī SIA «Eco Baltia vide» Bauskas filiāles vadītājs Nauris Bertmanis un uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts. Uzņēmēju teiktais stipri atšķīrās no tā, ko vides un attīstības komitejas sēdē iepriekš bija pauduši Bauskas novada domes pārstāvji par šo situāciju.

Uzņēmuma pārstāvji aicināja neizsludināt sabiedrisko apspriešanu. J. Aizbalts norādīja, ka jārēķinās ar to, ka tas iekavēs nepieciešamās izmaiņas vismaz uz diviem mēnešiem vai pat vairāk, jo sabiedriskās apspriešanas rezultātus arī var apstrīdēt un tas var ievilkties pat trīs vai četrus mēnešus. «Ja pašvaldībai būs kādi īpaši noteikumi, mēs ņemsim vērā,» norādīja J. Aizbalts. N. Bertmanis informēja, ka pašlaik sūdzības no iedzīvotājiem nav saņemtas, vairāk labi vārdi ir par to, ka šķirotavas apkārtējā vide sakārtota.

«Būsim atklāti – ja neizdosies laicīgi visu atrisināt, mēs dosimies uz Jelgavu, nevis gaidīsim, kad šeit beigsies apspriešana,» norādīja J. Aizbalts. Viņš arī piebilda, ka jau nākamgad var mainīties nosacījumi atkritumu apsaimniekošanas jomā un, ja lēmums kavēsies, uzņēmums var neturpināt attīstību.

Daži Bauskas novada domes deputāti norādīja, ka vides un attīstības komitejas sēdē piekrišana sabiedriskajai apspriešanai panākta tāpēc, ka no novada vadības un administrācijas pārstāvju puses bija saņemta cita informācija – ka sabiedriskā apspriešana paildzinās procesu labi ja uz divām nedēļām, turklāt uzņēmējam problēmas neradīs.
«Žēl, ka mūs no administrācijas puses maldināja. Izskatās pēc apzinātas bremzēšanas. Skaidrs taču tāpat, ka tā būtu formāla apspriešana. Turklāt uzņēmēji atnāk uz domi un par sevi pastāsta, nevis kā daži investori, kas paliek anonīmi un nemaz neparādās,» sacīja deputāts Gatis Skurba.

Daļa deputātu pauda pozitīvu atbalstu uzņēmējiem. «Lai paliek spēkā atvērto durvju diena, kas būs iespēja iepazīties ar uzņēmuma darbu,» teica deputāts Agris Mustermanis. «Teritorija plānojumā ir atzīmēta kā rūpnieciskā zona. Iedzīvotājiem ar to ir jārēķinās,» tā deputāte Mārīte Ķikure.

Bija, kas uzstāja par sabiedrisko apspriešanu. Deputāts Valdis Veips pauda, ka nevajagot pieņemt lēmumu iedzīvotāju vietā un tāpēc esot jāļauj izteikties. Viņam piekrita domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.

Noslēgumā par sabiedriskās apspriešanas rīkošanu nobalsoja Valdis Veips, Agris Mustermanis, Aleksandrs Novickis un Aivija Kursīte, bet pret – arī Arnolds Jātnieks.

SIA «Eco Baltia vide» vadība atzina, ka tas ir signāls attīstības turpināšanai, par ko iepriekš bija šaubas. «Uzņēmumā bija ļoti lielas pārdomas un izšķiršanās, vai šeit turpināt strādāt,» pēc sēdes «Bauskas Dzīvei» atzina N. Bertmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Mahinātors Nebalts

""«Būsim atklāti – ja neizdosies laicīgi visu atrisināt, mēs dosimies uz Jelgavu, nevis gaidīsim, kad šeit beigsies apspriešana,» norādīja J. Aizbalts. ""Bauskas dzīve citāts.

pirms 26 dienām, 2020.09.27 12:47

kārtējais "pakalpojums" no domes puses

tādi nu izskatās tie "pakalpojumi" iedzīvotājiem, ko sniedz pašvaldības, "pakalpojumi", ko iedzīvotājiem piešķir nejautājot, grib viņi to vai nē un kārtējo reizi izceļas "zaļais" Jātnieks

pirms 26 dienām, 2020.09.27 14:18

Kā padomju laikos

Bauskas rajona ☆ izpildkomitejas funkcionāra dēlēns un tautpartijas atkritumu betmena sūtnis ieradās ar pirkstu pakratīt....biznesmeņiem nebūšot te investīcijas, ja iedzīvotāju aptauju rīkošot! Un domes nacionāli zaļie auļotāji  šiem bučo zoles!

pirms 26 dienām, 2020.09.27 16:56

NACaPVIEN

Nacionāļi - Bet mums jau nav vairākums,kad būs vairākums,tad balsosim PAR ZAĻĀKU NĀKOTNI. "))

pirms 25 dienām, 2020.09.27 23:12

Tas , ko es teicu.

«Teritorija plānojumā ir atzīmēta kā rūpnieciskā zona. Iedzīvotājiem ar to ir jārēķinās,» tā deputāte Mārīte Ķikure...
Jārēķinās arī ar izdangāto ceļu? Tūlīt jau no rītiem un vakaros tumšs. Bērniem jāiet uz skolu laužot kaklus?Un pensionāri? Ja paplašinās, tad ,lai arī protās un salabo,ko sabojājuši.

pirms 25 dienām, 2020.09.28 08:30

saimniece

ko dziedātu deputāte Mārīte Ķikure, ja šādu škirojamo kompleksu ierīkotu viņas mājas tuvumā?

pirms 25 dienām, 2020.09.28 08:44

saimnieks

nuu, vina teiktu-, nekas patikams tas nava.

pirms 25 dienām, 2020.09.28 11:20

INGA

Nu gan ''deputātiņi'' atraduši ,kur atkal piesieties uzņēmējiem! Esiet priecīgi,kad kāds Bauskā ko dara,ka iedzīvotāajiem būs daarbs,būs nodokļi.Uzņēmēji ir gatavi izpildīt visas domes prasības,kas atkal traucē,vai kāds deputā'tiņš noskatījis to zemes gabalu,vai? Mums jau laikam Bauskā neko nevajag attīstīt,ne kādu ražošanu,kas mums ir tikai lielveikali! Prieks,ka domes priekšsēd''etājs izrādās gudrs,domājošs cilvēks.Kāda tur tautas apspriešana,kam interesēs,tie aizbrauks un pārliecināsies,un dos priekšlikumus,ko uzlabot. Atkal kārtējā stulbā bremzēšana!

pirms 23 dienām, 2020.09.30 12:39

bausks

Kamēr tierk škirotas tikai dažas tonnas atkritumu dienā, tikmēr problēmas nerādās. Taču, ja apjomi būs par kārtu lielāki, tad tās parādīsies. Būs smakas, kas izplatīsies tieši uz Bērzkalnu ciemu valdošo rietumu vēju iespaidā. Būs arī notekūdeņi, kas skalosies no atvestiem šķirojamiem konteineriem ar nokrišņu ūdeņiem. Paši zināt ko tik nesaberam tajos šķirotajos konteineros. Tā, ka viss vēl būs!

pirms 15 dienām, 2020.10.08 13:47

Vietējās ziņas