Sacentīsies par Viktora Teseļska piemiņas kausu 3

Sportiskā garā 26. septembra dienu aicināti pavadīt visi velokrosa un motokrosa piekritēji, tiekoties Vecumniekos, Turku kalnu trasē.
 
Sacīkstes ir veltītas Vecumnieku motokluba «Liesma» pirmā vadītāja Viktora Teseļska piemiņai. Viņš organizēja motokrosa cīņas Vecumniekos laikā no 1979. līdz 1986. gadam. Šādas piemiņas sacensības tiek rīkotas jau piekto gadu, informē šī kluba atjaunotājs un pašreizējais vadītājs Ainārs Ābeltiņš.

Vispirms trasē dosies velosipēdisti. Piedalīties var ikviens, neatkarīgi no braucēja dzimuma un vecuma vai braucamrīka modeļa un ražotāja. Sacensībām reģistrācija sacīkšu dienā, tāpat kā motokrosa dalībniekiem, no pulksten 8. Iesildīšanās jeb treniņu braucieni plānoti pulksten 10, bet pirmie uz starta plkst. 10.30 dosies mazākie, 5 – 10 gadus veci braucēji. Aiz viņiem desmit minūtes vēlāk trasē trauksies pusaudži no 11 līdz 14 gadiem, bet pēc tam jaunieši no 15 līdz 17 gadu vecumam. Pilngadību sasniegušie vīri uz startu izies pirmspēdējie, bet velosacīkstes noslēgs daiļā dzimuma braucējas. Bērniem, jauniešiem un dāmām būs jāpieveic divi trases apļi, savukārt pieaugušajiem un jauniešiem – trīs apļi.

Sacensību organizators atgādina, ka dalībniekiem jābūt ģērbtiem garajās biksēs un kreklos ar garām piedurknēm, kā arī aizsargcimdos. Obligāti jābūt aizsargķiverēm, taču tiks līdzēts arī ar jātnieku, celtniecības vai moto aizsargķiveri. Velosipēdam, tāpat kā motokrosa spēkratiem, jābūt aprīkotam ar priekšējo numura zīmi, kuras pagatavošanā var izmantot dažādus materiālus – plastmasu, biezu kartonu, preskartonu vai finieri.

Mopēdu motora rūkoņu varēs sadzirdēt ap pulksten 12, kad vispirms tiks aizvadīti treniņbraucieni. Mirkli vēlāk pirmajā braucienā trasē izies sporta mopēdi un divātrumu mopēdi, kuri trauksies pa trasi astoņas minūtes un vēl divus apļus. Pēc tam savas spējas pārbaudīs 45 cm3 standarta klases braucēji līdz 40 gadiem un meitenes, bet pēdējie smiltis pa gaisu lidinās 45 cm3 standarta mopēdu vadītāji no 40 gadiem. Tādā pašā kārtībā starts tiks dots arī otrajam braucienam, pēc kura pulksten 15 sekos labāko apbalvošana.

 Dalības maksa bērniem no pieciem līdz 14 gadiem EUR 2, jauniešiem no 15 gadiem, vīriešiem un sievietēm – EUR 3. Skatītājiem – bez maksas.

Sacensību organizators Ainārs Ābeltiņš stāsta, ka šīs ir pēdējās sezonas sacīkstes. «Ar šo rudens posmu noslēdzas arī «Zelta mopēda» sezona. Prognozēju, ka ieradīsies ap 30 motobraucēju un teju tikpat daudz velosipēdistu,» tā A. Ābeltiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vecumnieki

http://vecumnieki.lv/novads/jaunumi/article/vecumniekos-sacensibas-motokrosa-un-velokrosa.html

pirms 5 gadiem, 2015.09.24 10:41

Aija

Velokrosa nolikumā nav uzrādīti distanču garumi! Ko darīsiet, ja vairāki dalībnieki būs izgatavojuši vienādus numurus? Parasti maksas sacensībās ar tiem nodrošina organizatori. Kāds segums, garums bērnu distancēm? (svarīgi zināt tiem, kuri, iespējams izdomās doties uz sacensībām ar četrriteņiem, vai varēs izbraukt). Vai tiks apbalvoti visi bērni vai tikai ašākie? (5gadniekiem saprotamu iemeslu dēļ vinnēt šādu gionku pagrūti). Velokrosos parasti nenosaka, ko vilkt mugurā (nav motokross), obligātas tikai ķiveres.
Katrā ziņā lai pasākums izdodas!

pirms 5 gadiem, 2015.09.25 13:00

Vietējās ziņas