Sadeg malkas šķūnis Dāviņu pagastā 1

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 29. decembra plkst. 6.30 līdz 2. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

No visiem izsaukumiem 12 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, seši uz glābšanas darbiem, un pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks izcēlās 1. janvārī Bauskas novada Dāviņu pagastā. Plkst. 18.08 VUGD saņēma informāciju, ka deg šķūnis ar malku. Kopējā degšanas platība bija 40 m2. Ugunsgrēka dzēšanas darbos bija iesaistītas divas mašīnas, kā arī seši ugunsdzēsēji-glābēji no Bauskas un Vecumniekiem.

Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe stāsta, ka ar sociālo darbinieku bija ieradušies notikuma vietā. Tā ir lauku māja, kurā dzīvo vīrietis vēl spēka gados. Malka un šķūnis sadeguši pilnībā. Saimnieks jau pirms laika gribējis celt jaunu šķūnīti, karkass jau bija izveidots, sagādāts arī šīferis jumtam. Karkass atradās tieši blakus nodegušajam šķūnītim, bet, par laimi un brīnumu, ugunsnelaimē nav cietis. Pašvaldība cietušajam palīdzēs ar malku vai briketēm, savukārt labs kaimiņš pieliks arī savu roku jauna šķūnīša celšanā.

Jaunā gada sagaidīšana Zemgales reģiona brigādes daļām un posteņiem noritēja mierīgi – saņemts tikai viens izsaukums, kas saistīts ar svētku svinēšanu. Plkst. 00.31 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Iecavu, Tirgus ielu, kur 0,5 m2 platībā dega pirotehniskā izstrādājuma kartona kaste.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas