Saeimas komisija nobalso pret priekšlikumu apvienot Iecavu un Baldoni 10

Neraugoties uz pašvaldību un Saeimas deputātu priekšlikumiem, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija lēmusi virkni Pierīgas novadu veidot tajās robežās, kurās to piedāvājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), noskaidroja aģentūra LETA.

Komisija šodien lēma par deputātu iesniegto priekšlikumu apvienot Iecavas un Baldones novadus. Patlaban VARAM piedāvājums paredz Iecavu pievienot Bauskai, bet Baldoni - Ķekavai.

Pēc Iecavas domes priekšsēdētāja Aivara Mačeka (VL-TB/LNNK) stāstītā, sabiedriskās apspriedes rezultāti liecina, ka vairāk nekā 97% iedzīvotāju grib saglabāt pastāvīgu novadu, taču, ja tas neesot iespējams - tad pašvaldība gribētu pievienoties Baldonei, kopā ar Vecumnieku pagastu un daļu Olaines novada. Baldone gan šādam scenārijam esot bijusi gatava tikai tad, ja novada centrs būs Baldonē, kas, savukārt, neesot pa prātam Iecavai.

VARAM ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis sacīja, ka piedāvājums apvienot Baldoni ar Ķekavu veidots, balstoties uz Pierīgas novadu apsvērumiem. "Iecava ar Rīgu nerobežojas un tuvākais attīstības centrs ir Bauska. Pēc būtības Iecavas sadarbība un saimnieciskā darbība ir kopā ar Bausku un mēs neizprotam, kā viņi funkcionēs, ja viņus atstāsim bez attīstības centra," pauda Lasmanis.

Rezultātā deputāti nobalsoja pret priekšlikumu apvienot Iecavu un Baldoni, paredzot, ka Baldone tiks pievienota Ķekavas novadam.

Kā ziņots, VARAM izstrādātais modelis paredz līdz 2021.gada pašvaldību vēlēšanām līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā izveidot 39 pašvaldības.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Reforma

Kad Vecumnieku novada dome ir lēmusi par Vecumnieku pagasta pievienošanu Baldonei, vai tas ir kārtējais Valaiņa un viņa biedru darbs ?

pirms gada, 2020.01.29 08:29

reformai

varbūt Mačeka vīzija ?

"Baldone gan šādam scenārijam esot bijusi gatava tikai tad, ja novada centrs būs Baldonē, kas, savukārt, neesot pa prātam Iecavai." Pat šajā etapā sarunāt nav varējuši

pirms gada, 2020.01.29 08:39

Zilais

Ne jau dome to lēma... to pa kluso bīdīja noteikti aktīvākais zaļais.... krēslu citur neredzēt, a tā - nodod "dzimteni" un staigā kā varonis...

pirms gada, 2020.01.29 21:40

Un

Vai tiešām kāds domāja, ka nobalsos par? Smieklīgi.

pirms gada, 2020.01.29 15:26

mandarīns

Iecava un Vecumnieki gatavojiet savus maciņus, jo Bauskai ir ļļļooootttiiiii liela apetīte, vēl jau gadsimta būve -halle nav pat finiša taisnē, un ja padomā, ka baušķu krīzes situāciju darba grupa - afēristu klubiņš no tāmēm izņēma halles aprīkojumu par miļionu, tad Bauskā jūsu budžetus gaidīt gaida. Welcome...

pirms gada, 2020.01.29 20:48

annele

Jā , tā nu vienreiz ir taisnība

pirms gada, 2020.01.30 16:38

maša

Dāviņu novadam būt, nekādu apvienošanu ar Stelpi vai Nīzeri!

pirms gada, 2020.01.30 10:46

bez komentariem

Iecavas tēvzemietis baidās no Bauskas tēvzemieša likteņa-----KRĒSLS SVARĪGS. Tā ir ka dzīvē nekas cits nav darīts kā kalpots tautai.

pirms gada, 2020.01.30 12:05

annele

Kad Jūs beidzot stulbie ķengātāji beigsiet gānīties?
Jebkuram rakstam apakšā tikai ķengas

pirms gada, 2020.01.30 16:36

Vietējās ziņas