Saglabās bijušo novadu pārvaldes 51

Pirmā apvienotā Bauskas novada domes sēde ir paredzēta 1. jūlijā. Pirms šīs sēdes jūnijā jau notikušas un notiks vairākas darbības, kuru mērķis ir laikus sagatavot pārvaldes struktūru jaunajā novadā un samazināt darba slodzi pirmajā domes sēdē.

Pašreizējās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks informēja, ka notikusi vietējās partijas «Nacionālā apvienība» vadības tikšanās, kuras laikā plānojuši darbību. Izlemts, ka koalīcija ar citām partijām netiks veidota. «Ja reiz mums ir tāds vairākums, tad visa atbildība un darbības galvenās līnijas ir jāuzņemas mūsu deputātiem,» uzskata A. Jātnieks.

Reizē lemts arī par vadītāju kandidatūrām, priekšroku dodot tām personībām, kuras saņēmušas vislielāko vēlētāju atbalstu – par priekšsēdētāju plānots virzīt Aivaru Okmani, par vietnieku – Aivaru Mačeku. «Esam runājuši, par priekšsēdētāja kandidatūru iebildumu nav, visi apliecina vēlmi sadarboties,» informē A. Okmanis.

Viņš jau 28. jūnijā plāno sasaukt visus ievēlētos deputātus, lai laikus izrunātu tēmas, par kurām plānots lemt 1. jūlija domes sēdē. «Var laikus sadalīt komiteju amatus un apspriesties. Lai pirmajā sēdē var strādāt ātrāk un veiksmīgāk, apstiprinot jauno pārvaldes struktūru, un novada administrācijas darbinieki var turpināt strādāt un saņemt algas. Struktūrshēmu pašreizējās Bauskas novada domes darbinieki ir sagatavojuši,» skaidro A. Okmanis.

Līdz 1. jūlijam apvienošanās procesa vadītājs vēl skaitās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. «Ir izveidota pagaidu pārvaldes struktūra, kura aizsūtīta uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju apstiprināšanai. Struktūra ir saskaņota ar visu novadu vadītājiem,» informē A. Jātnieks.

Tiesa, viņš pats vērtē, ka pārvaldes struktūrā pārāk liela loma atvēlēta esošo novadu centru pārvaldēm. «Domāju, ka novads ir jāpārvalda centralizēti. Kā līdz šim Bauskas novadā – kad ir administrācija un izpilddirektors, kas uzrauga un sniedz informāciju. Pašlaik no citiem deputātiem bija kategorisks nē, ka centralizācija neapmierina,» pauž A. Jātnieks. Viņš uzsver, ka līdz šim Bauskas novads ar salīdzinoši zemām administratīvajām izmaksām bija labās pozīcijās Latvijā un viņš vēlētos to saglabāt, kas varētu neizdoties, ja saglabātu atsevišķus pārvalžu centrus.

Runājot par topošā novada pārvaldes sistēmu, A. Jātnieks vērtē, ka pietiek ar vienu novada domes priekšsēdētāja vietnieku. «Deputātiem nav jāpārņem funkcijas, ko var paveikt izpildvara. Vēl viens vietnieks būtu liekas administratīvās izmaksas,» tā pašreizējais Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Esot domāts arī par atsevišķu administrācijas vadītāja amatu. «Viņš kontrolētu darbu ar visa novada administrāciju. Būs pakļauts izpilddirektoram, bet nodrošinās, lai laikus sagatavo visu nepieciešamo dokumentāciju. Apvienotajā novadā būs ļoti liels administratīvais aparāts un vajadzēs kādu, kas ar to strādā,» skaidro A. Jātnieks.

Neskatoties uz to, ka Nacionālā apvienība neplāno veidot koalīcijas, A. Jātnieks tomēr ir pārliecināts, ka izdosies veiksmīgi sadarboties arī ar pārējiem novada domē ievēlētājiem deputātiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 51

Ceraukstiete...

Un Brunavas pagasts kā tāds vispār vairs nepastāvēs...būs klāt Ceraukstei.

pirms mēneša, 2021.06.18 12:50

?

tas tā izlemts?

pirms mēneša, 2021.06.18 13:04

Jurka

Priekš kam jaunajā Bauskas novada vadībā vajadzīgi tādi darboņi kā Ruhocka un Kalinka???

pirms mēneša, 2021.06.18 12:59

vot taisnība

tāpēc ka visticamāk tādus kā šitos nekur citur darbā neņem, tas arī viss.

pirms mēneša, 2021.06.18 13:10

Jautājums

vai atparistu piāriste Šomina ar 12 pašlavinātājiem tagad uzticīgi kalpos nacionāliem?

pirms mēneša, 2021.06.18 13:57

Kristīna

Pavērojot Bauskas novada domes sēdes internetā ,jo nav iespējams citādi ,tad jāsaka ,ka tur pietiktu ar 2-3 izciliem stratēģiem ,kuri īsti saimnieki ,strādā pie infrastruktūras uzlabošanas ,pārējās tēmas ir sportistu senjoru brauciena sponsorešana uz Čehiju , nodokļu atlikšana un līgumu pagarināšana ,kultūra - muzeja pagraba izbūvē (mēs tagad pa pagrabiem staigāsim un krāmus antīkos skatīsim)?
Sponsorē handbola sportistus uz Čehiju ,motosporta sacensības ,laikā kad likvidētas cukura nozare un neviens netaisās būvēt cukura rūpnīcas ,katrā novadā pa 1,lai būtu darbs laukos un skolas un pasti netiktu slēgti ciet .
Spēcīgi sportisti nespēj nopelnīt naudu savām izpriecām ,tiek sponsorēti ,bet ģimenes ar maziem
bērniem netiek nodrošinātas ar dzīvojamo platību un atbalstītas .
Tur no tās domes lielo vairumu ,vai visus kuri paceļ rokas par nepraktiskām lietām ,vajag ne tikai neievēlēt ,bet sodīt ,par genocīda veikšanu pret Latvijas tautu .
Visas tas runas par novadu apvienošanu ,vai nē ,ir miglas pūšana ,lai novērstu uzmanību ,un darbības imitācija .
Nedrīkst neko novadu nosaukumos ,adresēs mainīt - tā ir tautas vēstures dzēšana,par ko brīdināja Lielbritānija ,ka šāda prakse notiek ES ,tāpēc izstājās ,jo arī no demokrātijas ES nav ne smakas.

pirms mēneša, 2021.06.18 16:51

Atbilde

Tev iedeva ar celi pa pēcpusi, lai beidzot aizveries.

pirms mēneša, 2021.06.18 20:20

Kristīnei

Novadi nav tautas vēsture.Agrāk bija apriņķis un pagasti. Bet tas, ka zem Bauskas novada grib saglabāt kādreizējos novadus ar saviem štatiem gan ir stulbums.Parēķiniet, cik bija cilvēku Bauskas rajonā un tad 4 novados, viss reiz četri, tagad ,apvienojot vajadzētu stipri samazināties , bet paliek tas pats 4 novadi??? ar saviem štatiem un virsnovads. Vai tas tāpēc, lai tikai tiem bijušajiem saglabātu darba vietas, jo pagasti tad paliek? Un Bauska- tad jau Bauskā ,kā senāk, vajag atpakaļ savu pārvaldi, jo baušķenieki paliek bārenīši, citiem ir pagast, bet baušķeniekiem nav kur griezties pēc palīdzības.

pirms mēneša, 2021.06.19 09:12

zigis

Tad jau varēs atsēdēt pakaļas un klačoties. Super jaunā vadība :(

pirms mēneša, 2021.06.18 13:06

prātnieks

=Jātnieks. Viņš uzsver, ka līdz šim Bauskas novads ar salīdzinoši zemām administratīvajām izmaksām bija labās pozīcijās Latvijā un viņš vēlētos to saglabāt, kas varētu neizdoties, ja saglabātu atsevišķus pārvalžu centrus.= Patiesi tie liekie ''kantori ir jālikvidē - kam lieki maksāt algu par to ko darīs jau Bauskā pārvalde? Tā nauda ir mūsu nodokļu nauda. Arī mazās skolas ir jāapvieno - Lai Bauskā ir spēciga vidusskola/ ģimnāzija. Vai apriņķī ir vajadzīgas tās divas mazās specskolas - vienu lielāku un ar kārtīgu mācīšanu un nevis skolu spēlēšanu...

pirms mēneša, 2021.06.18 15:25

Kristīna

"'Arī mazās skolas ir jāapvieno - Lai Bauskā"'-i r jau likvidētas ,jo nav bērnu ,tādēļ ka pašvaldība (Ābelnieks ,Jātnieks )nav pienācīgi rūpejušies par jaunajām ģimenēm ar maziem bērniem ,ģimenes pametušas valsti nepārvaramu sadzīves apstākļu un valdības bezatbildīgās attieksmes dēļ ,tāpēc jau skolas slēgtas ,ko tur apvienos ?!
Vai tad par noziegumiem ierēdņi domā ,ka nebūs jāatbild ,algas taču nav jāsaņem par komfortablu atrašanos ofisos .

pirms mēneša, 2021.06.18 17:08

Forsi

Apvienotajā novadā būs ļoti liels administratīvais aparāts un vajadzēs kādu, kas ar to strādā,» skaidro A. Jātnieks. Un tagad visi strādās un jo pasi sevi ievēlēja un nu ir miers mājas .Ar to arī apsveicam!

pirms mēneša, 2021.06.18 15:42

pilnīgi negudri

Kāda jēga reformai, ja saglabās bijušo novadu pārvaldes, kur sēdēs klerki ar lielām algām? Kaut kāds absurds!!! Kur ekonomija! Liekēžu bari uz mūsu nodokļiem!

pirms mēneša, 2021.06.18 15:52

Kristīna

Austrijas pilsētiņās cilvēki paši sapulcējas un lemj lemjamos ,aktuālos jautājumus ,tālāk nodod rezultātu izpildvarai ,lai tā īsteno ,dokumentē ,acīmredzot tāpēc Austrija ir viena no veiksmīgāk attīstītam valstīm ,kaut gan visi Alpi sētin nosēti ar piena govīm un piemājas saimniecībām ,kā Latvija .
Latviju naturāli izzog ,un tie deputāti ,izpildvara ir nozieguma piesedzēji .
Manā izteikti nacionāla valstī ,man nevajag lai mani pārstāv ēbrejs Levits - viņam jārepatriējas kopā ar diasporu uz savu jaunbūvējamo valsti Izraēlu ar visu diasporu ,kas sastāda 10 000.
Tiem ir jāpamet Latvija ,lai 20 000 latvieši atgrieztos sava DZIMTENĒ LATVIJĀ !

pirms mēneša, 2021.06.18 17:24

jaaks

Jūtu, ka Skaistkalnes vidusskolas sporta zāle bija Vecumnieku novada pārstāvošo deputātu kandidātu kārtējais ziepju burbulis. Nabaga vēlētāji atkal uzķērās uz āķa!

pirms mēneša, 2021.06.18 16:19

Zina

Tā gan tas nav

pirms mēneša, 2021.06.18 16:32

[askaidro

Un kā tieši tu to jūti- ar sirdi, ar muguras smadzenēm, ar pirkstu galiem vai kā citādi?

pirms mēneša, 2021.06.19 09:01

Mara

Ziniet, tie klerki oficiāli maksā nodokļus, atšķirībā no tiem, kuri visu mūžu ir "izbraukuši" nemaksājot ne centa.

pirms mēneša, 2021.06.22 08:36

Marija Rusina

Zinot, ka NA rīkosies šādi ,nebalsoju par šo partiju. Diemžēl nostrādāja labi apmaksātā vēlēšanu kampana. Vai tiešām vienreiz nerētu iztikt bez šīm vājprāta pozīcijām un opozīcijām?Ievēlēti ir zinoši un strādāt varoši deputāti no citām partijām, izmantojie to. Un cik tad vēl lielu pārvaldes aparātu, kāpēc ne centralizēta pārvalde?Ir laikam jānāk pilnīgi jaunai paaudzei pie varas, lai visu mainītu un sakārtotu. Veiksmi darbā un netērējiet nepārdomāti nodoklu maksātāju naudinu!

pirms mēneša, 2021.06.18 17:07

Kristīna

Partijas ,opozīcijas u.tt/tādēļ ir - haosa radīšanai ,lai novērstu etnosa uzmanību no tā izmiršanas .
Visas valstis ,kurās gāzta monarhija ,darbojas ābramvedīgo suga .
Pirmais etnosu iznīdētājs bija ģenetiskais osetīnu zī2s Soso Džugasvilli .
Golodomoru rīkoja (mākslīgo badu ) Ukrainā ,Kazahstanā ,lai no kazahiem attīrītu viņu naftas pārpilno zemi ,no ukraiņiem ,melnzemes dēļ ,lai būtu kur tuksneša dzeguzēm vairoties .
Tagad otrais zagšanas vilnis - Krievījas žī2u ologarhi no Forbs sarakstiem,komiķis Zeļenskis (žī2s) zog Ukrainas zemi ,par ko ukraiņi ir sašutumā ,un mūsu Baltijas valstīs savi žī2eļu zaglēni ,labi ,ka Lukašenko nepieļāva valsts nozagšanu ,ko veica ēbreju diaspora ar galveno ofisu Telavivā ,jo viņiem ļoti vajag ūdens ,zemes resursus.
Izraēlas dzeguze saperējusi svešās ligzdas savus pinkainos dzeguzēnus - zaglēnus ,kuri jau sen apzog Palestīniešu zemes.
Kleptomānu bars.

pirms mēneša, 2021.06.18 17:17

???

Vai Marijai nav jādibina PAREĢU BIEDRĪBA?

pirms mēneša, 2021.06.18 19:56

Rusinai

Vēl jaunā dome nevienu lēmumu nav pieņēmusi, bet vērtējums jau gatavs ! Par pārvaldēm lēma vecie bosi, no kuriem pat daudzi domē neiekļuva .

pirms mēneša, 2021.06.19 13:12

nu nu

Beidzot normāls komentārs. Diemžel kamēr netiks mainīta šī PSEIDO vēlēšanas sistēma progress nebūs-vismaz Bauskas novadā. Arī viens gudrais kādu tautu veselus 40 gadus vazāja pa tuksnesi, līdz izmira vergu paaudze....Šeit arī kas iet paklausīgi uz vēlēšanām? Tā paaudze kas izaugusi vergu valstī. Kādu rezultātu jūs gaidāt?

pirms mēneša, 2021.06.21 09:17

vecie bosi

nu gan nelēma par pārvaldēm. Par tām lēma esošie novada domju vadītāji lepnā četrvientulībā un trīs no tiem ir ievēlēti, varēs mierīgi turpināt savu darbiņu tālāk

pirms mēneša, 2021.06.23 15:21

jautajums

īsumā viss būs pilnīgā pakaļā, kāpēc man kā nodokļu maksātājam jāuztur kaut kādas klaču bābas kas atsēž pakaļas?kāpēc?

pirms mēneša, 2021.06.18 20:27

atbilde

Tu pats esi klaču bāba...Domā, ka tiem, kas kabinetos oficiāli strādā nodokļus neatvelk???? Ej pasēdi un pastrādā, ibio, un paskaties, cik tiek nodokļos nomaksāts!!!

pirms mēneša, 2021.06.22 08:42

?!

Skumjš fakts, ka uz tautas kakla par daudz tādu pamuļķu kā tu.

pirms mēneša, 2021.06.18 22:17

Tiešām

skumjš ir fakts, ka uz vēlēšanam aizgāja tikai tie, kas aizgāja un ievēlēja to, ko ievēlēja. Sekas jau redzam! Apsveicu ar nacionāļiem. Lai viss ir pa vecam!

pirms mēneša, 2021.06.18 23:17

tiešām

Es tā neuzskatu, jo pārsvars ir vienai partijai, tas nozīmē, ka viņiem ir prakstiski 99,9% iespējas īstenot vēlētājiem dotos solījumus, un viņi nevarēs aizbildināties, kad kāds viņiem nav to ļāvis, vai traucējis, tas viņiem ir kā uzticības garants uz nākamajām vēlēšanām. Nekādas sekas vēl redzēt nevar, nevajag izdomāt un melst niekus. Ceru uz iekļuvušo cilvēku profesionalitāti, svarīgi ir atrast kopīgu valodu, lai nebūtu kā iepriekš, kā domes sēdes tā klauns klāt ar rupjībām, bļaudams un apsaukādamies domāja ,ka baigais varonis, tā tās lietas nedarās, un to vēlēšanas parādīja. Tikai mierīga sastrādāšanās, viedokļu uzklausīšana, iesaistīšanās procesos utt. , dos labus rezūltātus. Mazāk runāt, vairāk darīt. Bauskai vajag darba vietas, to akūtais trūkums, pie labklājības nenovedīs.

pirms mēneša, 2021.06.19 07:46

atkal pie siles

jā, savāktie āksti domē varēs turpināt šeptēt un slaukt tautu. Kā padlatvijas laikos pa kluso, vienprātībā, sastrādājoties, tā ka gailis pakaļ nedziedās! Izbaudām, tagad viss būs i labklājība, i darba vietas un labi rezultāti!

pirms mēneša, 2021.06.19 15:04

Netikušajam pie siles

Tu netiki pie siles un tagad ko, ļaudis savu izvēli izdarīja, labi vien ir. Ļausim strādāt, bet rējēji, lau rej un gānās. Tu savā naidā un skaudībā aizrīsies.

.

pirms mēneša, 2021.06.19 17:56

ievina

Brunavā pārvalde nepaliks, apvienos ar Cerauksti

pirms mēneša, 2021.06.19 08:14

Baiba vai Viesturs

Un kurš tad būs vadītājs?

pirms mēneša, 2021.06.19 13:11

!!!!

Labāk jau tad Viesturs. Un pareizi ka apvieno, nav ko par nodokļu maksātāju naudu tik daudz algot liekēžus.

pirms mēneša, 2021.06.19 20:34

saknīte

kā tiks uz darbu mačeks un okmanis no saviem novadiem vai viņiem ir savs transports vai mums viņiem tas jānodrošina nemazjau tik nabagi viņi nav

pirms mēneša, 2021.06.19 13:19

galotnīte

Pēc likuma viņiem uz darbu jādodas ar savu personīgo transportu, citādi nemaz nevar būt.

pirms mēneša, 2021.06.19 13:54

Celms

Okmans visus gadus būdams šefs uz darbu brauca ar dienesta auto un nekas par to.

pirms mēneša, 2021.06.19 21:21

Papildbonusi

Tautai jāsaprot, ka pašvaldības transports un citi labumi ir ilggadējo varnešu pašsaprotamie papildbonusi, kas kompensē sūri grūto darbu rūpēs par tautiešu labklājību!

pirms mēneša, 2021.06.20 11:45

Slēdziens

Vispār jau Bauskas iepriekšējie vadoņi ir lieli zaudētāji šajās vēlēšanās. Tagad valdīs mazais un garais.

pirms mēneša, 2021.06.19 14:46

Gija

Es vēlu izdošanos Okmanim. Tā iepriekšējo gadu putrošanās ar Jātnieku priekšgalā un administrācijas darboņu vadībā bija līdz kaklam piegriezusies. Okmanim ir pašam sava galva un prāts. Labi, ka neveido koalīciju, nebūs jātirgojas ar amatiem, varēs nodrošināt savējos. Vēl tik jātiek vaļā no vēlētāju neatbalstītās partijas iestādes vadītājas

pirms mēneša, 2021.06.19 15:33

Suņu būda

Prieks par vienu partiju, kuru izšvilpa. Lai viņiem veicās! Okmanis ir ok. Arī Jātniekam nebija ne vainas.

pirms mēneša, 2021.06.19 17:59

švilpotāja

padlatvijas laiku ***...atvainojos, kurplaižu amatprasme nav zudusi! Ar ziepēm vai kā citādi amata censoņi pratuši iekārtoties lai izkalpotu ikvienam saimniekam, kas labvēlībā atmetīs maizes klaipu! Jo citam nav ne prātiņa ne prasmes!

pirms mēneša, 2021.06.20 11:32

Okman

to ko sasolījāt tagad varat pierādīt ka spējat izpildīt solīto,pēc tam ja ,kas par bazaru būs jāatbild,tomēr jau nekādz darītājs jau tu neesi,kiška tanka!

pirms mēneša, 2021.06.20 16:17

švilpotājam

Tu nolaizi kurpes savai saimniecei, jo valodu pazaudējusi, kā sapinušās kājas. Tevi un tavu mēmo saimnieci izšvilpa , tad sēdiet rāmi un nešķaudiet. Nebūru viņa ar tevi sapinusies, viņas nākotne būtu daudz brīnišķīgāka.

pirms mēneša, 2021.06.20 16:19

tiem, uz kuru muguras sēž ne viens vien jātnieks

tiem nekas jau nemainīsies uz labo pusi, jo neskatoties uz diezgan ievērojamu ikgadēju iedzīvotāju skaita samazinājumu visos tagadējo Bauskas novadu veidojošajos novados, "jātnieku" skaits netiks samazināts. Prognozējums, tas tikai pieaugs, jo reiz tikušam pie "valsts maizes", t. i. citu iedzīvotāju nodokļos samaksātā, šī "darbinieku" kategorija visiem spēkiem nodrošinās jau esošās amatvietas, kā arī radīs jaunas saviem bērniem. radiem un draugiem, jo no to skaita, redzams, būs atkarīga arī nākotnē viņu atrašanās pie varas, ja netiks mainīta vēlēšanu sistēma. bet pagaidām redzams, ka netiks

pirms mēneša, 2021.06.20 10:04

Vietējās ziņas