Šahā un dambretē uzvar Bauska

Bauskas novada pašvaldības desmitajās sporta spēlēs, kuras rīko sporta centrs «Mēmele», aizvadīti šaha un dambretes turnīri. Sacensības tiesāja Jānis Štāls, un abos turnīros uzvarēja Bauskas pilsētas vienības.

Dambretē par to, ka laurus plūks Bauskas pilsētas vienība, šaubu nebija – tur spēlēja daudzkārtējais Latvijas čempions 64 lauciņu dambretē Mārtiņš Junkurēns, daudzkārtējs Latvijas jauniešu čempions Reinis Štāls un divkārtējā Bauskas novada čempione Keita Enija Platā. Drīzāk pārsteigums bija tas, ka Kaspars Priedols spēja neizšķirti nospēlēt ar Mārtiņu Junkurēnu un Reinim Štālam pēdējā mačā bija neizšķirts ar Arnoldu Žilvinski.

Gailīšu pagastam bija izdevies savākt spēkos līdzīgu komandu – Kaspars Priedols, Guntis Paegle un Elīna Barone pārliecinoši izcīnīja otro vietu. Cīņa par trešo vietu bija ļoti sīva – trim vienībām pa četriem punktiem – Brunavas, Mežotnes un Ceraukstes pagastam. Vairāk mazo punktu tomēr brunaviešiem, un viņiem bronza – komandā spēlēja Vilnis Grīvstāns, Arnolds Žilvinskis, Anete Putele. Ceturtajā vieta Ceraukste, piektā – Mežotne, savukārt sestajā vietā Vecsaules pagasts.

Šahā Bauskas pilsētas vienība gan sagādāja pārsteigumu – vienīgais neizšķirts ar Vecsauli un pārējās uzvaras. Veiksmīgākā bija Ilga Kļaviņa, bet savus panākumus spēja pievienot Didzis Briedis un Nikolajs Serpiļins, un rezultātā uzvara.

Humors sanāca Rundāles novada vienībai – Īslīces pagasts bija uzaicinājis Aiju Elksnīti, beigās pagasta vadība komandu atsauca, bet spēlētāja ieradās. Toties Rundāles novadam tieši dāmas pietrūka, un A. Elksnīte piekrita uzspēlēt. Rezultātā – otrā vieta. Fantastiski turnīru aizvadīja Vilnis Pureniņš, kurš pieveica pat Maigoni Avotiņu. Toties Uldis Bušs gan bija izbrīnīts par otro vietu – šoreiz nebija viņa diena, mači nebija veiksmīgākie, bet godalga tomēr ir.

Turnīra favorīti bija Ceraukstes pagasta šahisti – Maigonis Avotiņš, Andris Zomerovskis un Vineta Petrova, bet laikam jau tā gadās, ka ir īstās dienas un ir, kad neīstās, tā šoreiz bija arī ar ceraukstiešiem – vairākas neveiksmes, un atlika cerības uz trešo vietu. Tomēr pēdējā spēle bija starp Gailīšu pagastu un Mežotnes pagastu, un šajā mačā Gailīši zaudēja vienos «vārtos», un Mežotnes pagasta vienība izrāva trešo vietu. Ļoti labi pie otrā galdiņa šeit nospēlēja Jānis Slaidiņš – viņš pie sava galdiņa bija labākais. Pie pirmā galdiņa cīnījās Dzintars Ķerpis, pie dāmu galdiņa – Una Mašinska. Piektajā vietā šahā Vecsaules vienība, sestā Gailīšu pagasta komanda, un septītie šoreiz brunavieši.

Sporta centra «Mēmele» galvenā speciāliste Inga Ūbele informēja, ka 16. martā aizvadīs zolītes turnīru un sacentīsies šautriņu mešanā. Savukārt 30. martā plānotas bočia sacensības, peldēšana un noslēguma pasākums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas