Saimniekiem dāvā karogus 5

Konkursa «Bauskas rota» šī gada dalībnieki trešdien, 16. septembrī, pulcējās Bauskas Rātsnamā. Te viņus sveica novada vadība.
Pasākumā bija aicināti visi 22 šī gada konkursa dalībnieki.

Uzrunājot sanākušos, novada administrācijas sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Aija Spriņķe īpaši uzteica tos pagastus, no kuriem konkursā bija viskuplākais dalībnieku skaits. Visvairāk – septiņi – bija Vecsaules pagastā. Seši īpašumi tika vērtēti Bauskā, pa trim Brunavas un Ceraukstes pagastā. Konkursa žūrija šogad netika aicināta ne uz vienu īpašumu Mežotnes, Dāviņu un Gailīšu pagastā.

Sanākušajiem pašvaldība bija sarūpējusi dāvanas. Katrs konkursa dalībnieks saņēma Bauskas novada karogu, kā arī apliecinājumu par dalību konkursā. Augusta sākumā novada svētku laikā uzvarētāji katrā nominācijā saņēma īpašu plāksni, ko piestiprināt pie īpašuma. Tā liecina, ka šī sēta vai māja ir «Bauskas novada rota 2015».

Par dalību konkursā suminājumu un novada karogu saņēma Kluiņu ģimene no Vecsaules pagasta. Ilze un Ainārs Kluiņi ir zemnieki, savu sētu kopj un izdaiļo, lai tajā prieks būtu pašiem, lai te vienmēr gribētu atgriezties bērni un mazbērni. «Galvenais ir gribēt darboties. Tad nereti situācijas atrisinās pašas no sevis. Ilgus gadus, piemēram, domājām par mājas uzrakstu, kā labāk to gatavot, kā novietot. Pagājušajā nedēļā, veicot zemes darbus, izrakām lielu, skaistu akmeni. Tādējādi risinājums mājas nosaukumam radās pats no sevis. Tagad atliek tikai akmeni novietot tam paredzētajā vietā un piestiprināt nosaukumu,» stāsta saimnieks.

Ilze piebilst, ka idejas labiekārtošanai rodas vienam vai otram, tad abi apsēžas un izdomā, ko un kā labāk īstenot. Saimnieki atzīst, ka īpašumu skatē gūtais atzinīgais novērtējums ir labs impulss turpināt darbu savas sētas tālākā sakopšanā un izdaiļošanā.

Atzinīgus vārdus par īpašuma sakopšanu izpelnījās arī Ceraukstes pagasta Griķu pamatskolas kolektīvs. Direktore Daiga Vīlipa atklāja, jo skaistāka un sakoptāka kļūst skolas vide, jo bērni to vairāk novērtē: «Piederu pie tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka skaistums glābs pasauli. Redzot, kā skolēni priecājas par katru jaunu, glīti iekārtotu vides objektu, gūstu arvien lielāku pārliecību, ka šī atziņa ir patiesa.»
Direktore piebilst, ka skolas apkārtnes sakopšanā, cik iespējams, iesaista skolēnus. Tādējādi šis darbs bērniem ir audzinošs. D. Vīlipa uzteic skolas saimnieku Aināru Timparu, kura vaļasprieks ir kokgriezumi. Līdz ar to Griķu skolas apkaimē sastopami oriģināli mākslas darbi.

Svinīgo sakoptāko sētu saimnieku godināšanā Rātsnamā uzstājās koklētājas Inta Pilicka un Daina Ārmane. Pēc sveikšanas Brunavas pagasta «Andrejmuižas» saimniece Valentīna Pozņaka visus uzaicināja uz savu īpašumu. Tur konkursa dalībniekus gaidīja muzikāli pārsteigumi, arī maltīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Lana

Paldies Bauskas novada vadībai par latviskā gaisotnē noorganizēto pasākumu Rātsnamā!
Paldies sirsnīgajiem, viesmīlīgajiem "Andrejmuižas" saimniekiem Valentīnai un Kārlim par burvīgo pasākuma noslēgumu viņu īpašumā!

pirms 5 gadiem, 2015.09.17 08:40

Es

Prieks par drosmīgajiem, kuri sevi piesaka konkursam. Tikai žēl, ka daudzas patiešām skaistas un sakoptas vietas netiek novērtētas, jo saimnieki nepiesakās konkursam.

pirms 5 gadiem, 2015.09.17 12:55

0-0

Tāpēc būtu prātīgi veidot šī pasākuma nolikumu citādie, piemēram 1.kārta - komisijas - katrā pagastā un Bauskā sava - izvērtē savu teritoriju un nosūta uzaicinājumu uz 2.kārtu. Tad vērtē visa novada kontekstā.

pirms 5 gadiem, 2015.09.17 22:52

Tas-gan

Tur jau dažs labs cilvēks no Brunavas pagasta piesakās katru gadu. Tur cilvēkam ar pašapziņu ir viss kārtībā.

pirms 5 gadiem, 2015.09.19 09:42

Vietējās ziņas