Šajā nedēļas nogalē «Atvērtās dienas laukos» aicina arī mūspuses novados

«Atvērtās dienas laukos» ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēs jau septīto gadu.

Šajās divās dienās ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem piedāvājumiem ārpus ierastā ciemos gaida mājražotāji, amatnieki, pārtikas ražotāji, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi visā Latvijā, informē Asnāte Ziemele, Latvijas lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» prezidente.

A. Ziemele skaidro, ka tūrisma informācijas centros un DUS «Circle K» visā Latvijā pieejama pasākuma karte ceļojuma plānošanai un līdzņemšanai. Tajā atzīmētas šī gada pasākuma saimniecības un norādīta kontaktinformācija. Plašāka informācija par katru saimniecību, to piedāvājumu, apmeklējuma laiku un apmeklējuma maksu pieejama pasākuma mājaslapā celotajs.lv/atvertasdienas.

Asociācijas «Lauku ceļotājs» prezidente gan uzsver, ka šogad rūpīgāk nekā citus gadus ieteicams plānot apmeklējuma laiku, gan iepriekš piesakoties saimniekiem, gan izvērtējot, cik ilgu laiku pavadīsit vienā saimniecībā, gan arī – cik nepieciešams pārbraucieniem. Ieteicams jau iepriekš sastādīt savu maršrutu vienai vai divām dienām, izvēlēties saimniecības apmeklējumiem, vietas pusdienām un nakšņošanai. Braucienu var plānot arī pa novadiem.

Zemgale ar plašajiem līdzenumiem un auglīgajiem labības laukiem «Atvērtajās dienās laukos» šogad plaši pārstāvēta ar amatniekiem, dzīvnieku audzētājiem un dārzkopjiem.   «Atvērto dienu» dalībniekus Zemgalē ciemos gaida 38 vietās.

Pēc informācijas, kas publicēta vietnē www.celotajs.lv/atvertasdienas, no mūsu novadiem 22. – 23. augustā akcijā «Atvērtās dienas laukos» piedalās:

«Laima Ceramics» Rundāles novadā piedāvās ekskursiju un veidošanas nodarbību keramikas studijā. Darbnīca pieejama apskatei abas dienas – 22. un 23. augustā.

Bruknas muiža Bauskas novada Dāviņos piedalās «Atvērtajās dienās laukos»  gan 22., gan 23. augustā ar programmu «Bruknas spēks».

Bārbeles zēnu pamatskola «Saknes un spārni» Vecumnieku novadā abas dienas gaida apmeklētājus.

Kurmenes Sv. Pētera Romas katoļu draudze abas dienas rīko ekskursiju gida pavadībā «Pa Kurmenes skaistākajām vietām».

Kugrēnu vīna darītava Bauskas novada Gailīšu pagastā abas dienas piedāvās programmu «Latvijas vīna noslēpums».

Zemnieku saimniecība «Krišjāņi» Bauskas novada Brunavas pagastā abas dienas piedāvā programmu «Vai tad aitas var slaukt? Kā garšo aitas piens un tā produkti?». Aitas piena saldējuma ēšana.

Saldumu ražotne «Poļu nams» Bauskas novada Codes pagastā «Atvērtajās dienās laukos» piedalās tikai sestdien, 22. augustā, piedāvā programmu «Saldā dzīve».

Vecumnieku novada Stelpes pagasta «Bumbieros» apmeklētājiem programma «Augu daudzveidība un enerģija pirtiņā» – tikai svētdien, 23. augustā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, jo dalībnieku skaits ierobežots.

Visi apmeklētājus aicina pieteikties iepriekš. Pasākums nav bez maksas, lielāki vai mazāki tēriņi būs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas