Šajā sezonā graudu kvalitāte iepriecina 4

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis, komentējot šī gada graudaugu ražas situāciju, uzsver graudu labo kvalitāti.

«Lai gan agronomijā tiek mācīts, ka labos ražas gados grūti iegūt augstas kvalitātes graudus, to kvalitāte šogad patīkami iepriecināja daudzu saimniecību īpašniekus. Tādējādi vēlreiz gūstam apliecinājumu, ka Latvijas lauksaimnieki spēj izaudzēt vienus no kvalitatīvākajiem un vērtīgākajiem kviešiem Eiropā,» atzīst speciālists.

No vairāk nekā 730 tūkstošiem hektāru graudaugu, kas šogad valstī iesēti, plānotā raža solās būt pat ļoti laba – 3,4 miljoni tonnu graudu. Rudens pērn bija silts un ilgs, ziema – maiga, tāpēc šogad īpaši labi padevušies ziemāji, kas iesēti 435 tūkstošos hektāru. Arī ražas novākšanas apstākļi bijuši ļoti pateicīgi – divās sausās un karstās nedēļās ražu varēja novākt bez papildu tēriņiem.

Tomēr O. Balodis min, ka ne tik labvēlīga šī vasara izrādījās ziemas rapšiem, tādēļ cerētā raža vairumā lauku netika iegūta. Šogad rapši kopumā iesēti teju 146 tūkstošos hektāru, un kopraža plānota 447 tūkstoši tonnu. Septembrī vēl kuļamas pupas, vasaras rapši un griķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pērku Lietuvā

Iepriecina,iepriecina.Tikai pārtika Latvijā kļūst arvien sliktāka un dārgāka,arī maize.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.07 23:57

vietējais

Un kas mums tur par labumu?Visa šī "kvalitāte" lielākoties aizceļo ar kuģiem virzienā nezināmā.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.08 07:37

Pezionāre

Berlīnē maize un piens par 1/3 lētāk.


Sitiet lauķus.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.08 09:33

Šoks

Pēdējo garšīgo baltmaizi izcepa Bauskas klēts.Patreiz Bauskas veikalu baltmaize nav ēdama.Vakar nopirku grieķu jogurta gaisīgo baltmaizi par 0.80 centiem,laikam cepta no pelavām un saslaucītajiem graudiem.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.08 12:30

Vietējās ziņas