Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk Bauskas 1. vidusskolas reorganizāciju 18

Domes sēdē 27. janvārī deputātiem galīgajā lasījumā jāpieņem lēmums par Bauskas 1. vidusskolas reorganizāciju. Tas jau atbalstīts finanšu un izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdēs.Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe informēja, ka reorganizācija jāveic, jo saņemts oficiāls Izglītības un zinātnes ministrijas dokuments, kas apliecina ģimnāzijas statusa piešķiršanu Bauskas 1. vidusskolai.  Deputāts Raitis Ābelnieks skaidro, ka 1. augustā darbs jāsāk Bauskas sākumskolai. Jau šopavasar tiks izsludināts konkurss uz sākumskolas direktora amatu. Pašreizējam Bauskas 1. vidusskolas direktoram Raimondam Žabovam uzdots veikt nepieciešamos mācību iestādes reorganizācijas priekšdarbus. Ir jāizstrādā īpašuma sadalīšanas nosacījumi, jāsagatavo nolikums, atbilstīgi kuram tiks uzņemti audzēkņi Bauskas valsts ģimnāzijā. Tajā izglītosies audzēkņi no 7. līdz 12. klasei. Bauskas sākumskolā mācīsies skolēni no 1. līdz 6. klasei.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

santa

Man bērns jālaiž būs mācīties uz Bauskas 2.vsk.., jo B1V ir drausmīga skolas vadība, ar Žabovu priekšgalā. Nesaprotu, kā tāds jampampiņš var vadīt skolu? viņš pat sakarīgi izteikties nevar, nemaz nerunājot, par atbilstību amatam- zināšanu dēļ!

pirms 9 gadiem, 2011.02.18 10:16

Madara

Man kā B1v skolēnam prieks, ka varēšu beigt jau ģimnāziju. Tas, manuprāt, noteikti pozitīvi ietekmēs skolu un skolēnus, lai gan šobrīd viss ir diezgan neskaidrs. Skola un skolēni no šī procesa var tikai iegūt. Kā teica Rainis:,,Pastāvēs, kas pārmainīsies..."
Žēl vienīgi, ka Bauskas sabiedrība pārsvarā vienmēr ir negatīvi noskaņota pret pārmaiņām, attīstību un prot uz lietām noraudzīties tikai ar dusmām un skaudību, nemēģinot tajās saskatīt pozitīvo, ko iegūst pilsēta un tās iedzīvotāji, šajā gadījumā B1v skolēni un skolotāji.

pirms 9 gadiem, 2011.01.29 18:47

anonīms

Tad , kad uzināju ka bauskas vidusskola būs ģimnāzija sasmējos , jo pagāšgad vēl tur mācijos ! 1.vsk direktoram ir savas teorijas un mācību pārzines iet ar galvu sienā, lai tik izpatiktu direktoram , liela daļa skolotāju tur gad mācību pārzinēm teciņiem skraida , bet kad viņu vairs nav rāda raksturu 1.vsk vajag reorganizāciju tieši vadošo amatu ziņā !! Aizejot uz citu skolu sapratu kas ir kas! Kādas iespējas man var būt utt. Kāda ir skolas atmosfēra utt.! Tākā nekādu ģimnāziju , ja ģimnāziju tad citu cilvēku varā..!

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 13:44

vienkārši cilvēks

Vai tiešām Bauskas Dzīvē komentāros raksta tikai negācijas? Jebkurā skolā zem tās jumta ikdienā dzīvo, strādā un mācās ne tikai skolotāji, bet arī bērni. Domāju, ka jebkuram inteliģentam cilvēkam ir jāsaprot, ka mācību sasniegumi ir atkarīgi, pirmkārt, no pašiem skolēniem un, ja skolēni ikdienā nepilda savus tiešos pienākumus - mācīties, tad neviens pedagogs nebūs labs, protams, arī skolas vadība.
Arī mans bērns savā laikā beidza ar labām un teicamām sekmēm Bauskas 1. vidusskolu, man nebija ne bieza maka, ne kādas citas priekšrocības. Beidzam apmelot pedagogus 1. vidusskolā!

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 22:32

mamma

Jūs paši tajā skolā mācaties, ka visu tik gudri mākat izklāstīt?

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 17:33

mamma

Jūs paši tajā skolā mācaties, ka visu tik gudri mākat izklāstīt?

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 17:32

:)

Tā jau runā, ka tur valda stagnācija. Radošumam šajā skolā grūti dzīvot...

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 15:39

!

Man jau liekas, ka vajadzēja sludināt konkursu arī uz ģimnāzijas direktora amatu. Tas būtu tikai normāli! var jau tajā startēt arī Žabovs.

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 15:37

Mammai

101.pants. Darba devēja uzteikums

(1) Darba devējam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, vienīgi pamatojoties uz apstākļiem, kas saistīti ar darbinieka uzvedību, viņa spējām vai ar saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā, šādos gadījumos:
----------
9) tiek samazināts darbinieku skaits;


Kas tad reorganizācija ir - vai tad ne organizatoriska rakstura pasākums????

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 15:04

Mamma

Reorganizācija nav pamats darbinieku atlaišanai,Darba likumā tāda panta nav un ja atlaiž reorganizācijas dēļ, tad jāvēršas tiesā par atjaunošanu amatā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 14:13

Mamma

Reorganizācija nav pamats darbinieku atlaišanai,Darba likumā tāda panta nav un ja atlaiž reorganizācijas dēļ, tad jāvēršas tiesā par atjaunošanu amatā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 14:13

monta-pele

bezdarbnieks ir jebkurš, kurš palicis bez darba - nav darba ņēmējs, un te nav šķirbas kā un kāpēc atlaists.
Skola kā skola - ne sliktāka ne labāka par citām. varbūt pārlieku stingra vērtēšanas sistēma, kā dēļ dažkārt skolēnam zūd motivācija mācīties. un skolotāji visās skolās mēdz būt dažādi - gan profesionāli, mīļi un jauki, gan ambiciozi histēriķi un bērnu nīdēji.
Par ģimnāziju tomēr prieks - lai vai kā, šis statuss jānopelna un man daudz labāk patīk, ka manējie saņems ģimnāzijas diplomus :)

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 10:45

aizgājušais

Jāatzīst, ka Bauskas 1. vsk. nekad ar īpaši jauku atmosfēru skolā nav izcēlusies. Sabiedrībā valda un valdīs uzskats, ka bērni tur tiek šķiroti pēc vecāku stāvokļa sabiedrībā un maka biezuma. Diez vai ģimnāzijas statuss palīdzēs padarīt šo skolu prestižu. Paldies IZM par skolēnu un skolotāju darba novērtējumu un statusa piešķiršanu, bet ar to vien nepietiek, lai paceltu skolas reitingu sabiedrības un vecāku acīs. Ģimnāzijai IR jābūt cienījamai un godājamai vadībai, kurai visi bērni vienādi un likumi, kuri regulē skolas noteikumus uz visiem attiecas vienādi. Ir pretīgi apzināties, ka nejau sekmes un uzvedība nosaka bērna stāvokli skolā, bet pavisam citas vērtības. Skolu šobrīd vada pelēkais kardinās ar milzīgām ambīcijām. Skumji. Labi, ka tuvumā ir Īslīce ar cienījamu, respektablu direktori un patiešām draudzīgu, atbalstošu, saprotošu, pretīmnākošu skolotāju kolektīvu. 1. vsk. vajadzētu braukt pieredzes apmaiņā uz Īslīces vsk. Ja Bauskas IP patiešām rūp šīs skolas nākotne, varbūt ir vērts pajautāt vecākiem: Vai šī vadība ir cienīga būt par ģimn. vadību? Noteikti tai būtu jābūt anonīmai aptaujai, pretējā gadījumā pašu bērniem jāmaina skola. Labi, ka mani tas neskar, bet sāpe un aizvainojums palicis. Jaunai skolai jaunu vadību, varbūt daudzi atgrieztos......

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 09:51

burtnīca

Super,netiek galā ar Bauskas 1.vidusskolas vadīšanu.Tagad reorganizēs skolu,interesanti-kas no tā visa sanāks????Vai atkal eksperimentēs ar bērnu izglītību un pedagogiem????
Jācer,ka konkurss tiks izsludināts arī ģimnāzijas direktora amatam!!!!
Bauskas gimnāzijai vajadzīgs gudrs ,zinošs un ar mugurkaulu direktors,kurš spējīgs patstāvīgi vadīt kolektīvu un pieņemt lēmumus.
Ja ģimnāzija nedomās par vadības maiņu,var gadīties ,ka nebūs ko mācīt.Prestižs skolai pazems šobrīd.

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 09:42

pele

ka tik nepaliek pat bez Delmas visas un Žabovs arī! plika maize arī nesanāks, jo ja atlaiž reorganizācijas dēļ laikam bezdarbnieks arī neesi.

pirms 9 gadiem, 2011.01.26 23:56

skolotājai -- ieteikums ēst margarīnu -- vislabāk jau Delmu.. Droša nākotne garantēta un žabova labvēlība arīdzan!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.26 22:42

skolotāja

Pedagogi vēl neko konkrētu nezina. Zīlē kafijas biezumos, kuru atlaidīs, kuru paturēs ģimnāzijā, kuru pamatskolā, SVIESTS. Labām attiecībām kolektīvā tas par labu nenāk.

pirms 9 gadiem, 2011.01.26 22:01

Vietējās ziņas