Sāk izdot jaunu pastmarku sēriju «Pasaules pasakas»; pirmais izdevums par Rundāles pilij veltīto bilžu grāmatu «Rožu spoks»

«Latvijas Pasts» uzsācis jaunu pastmarku sēriju «Pasaules pasakas», un tās pirmā izdevuma tēma ir saistīta ar pazīstamās ilustratores Anitas Paegles bilžu grāmatu «Rožu spoks», kas stāsta par Rundāles pili. Jauno pastmarku no 1.oktobra sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī «Latvijas Pasta» e-veikalā https://veikals.pasts.lv/, informē Vineta Danielsone,  «Latvijas Pasta» vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autore ir pazīstamā latviešu māksliniece, bērnu grāmatu un bilžu grāmatas «Rožu spoks» ilustratore A.Paegle.

Bilžu grāmatas «Rožu spoks» (izdevniecība «Liels un mazs») ilustrācijās Anita Paegle smalki attēlojusi Rundāles pils interjeru un eksterjeru. Grāmatas teksta autors ir Andrejs Vīksna. Bilžu grāmata «Rožu spoks» stāsta par Rundāles pils rēgu – Melno dāmu, kura nelaimīgas mīlestības dēļ nespēj atrast mieru un, nemitīgi laužot rozes, bendē dārzā augošo rožu krūmu, par ko ir ļoti noraizējies pils saimnieks Imants Lancmanis. Palīgā dodas pati Rundāles pils: iemiesojusies divās porcelāna figūriņās, tā uzņemas tālu, bīstamu ceļojumu uz zemi, no kuras savulaik nācis mīlestības apliecinājums – rožu krūms, lai Melnā dāma beidzot uzzinātu, ka ir mīlēta, bet pils saimnieks varētu iedēstīt jaunu rozi.

Pasaka ir neliels prozas darbs, kurai pamatā ir fantastiska rakstura izdoma un kurā viss ir tīši radīts kā dzīvē neiespējams brīnums. Pasakās darbojas izdomātas būtnes, un pasaku tēliem tiek piedēvētas pārdabiskas spējas. Jaunā pastmarku sērija «Pasaules pasakas» veidota, lai veicinātu Latvijas un pasaules pasaku grāmatu lasīšanu, kā arī stiprinātu šo daiļdarbu nozīmi bērnu un pieaugušo ikdienā.

V. Danielsone paskaidro, ka pastmarka «Pasaules pasakas – Rožu spoks» izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir viens eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā.

Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar «Latvijas Pasta» Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv, akcentē V. Danielsone.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas