Sāk izsniegt jauna parauga pases 4

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Bauskas nodaļā, tāpat kā visā valstī, no 28. janvāra sāka noformēt jauna parauga pases Latvijas pilsoņiem,portālu informē Ilona Ķepale, nodaļas vadītāja.
 
Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas šī ir jau ceturtā parauga pilsoņa pase. Līdz 29. janvāra pēcpusdienai PMLP Bauskas nodaļā tās bija pieprasījuši ap 30 cilvēku. Tie ir Bauskas, apkārtējo novadu, arī Rīgas, Jūrmalas iedzīvotāji, kuri apmierināti, ka uz dokumentu noformēšanu nav jāgaida garās rindās. Uzlabotas tehnoloģijas darbstacijām, kurās klientu apkalpošanas speciālistes noformē iesniegumu, nofotografē klientus, paņem pirkstu nospiedumus, stāsta I. Ķepale.

PMLP Bauskas nodaļā «Bauskas Dzīve» sastapa bijušo baušķenieci Santu Iļņicku, kura jau desmit gadus dzīvo Lielbritānijā, tur beigusi studijas un strādā. «Esmu īsā atvaļinājumā, un 28. janvārī ziņās dzirdēju, ka sākta jauna parauga pasu izsniegšana. Manai pasei drīz beigsies termiņš, tāpēc nolēmu pieprasīt jaunu dokumentu,» stāsta S. Iļņicka.

Ar tādu pašu nodomu uz Bausku 29. janvārī bija atbraukusi sviteniece Ligita Kļaviņa. Piesakoties pasei, viņa lūdza ierakstīt tautību, jo ir latviete, un uzsvēra, ka ar to lepojas. Jāatgādina, ka ierakstu par tautību pilsoņa pasē veic tikai pēc pieprasījuma.

Īslīcietes Edītes Moļņikas pase derīga līdz 15. februārim, bet jaunā būs gatava 12. februārī, skaidroja klientu apkalpošanas speciāliste Lolita Upeniece. Edītei Moļņikai līdzi atbraukušais dzīvesbiedrs nesen noformējis dokumentu un bija pārsteigts, ka sieva saņems jauna parauga pasi. «Vai tās būs jāmaina visiem?» vaicāja īslīcietis. PMLP Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale skaidro, ka tas nav jādara, kamēr dokuments ir derīgs. Gluži vienkārši – pilsoņi, kuri pases pieprasa no 28. janvāra, saņems jaunā parauga dokumentu.

Šai pasei ir moderna aizsardzība pret viltojumiem, nedaudz mainījies iekšlapu dizains, atklāj I. Ķepale. Apskatot jaunās pases paraugu, redzams, ka pirmajā atvērumā attēlots motīvs no Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Līgo karoga. Pases iekšlapās ir motīvs no Dziesmu un deju svētku gājiena, bet pases pēdējā atvērumā – motīvs no svētku noslēguma koncerta, kas simbolizē tautas vienotību un gara spēku. Vienojošais grafiskais elements visām lapām ir Lielvārdes josta, bet vairāku dokumenta aizsarglīdzekļu dizainā attēloti tautas deju pāris, tautas mūzikas instruments kokle, Latvijas himnas vārdi un nošu raksts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jautājums

Cik tagad maksā jaunas pases izgatavošana?

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 15:07

Skudru lacis

Valstij 20 miljoni

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 17:37

Maxis

Par to pasi jau nemaksas valsts bet tas pilsoni,par tam gleznam jau bus jamaksa un vel himna ieksa ar visam notim.Vareja jau izdomat kautko jaunaku ka Merkele sveti Latviju varbut atlaistu to sodu par pienu,jalien un jalokas vairak milie tautiesi,mes vairs neesam Lacplesam rada,bet tikai kangaram un velti Talaviesi putis tauri.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 14:58

Vietējās ziņas