Sāk pieslēgt apkuri 2

Auksto nakšu dēļ šogad apkures sezona sākusies tik agri kā vēl nekad. Katalizators bija nakts uz pirmdienu, kad termometra stabiņš nokrita līdz nulle grādu atzīmei vai pat zemāk. Pirmās apkurei pieslēgtas sabiedriskās ēkas, pamazām apsilde sākta arī daudzdzīvokļu namos.

Rundāles novada Komunālo pakalpojumu dienesta vadītājs Ivars Čerļenoks stāsta, ka bērnudārzā, sociālajā centrā un skolās ir pieslēgta apkure, savukārt daudzdzīvokļu namos tas notiek pēc pieprasījuma. Saulainē trīs mājas jau izmanto apkuri, turpretī Pilsrundālē vēl nav pieslēgtas – vieni gribētu siltumu, citi iedzīvotāji – vēl ne, neesot vienprātības. Apkures tarifs nav mainījies. Rundāles novada Komunālo pakalpojumu dienesta ekonomiste Ilva Paiča informē, ka Saulainē tas ir 62,25 eiro bez PVN par 1 MWh; pašlaik Saulainē tiek izmantotas saulespuķu čaulu briketes. Savukārt Pilsrundālē tarifs ir mainīgs, jo tas ir atkarīgs no gāzes cenas un piegādātās gāzes siltumspējas – augustā tas bija 50,62 eiro bez PVN.

Savukārt Bauskā teju visas SIA «Vides serviss» apsaimniekotās mājas šajā nedēļā – no pirmdienas līdz ceturtdienai – ir pieslēgtas apkurei, stāsta SIA «Vides serviss» namu pārvaldnieks un namu pārvaldīšanas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Edvīns Leitāns. Tikai trīs nami – Pionieru ielā 1, Dārza ielā 62 un Salātu ielā 33 – vēl palikuši bez siltuma. Pionieru ielā vienā dzīvoklī esot noņemti radiatori, visticamāk, nākamās nedēļas sākumā tie tiks uzstādīti. Savukārt Dārza ielā notiek darbs pie noslēgarmatūras apkures stāvvadiem, un arī vienā dzīvoklī jāuzstāda radiatori, bet Salātu ielā tehnisku problēmu nav, gluži vienkārši mājas iedzīvotāji vēl nevēlas sākt apkures sezonu. Pēcpusdienā E. Leitāns apliecināja, ka Dārza ielā 62 siltums gaidāms jau piektdienas vakarā.

«Apkure jāpieslēdz, ja gaisa vidējā temperatūra divas dienas pēc kārtas ir astoņi grādi. Laika prognozes ir mainīgas, ne vienmēr visu izsaka grādi, skatījāmies pēc faktiskās situācijas, ņemot vērā pieredzi, un uzklausījām iedzīvotāju vēlmes apkures pieslēgšanā,» skaidro E. Leitāns, «apkures sezona sākusies neierasti agri, bet, kāds laiks ārā ir, tāds ir.»
SIA «Bauskas siltums» ekonomists Gatis Balodis informē, ka aptuveni 95% uzņēmuma Bauskā apkalpoto namu ir pieslēgti apkurei. Apkures tarifs nav mainījies – 47,90 eiro bez PVN par 1 MWh,.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Raimonds

Saulainē tiek izmantotas saulespuķu čaulu briketes!!!!!!!!!!!!!!!!!Malači, , izmantojam vietējo resursu.

pirms gada, 2019.09.30 08:22

Vietējās ziņas