Sāk vietējos dambretes un šaha turnīrus

Kā ierasts, «Covid-19» ierobežojumi nav šķērslis Latvijas Dambretes federācijai turpināt sacensības, pārejot uz tiešsaistes formātu. Šādi izmēģināja spēlēt arī biedrība «Bauskas prātnieks», kas uz pirmo turnīru pulcēja 17 dalībniekus, nākamo dambretes turnīru paredz Lāčplēša dienā 11. novembrī un jau šodien, 9. novembrī, plāno izspēlēt arī šaha turnīru.

Latvijas Dambretes federācijas kausa izcīņā aizvadīta jau otrā kārta sešās vecuma grupās sievietēm un vīriešiem – sacensības notiek trešdienās, piektdienās un svētdienās. Ir savi pārsteigumi, baušķeniekiem gan maz patīkami. Tā liecina mājaslapas dambrete.lv informācija.

Sacensībās startē daudz Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvju. Jaunākajā U8 grupā piektajā vietā Rūta Arāja, sestā Rēzija Rīna, astotā – Lote Soma Sakne. Zēniem desmitajā vietā Patriks Kaļķis. U10 grupā desmitajā vietā Enija Mežsarga. Puišiem U10 grupā astotais Verners Fībigs. Pēdējā posmā ceturto vietu grupā izcīnīja Ričards Ceruss, bet kopvērtējumā viņam tikai 14. vieta.

Nākamajā U13 grupā meitenēm desmitajā vietā Keita Enija Platā. Zēniem devītais ir Jurģis Stīpnieks.

Puišiem U16 grupā otrajā posmā nepiedalījās Reinis Štāls, bet viņš saglabā sesto vietu kopvērtējumā.
Virkne jauniešu izmanto iespējas startēt arī vecākajās grupās, cīnoties par labām pozīcijām.

U19 grupā sievietēm ceturtajā vietā ir Zane Lea Zunda, vīriešiem septītais ir Everts Rūdolfs Lepsis.

Ņemot vērā, ka gan vīri, gan sievas spēlē vienā grupā, pozitīvi pārsteidza pieredzējusī Antra Valnere, uzvarot šajās sacensībās un sieviešu grupā uzreiz ieņemot otro vietu, lai arī pirmajā kārtā nepiedalījās. Šonedēļ šajā turnīrā izspēlēs trešo kārtu.

Tikmēr 4. novembrī sportisti nolēma pārbaudīt vietējo baušķenieku interesi, sarīkojot tiešsaistes treniņturnīru mājaslapā playok.com. Spēles ritēja septiņas minūtes ar pievienoto laiku piecas sekundes. Piedalījās 17 spēlētāji – ne visiem iesācējiem izdevās tikt galā ar pieteikšanās kārtību un reģistrēties turnīram. Jācer, ka nākamajās sacensībās tādu problēmu nebūs.

Sacīkšu uzvarētājs nelika vilties – pārliecinošs panākums Reinim Štālam. Toties otro vietu izcīnīja Kaspars Priedols, kas pēdējā laikā augsta līmeņa mačos nebija piedalījies. Trešajā vietā Keita Enija Platā. Tā liecina mājaslapas bauskaspratnieks.lv informācija. Jāizceļ arī Markusa Kaļķa sniegums, kas bija nākamais labākais pēc tiem spēlētājiem, kas Latvijas čempionātos regulāri cīnās par godalgām.
Līdz decembra vidum plānots izspēlēt četrus vai piecus šādus turnīrus, turklāt dalot spēlētājus grupās atbilstoši viņu spējām.

Nākamais dambretes turnīrs būs jau Lāčplēša dienā 11. novembrī. Aicināti piedalīties visi interesenti, tai skaitā pilnīgi iesācēji, jo šeit būs iespējas pārbaudīt savas spējas un uzlabot spēlētprasmes dažādos līmeņos.

Tāpat 9. novembra vakarā iecerēts tiešsaistes šaha treniņturnīrs. Atkarībā no tā, kāda būs interese, biedrība plānos nākamos šādus turnīrus. Plašāk par to var lasīt mājaslapā bauskaspratnieks.lv.

Biedrība «Bauskas prātnieks» sadarbībā ar sporta centru «Mēmele» 20. novembrī plāno Bauskas novada čempionātu tiešsaistes dambretē tajā pašā vietnē playok.com.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas