Sākas dambretes turnīri

Otrdien, 14. aprīļa vakarā, sāksies Latvijas Dambretes federācijas kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē. Spēles tiešsaistē U10 un U13 vecuma grupām notiks septiņas nedēļas. Pēc tam sāksies pieaugušo un 100 lauciņu dambretes turnīri.

Latvijas Dambretes federācijas (LDF) valdes locekle Laura Kronberga informē, ka turnīros varēs piedalīties ikviens interesents. Sacensību mērķis ir saglabāt dambretistu meistarību, kā arī piesaistīt interesentus, kas vēlas pārbaudīt savu meistarību. Visu posmu kopvērtējuma labākos spēlētājus apbalvos ar medaļām, kausiem un balvām, ko pasniegs klātienes turnīros vai arī nosūtīs pa pastu.

«Pašreizējā situācijā, kad turnīri klātienē nav iespējami, svarīgi nodrošināt iespējas pilnveidot dambretes spēles prasmi. LDF jau piedāvā daudzveidīgus tiešsaistes treniņus «Youtube» kanālā. Uz turnīriem jauniešu un  pieaugušo grupā gaidām lielāko dambretes centru spēlētājus, aicinām arī tos, kuri spēli vēl tikai apgūst,» aicina LDF valdes priekšsēdētājs Vladislavs Vesperis. Vairāk par tiešsaistes turnīriem un citiem dambretes notikumiem var lasīt Latvijas Dambretes federācijas mājaslapā www.dambrete.lv.

64 lauciņu dambretes turnīros vairākās vecuma grupās paredzēti septiņi posmi. 16. aprīlī startēs pārējie, tiks noskaidroti labākie dambretisti jauniešu, junioru un pieaugušo konkurencē, atsevišķi vērtēs vīriešus un sievietes. Minētie turnīri ritēs līdz 28. maijam ceturtdienās no plkst. 18.45, jāpiereģistrējas 15 minūtes pirms spēles sākuma.

Savukārt 100 lauciņu dambretes turnīri notiks svētdienu vakaros pēc tādiem pašiem nosacījumiem. U10 un U13 vecuma grupas turnīrs sāksies 17. aprīļa vakarā tai pašā laikā, bet pieaugušo, jauniešu un junioru kopīgais turnīrs būs 19. aprīļa vakarā.

Dambretes spēlētāji izvēlas dažādus turnīrus, arī nesen izveidoto interneta vietni lidraughts.org, kur iespējams ne tikai spēlēt, bet arī vērot tiešsaistē notiekošās partijas.

Dažādas aktivitātes organizē arī Latvijas Šaha federācija. Tiešsaistes platformā playchess.com izveidots Rīgas Šaha federācijas klubs, kur ikviens var uzspēlēt un rīkot arī turnīru. Federācijas pārstāvis Vairis Kurpnieks skaidro, ka portālā var reģistrēties bez maksas, problēmu pievienoties neesot. Izveidota arī interneta turnīru līga, kur jau paredzēts balvu fonds.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas