Sākoties velosezonai, policija atgādina par velodrošību 1

Gan pilsētās, gan ārpus tām riteņbraucēju aktivitāte ar katru dienu palielinās, jo, neskatoties uz aprīļa sākuma mainīgajiem laikapstākļiem, pavasara saule atgriežas, laiks jo dienas kļūst atbilstošāks velosezonai. Tādēļ Valsts policija aicina ne tikai autobraucējus un gājējus būt vērīgiem, bet arī pašus velosipēdistus būt uzmanīgiem un parūpēties par savu un apkārtējo drošību, piedaloties ceļu satiksmē.

Piedaloties satiksmē ar velosipēdu, ir jāparūpējas par savu drošību – galvā jābūt uzliktai ķiverei un pareizi jāaprīko velosipēds ar gaismu atstarojošiem elementiem. Diennakts tumšajā laikā ir jāparūpējas, lai arī apkārtējie satiksmes dalībnieki redz ne tikai velosipēdu, bet arī pašu braucēju – mugurā jābūt gaismu atstarojošai vestei vai apģērbam ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem. Šogad līdz 28. martam fiksēti 46 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti riteņbraucēji, šajos negadījumos cietuši 29, bet bojā gājis viens velosipēdists. Taču pērn kopumā bijuši 902 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, tajos cietuši 589, bet bojā gājuši 15 velosipēdisti, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste. Savukārt Valsts policijas Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā šogad līdz 30. martam nav reģistrēts neviens ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts – cietis vai bojā gājis – velosipēdists, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance citam no cita. Velosipēdistam ir jāstūrē pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai, un, ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc citam aiz cita, nevis blakus! Velosipēdistam ir jāatceras, ka, braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam – tātad velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Būtiski arī parūpēties arī par sava velosipēda drošību – lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā un braucamrīks nenonāktu zagļa rokās, ir jāievēro vairāki drošības ieteikumi: velosipēds jāpieslēdz ar kvalitatīvu drošības saslēgu, ja iespējams, tas jānovieto videonovērošanas kameru tuvumā, uz velosipēda vai tā groziņā nedrīkst atstāt vērtīgas mantas un velosipēds jāpieslēdz pie droša statīva.

Tāpat Valsts policija iesaka – pērkot jaunu velosipēdu, reģistrēt to Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), kas var būtiski palīdzēt policijas darbā, lai nozagšanas vai nozaudēšanas gadījumā atdotu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam. Par velosipēda reģistrācijas iespējām var uzzināt CSDD mājaslapā: https://www.csdd.lv/velosipedu-registracija/velosipeda-registracija-e-csdd-vai-mobilaja-aplikacija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vēl par velo un elektroskrejriteni

"(4) Piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu patstāvīgi personai vecumā no 10 līdz 17 gadiem atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, velosipēda vadīšanai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav nepieciešamas. Piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu pilngadīgas personas pavadībā pa ietvēm, velosipēdu ceļiem un citām vietām ceļu satiksmē, kur atļauta tikai velosipēdu un gājēju kustība, bērniem atļauts neatkarīgi no to vecuma, bet pa brauktuvi — no septiņu gadu vecuma. Dzīvojamās zonās, daudzdzīvokļu namu pagalmos un vietās, kur nebrauc mehāniskie transportlīdzekļi, bērniem neatkarīgi no to vecuma piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu atļauts patstāvīgi.";

papildināt pantu ar piekto daļu šādā redakcijā:

"(5) Piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai, kura nav sasniegusi 14 gadu vecumu, ir aizliegts. Piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai vecumā no 14 līdz 17 gadiem atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav nepieciešamas." no https://www.vestnesis.lv/op/2021/65A.3 (Laidiens: 06.04.2021., Nr. 65A)

pirms 9 dienām, 2021.04.09 19:54

Vietējās ziņas