Sāks vērtēt konkursam «Laukiem būt» iesniegtos ideju pieteikumus

Beigusies iesniegumu pieņemšana Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) organizētajam konkursam «Laukiem būt».

Konkursā ikviens jaunietis varēja iesniegt savas biznesa idejas, pretendentam pērn bija jāapgūst piecu dienu mācību kurss. Mācības LLKC Bauskas birojs organizēja Vecumnieku novada Bārbeles pagastā.

LLKC Bauskas biroja vadītāja Dace Griķe pastāstīja, ka šogad no mūsu četru novadu kopējā mācību dalībnieku skaita, desmit jauniešiem, konkursā lauksaimniecības kategorijā saņemts viens iesniegums – no Bauskas novada. Iepriekšējos gados pieteikumi bijuši nelauksaimniecības jomās.

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja Ozolnieku birojā, raksturo situāciju Latvijas mērogā: «Visvairāk ideju pieteikts nelauksaimniecības jomā: pakalpojumu sniegšanā – 23 idejas un ražošanā – 11. Šogad priecē, ka aizvien vairāk aktuālu ideju ir arī lauksaimniecībā – šajā kategorijā saņemti 19 pieteikumi, kā arī pievienotās vērtības radīšanā jeb pārstrādē, kur varēsim vērtēt 11 idejas. Visaktīvākie bijuši jaunie uzņēmēji no Talsu puses – esam saņēmuši 12 pieteikumu.»

Lauksaimniecībā šogad aktuāla putnkopība un truškopība, kā arī dažādu nišas produktu audzēšana, piemēram, krūmmellenes, sēnes, valrieksti. Nelauksaimniecības jomā tiek piedāvātas dažādas idejas meistarklašu vadīšanā un interesentu izglītošana dažādās jomās, kā arī kosmētikas un ziepju ražošana, koka izstrādājumu un mēbeļu izgatavošana, keramika un porcelāns. Pievienotās vērtības radīšanas kategorijā pieteiktas idejas dažādu ēdamu un dzeramu produktu ražošanā, piemēram, alus, reņģu produkcija, saldējums, kūkas un cepumi, atklāj E. Ozola.

Pašlaik notiek visu pieteikto ideju plānu atbilstības administratīvajiem kritērijiem izvērtēšana, lai pēc tam tos varētu nodot izvērtēšanai žūrijas komisijā. Pasākuma «Laukiem būt!» noslēguma konkurss notiek divās kārtās.

1. kārtā, kas paredzēta 22. – 23. februārī, tiks prezentēti un vērtēti klātienē tā dēvētajā «Izdzīvošanas skolā» visi konkursā iesniegtie biznesa plāni. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 16 finālisti, pa četriem katrā kategorijā.

2. kārta jeb konkursa fināls norisināsies martā, un tās laikā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām, kuru kopējais fonds ir 20 000 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas