Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies ķiploku novākšana 1

Tiek vākta ķiploku raža. Šogad to ietekmējuši svārstīgie laikapstākļi.

Ķiploku raža šajā sezonā ir ļoti atkarīga no laikapstākļu svārstībām, kā arī labas vietas izvēles. To atzīst arī dārznieks Bauskas novada Codē  Edgars Zemecs: «Šogad raža ir diezgan švaka – pa ziemu izsala, savukārt pavasarī uz lauka bija sakrājies daudz ūdens, vasarā atkal liels sausums un karstums. Nav, ar ko lepoties, ar ražu, kas bija pērn, nemaz nevar salīdzināt.» Šogad E. Zemecs bija mainījis ķiploku stādīšanas vietu, bet pavasarī pamanījis, ka sanācis kā bedrē.

E. Zemecs ķiplokus tirgo Rīgas nakts tirgū. «Tirgojam kā lielos, bet, salīdzinot ar citu izmēriem, mums tādi vidējie sanāk, citi laikam labāk barojuši,» prāto E. Zemecs.

Līdzīgās domās ir arī codietis Ivars Jekovics: «Šogad ķiploku raža ir viduvēja – ne laba, ne slikta. Pārziemoja samērā labi, galviņas arī normāli izskatās, izmēros ir virs vidējā. Plānoju pārdot uzpircējiem ap 1,50 Ls/kg. Ja vairāk grib pārdot, tad augstāku cenu nevaru likt, jo pats tirgū nesēžu.»

Savā piemājas dārzā šos liliju dzimtas augus audzē arī baušķenieku Kalniņu ģimene. Tiesa, tie ir domāti patērēšanai ģimenē, nevis pārdošanai. «Salīdzinot ar pagājušo gadu, galviņas izmēros ir mazākas, krietni vairāk ir arī «vieninieki»,» stāsta Kalniņi.

Ķiploku audzēšanas laikā liela nozīme ir augsnes virskārtas irdināšanai, laistīšanai, ravēšanai, kā arī augsnes papildmēslošanai. Augsnes virskārtas irdināšana vissvarīgākā ir mālsmilts augsnēs pēc lietus, jo tajās visbiežāk veidojas garoza, kas traucē iznākt ķiploka asnam.

Tuvojoties nobriešanas laikam, no ķiplokiem atrauš augsni, tas sekmē labāku un ātrāku ķiploku nobriešanu. Galvenā pazīme, ka laiks novākt ķiplokus, ir tā, ka malējās lapas nodzeltē, bet stublājs kļūst nenoturīgs un sāk liekties.

Pēc novākšanas uzturam paredzētos ķiplokus jāglabā 0 – 3 grādu temperatūrā, bet audzēšanai atlasītos uzglabā 8 – 10 grādu temperatūrā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mārīte

Kuros datumos augustā būtu vēlams novākt ķiplociņus!?

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 20:13

Vietējās ziņas