Sākusies «melnā ledus» sezona

Rudens un ziemas starpsezonā, kad laika apstākļi ir mainīgi, uz ceļiem veidojas «melnais ledus» – bīstama ledus kārtiņa, kura var izskatīties kā slapjš asfalts.
 
Valsts policija atgādina – pa šādu brauktuvi jāstūrē citādāk. Mainīgo laika apstākļu ietekmē uz ceļiem veidojas gan apledojums, gan atkala. Brauktuves sevišķi bīstamas un slidenas ir agri no rīta un vakarā, kad krītas gaisa temperatūra un ārā ir tumšs. Īpaši jāuzmanās uz tiltiem, ceļu pārvadiem, līkumos, krustojumos, uz meža ceļiem un uz ūdens tuvumā esošām brauktuvēm.

Transportlīdzekļu vadītājiem jāņem vērā, ka šādos apstākļos palielinās apstāšanās ceļa garums. Lai nepieciešamības gadījumā automašīnu varētu apturēt, neapdraudot citus satiksmes dalībniekus, ieteicams ieturēt lielāku distanci ar priekšā braucošo transportlīdzekli un ievērot drošu ātrumu.

Lai mazinātu slīdēšanas risku, svarīgi parūpēties par transportlīdzekļa atbilstību sezonai. Policijas darbinieki aicina šoferus negaidīt līdz pēdējam brīdim un laikus nomainīt riepas.

Autoapmācības instruktors baušķenieks Gunārs Kačkāns stāsta: «Ja rudenī un ziemā diennakts tumšajā laikā no pretimbraucošās automašīnas neceļas ūdens, kaut smidzinošā veidā, – ceļš ir noklāts ar «melno ledu». Bīstama ir izbraukšana no meža, kur brauktuve ir siltāka – tai netiek klāt vējš. Izstūrējot klajumā, ļoti iespējams, ka slīdēs. Tādās reizēs iesaku atlaist gāzes pedāli un, neizspiežot sajūgu, nepārslēdzot ātrumkārbu, samazināt ātrumu.» G. Kačkāns uzsver, ka ļoti svarīga ir drošas distances ievērošana. Viņš šoferus mudina būt īpaši uzmanīgiem, veicot kreiso pagriezienu.

Transportlīdzekļu aprīkošana ar ziemas riepām kā obligāta prasība Latvijā noteikta no 1. decembra līdz 1. martam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas