Sākusies strādājošo pieteikšanās attālinātajām mācībām

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 30. jūnijā izsludinājusi pieteikšanos attālināto mācību kārtai Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētajā pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide". Tas nozīmē, ka strādājošajiem ir iespēja ar ESF atbalstu apgūt dažādas kompetences attālināto mācību formā. Mācībām var pieteikties līdz 15. jūlijam, aizpildot pieteikuma formu mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

VIAA pārstāve Alise Bērziņa skaidro, ka šajā kārtā pieaugušajiem mācības notiks tikai attālināti. Izglītības programmu piedāvājumā ir profesionālās pilnveides izglītības programmas, moduļi (īsākas izglītības programmas), kas nepieciešami profesionālajai darbībai izvēlētajā nozarē, kā arī augstākās izglītības iestādes studiju kursi vai studiju moduļi no akreditēta studiju virziena licencētas studiju programmas. Attālināto mācību kārtā, kurai var pieteikties līdz 15. jūlijam, mācības pieejamas 11 tautsaimniecības nozarēs: elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, metālapstrāde; pārtikas rūpniecība; lauksaimniecība; drukas un mediju tehnoloģijas; transports un loģistika; enerģētika; ķīmiskā rūpniecība; būvniecība; kokrūpniecība; metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības; mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektors. Ar mācību programmu piedāvājumu var iepazīties mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

A. Bērziņa norādīja, ka mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Saskaņā ar 2020. gada 16. jūnijā valdībā apstiprinātajiem noteikumu grozījumiem, tagad katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi mācīties var tika vienā izglītības programmā. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies attālināto mācību kārtā, sāksies 2020. gada jūlijā un augustā.

«Latvijas iedzīvotāju profesionālāpilnveide un kompetenču paaugstināšana, reaģējot uz aktuālajām tautsaimniecības vajadzībām, ir būtisks krīzes seku mazināšanas un ekonomikas atveseļošanas pasākums. Apstākļos, kad mācību norise klātienē ir ierobežota, šajā kārtā iedzīvotājiem ir sarūpēta iespēja apgūt kompetences attālinātā formā.Mācoties attālināti, ir vairāki ieguvumi -  laikā, kad samazinājušies ienākumi, attālinātām mācībām nav nepieciešami ceļa izdevumi, un laiks, kas citādi būtu jāpatērē, dodoties uz savu mācību vietu. Šoreiz nav jāmeklē tuvākā izglītības iestāde ar vajadzīgo mācību piedāvājumu,» norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Lai motivētu strādājošos mācīties, projektā lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas