Sākusies vietu pieteikšana Lielajai talkai 5

Tradicionālā Lielā talka šogad norisināsies sestdien, 24. aprīlī, un talkot iedzīvotāji aicināti individuāli, divatā vai ģimenes lokā vienas mājsaimniecības ietvarā. Līdz ar ārkārtas situācijas izbeigšanu 6. aprīlī talkošana, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, atļauta arī kolektīvam ne lielākam kā desmit cilvēku.
Visaktīvāk ļaudis talkas vietas piesaka Rīgas reģionā, liecina pieejamā informācija vietnē talkas.lv. Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā līdz 8. aprīlim nebija reģistrēta neviena sakopšanas iniciatīva.
Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne norādīja, ka ikviens tiek aicināts iesaistīties Lielajā talkā, piesakot talkošanas vietas Lielās talkas akcijas kartē www.talkas.lv. Ja talkotājiem nav iespējas pieteikties talkai norādītajā tīmekļa vietnē, tad var vērsties pie Bauskas novada Lielās talkas koordinatores Agitas Eglinskas, sazinoties pa e-pastu: agita.eglinska@bauska.lv vai zvanot pa tālruni 26370202. I. Pinne atzīmēja, ka kolektīvās talkošanas vieta vispirms jāsaskaņo ar pašvaldības koordinatoru.
Par darba cimdiem gan ikvienam jāparūpējas pašam talkas dienā, 24. aprīlī atkritumu maisus bez maksas varēs saņemt ikvienā reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā. 

Paredzēts, ka individuālie talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalā «Maxima», veicot simbolisku pirkumu vismaz 0,10 eiro apmērā. Talkotājiem jāielāgo, ka maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajā atkritumu savākšanas talkas vietām, kuras ar sarkanu tiks atzīmētas šajā kartē – https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/.
Pēc talkas beigām SIA «Vides serviss» strādnieki apbraukās visas oficiāli reģistrētās talkošanas vietas un savāks tur nogādātos talkas atkritumu maisus. «Maisi, kas tiks atstāti citās vietās (nereģistrētās), netiks uzskatīti par Lielās talkas laikā savāktajiem atkritumiem, un to izvešana nav garantēta, jo nav zināma to atrašanās vieta,» teic I. Pinne un aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot Lielās talkas norises noteikumus.
Neskaidrību gadījumā viņa lūdz sazināties ar pašvaldības talkas koordinatori Agitu Eglinsku.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

cūcis

Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā līdz 8. aprīlim nebija reģistrēta neviena sakopšanas iniciatīva.
Protams, jo piem. Vecumnieku novada vadoņi, ieceltie pārvaldnieki ar tautu nerunā un tautu neuzrunā! Krēsli "mīksti" - ar to arī pietiek! Iespējams, ka kāds kādu nofotografēs, lai izskatās skaisti, jo uz šādiem āķiem ķeras vēlētāji! Skumji, ka esam tik lēti pērkami!

pirms mēneša, 2021.04.10 14:24

žēl

Talkošanas vietas- Ķirbacene un Rūpniecības iela pie sociālajiem-kaut kā neiedvesmo un neuzrunā mani tās vietas, neesmu tur visu gadu bijusi, ne zariņa tur neesmu nolauzusi un nometusi. Slinkums tik tālu iet un arī grābeklīša nav.

pirms 30 dienām, 2021.04.11 18:26

cukuriņš

Vecumnieku novadā viss ir tīrs un kārtīgs, jo Domes augstākās amatpersonas kad brauc uz pagastiem tikties ar iedzīvotājiem vienmēr paņem līdzi maisus un pa ceļam salasa visus atkritumus. POZITĪVI hi-hi

pirms 29 dienām, 2021.04.12 13:14

sēņotājs

Bauskas novada un kaimiņu novadu ceļmalas, grāvji un meži ir tik pilni ar atkritumiem kā nekad iepriekš. Atkritumi maisos, izmesti pa logu, būvgruži, sēņotāju pudeles un maisiņi, vecas riepas utt. Ko dara pašvaldības policija, mežsargi, pagastu vara? Ja gribētu atrast vainīgos vismaz censtos to izdarīt, vismaz daļai atkritumu ir pazīmes , kas norāda izcelsmi. Arī atkritumu nodošanas cenas veicina cūcību. Talka ir entuziastu bezmaksas strādāšana cūku vietā. Lai strādā tie kam ir dienesta pienākums sodīt cūkas. Ja vainīgo nav, tad dzeniet uz talku mazos rukšus lai neizaug par cūkām.

pirms 29 dienām, 2021.04.11 23:25

nekā personīga

Pašu bāleliņi un tautumeitas to visu smagā darbā ir saražojuši.Tādu nu mūsu līdzcilvēku domāšana - no acīm prom un no sirds laukā. Nebūtu mums tādi darboņi, nevajadzētu arī talkas rīkot, mežus tīrīt un grāvjus. Pietiktu jau ar to, ka aiz sevis savāktu savus mēslus, bet......cilvēks pat aiz sava suņa nesavāc. Tāda nu paaudze ir izaugusi.

pirms 29 dienām, 2021.04.12 16:49

Vietējās ziņas