Salabo Saules ielas kāpnes Bauskā 12

Šonedēļ pēc vietvaras pasūtījuma veikts Saules ielas kāpņu remonts. Darbiem atvēlēti tūkstoš eiro, un tie uzticēti pašvaldības uzņēmumam SIA «Vides serviss», informēja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs.

Bauskas muzeja speciālists Raitis Ābelnieks precizēja, ka Saules ielas kāpnes uzbūvētas 1970. gadu beigās un tautā iesauktas par Ķibildes kāpnēm, jo Elvīra Ķibilde-Ozola tajā laikā bija Bauskas pilsētas izpildkomitejas vadītāja (1977–1980).

Remontdarbi aizņēmuši divas dienas, kopumā nomainītas 120 betona plātnes. SIA «Vides serviss» labiekārtošanas nozares strādnieks Verners Čerņevskis atminas, ka pirms trīsdesmit gadiem, sākot darbu uzņēmumā, piedalījies šo kāpņu pārbūvē. «Vienā daļā likām Lietuvā ražotās plātnes, bet otrā guldījām pašmāju izstrādājumus. Tā sanācis, ka Latvijas flīzes jau piekto reizi pārliekam, bet kaimiņvalsts tikai tagad,» stāsta V. Čerņevskis. Viņš pieļauj, ka segums turētos labāk, ja nebūtu mainīgi laikapstākļi, un izpaliktu sētnieku cītīgais darbs ar ledus cirtni, kas pastiprinājis plātņu malu nobrukšanu.

Par darbu ārkārtas apstākļos pašvaldības uzņēmuma strādnieki nesūkstās un apzinās savu lomu pilsētas «asinsritē». «Darbi kādam ir jādara, uzskatu, ka mēs esam tādi paši kā mediķi, policisti vai glābšanas dienesta darbinieki. Tikai neviens to skaļi neafišē. Atkritumu savākšana un labiekārtošanas darbi pilsētā ir uz mūsu pleciem. Nevar jau atstāt, lai ļaudis ieslīgst mēslos vai kaulus lauž uz nesalabotām ietvēm vai kā šeit uz trepēm bēdīgā stāvoklī,» teic V. Čerņevskis.

Baušķeniece Ilze Kīle atzina, ka tagad ir daudz vieglāk staigāt, it īpaši uzlabojumus  novērtējot vecāki cilvēki. «Tās trepes tiešām kliedza pēc remonta, un bija kļuvušas bīstamas,» pauž I. Kīle.

 Jau nākamnedēļ  pilsētā plānots sākt vēl vienu kāpņu remontu, par kurām iedzīvotāji jau sen sūdzas, – uz Mēmeles upes trošu tiltiņu. Tur darba pietikšot aptuveni pusotram mēnesim, pakāpieni tiks izlikti ar bruģi. Maijā SIA «Vides serviss» ķersies arī pie ikgadējā bedrīšu remonta. V. Čerņevskis vērtē, ka siltās ziemas nav veicinājusi bedru rašanos asfalta segumā, labā stāvoklī ir arī pērn aizlāpītās dobes. Lielāka asfaltēšana būšot ielās, kur remontdarbus veica SIA «Bauskas ūdenssaimniecība» un SIA «Kvēle».

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Aija

Kāpēc remonts netika veikt atbilstoši Eiropas direktīvām un likumiem,vai Bauskas domē ir būvuzraugs un arhitekte? IZSKATĀS,KADprivāties jāņam priekšā tā būvuzraugs pasaka,tas tā bija jāceļ krievu laikā.bet tagad tev vecīt jāpārceļ,jo esam ES un ir citi normatīvi. Bet te skatos viss pa veco kā bija PSRS laikos. Protams,ka par invalīdiem nav padomāts. Jātnieka kungs vai jūs,kad slidens ziemā būs tur varēsiet noiet,nerunājot.ka nevarēs ne invalīdu ratiņus,ne bērnu ratiņus ne uzstumt,ne nobraukt,vienīgi nolidot varēs. Šī ir Baukska.

pirms gada, 2020.04.24 15:36

Bauska

Nomainiet kāpnes pie pontona tilta labāk tur, kaklu var lauzst ibio maķ

pirms gada, 2020.04.24 20:15

Pārupe

Kurā gadsimtā tu dzīvo? Man ir 30 gadu, bet es nekādu pontonu tiltu Bauskā savā mūžā neesmu redzējis. Vai tik nejauc ar Mežotni?

pirms gada, 2020.04.24 21:08

!

Izlasi tālāk tur pastastits ka labos tas kapnes kas ved uz Memeles tiltinu jau nakamaja nedela.

pirms gada, 2020.04.24 21:58

Aldis

Arī Rātslaukuma bruģim pienācis remonta laiks. Nu paskatieties paši, cik nesmuki nosēdies bruģējums pašā centrā, kur bruģakmeņi izlikti aplī. Vai tiešām gaidīsim brīdi, kad situācija būs vēl sliktāka ?

pirms gada, 2020.04.24 20:18

hp

Viss kārtībā,trepes ir,blakus no plāksnēm vieta ivalīdiem un priekš bērnu ratiņiem,tie kas plānoja nav muļķi,viņi tak paši izmēģināja.

pirms gada, 2020.04.25 12:11

hipam

Pirmais sniegs,ledus un no plāksnēm vieta ivalīdiem un priekš bērnu ratiņiem,tie kas plānojuši nav muļķi? Blakus dzīvoju un esmu redzējis briesmu lietas kā ratiņi aiziet paši,jo stūmējs ir paslīdējis un nokritis. Mīļie Bauskas iedzīvotāji aizejiet līdz trepēm, noejiet pa plāksnēm,būs grūti un tad iedomājaties,ka jums vēl jāstumj invalīda ratiņi ar invalīdu iekšā. Lai jums jauka diena. :))

pirms gada, 2020.04.25 15:43

Baušķenieks

Nu un kur solītās kāpnes uz Berzkalniem. Teica ka pabeigs tiltu un pēc tam sakārtos arī kāpnes. Nu tur tiešām kaklu var nolauzt. Tak reiz ja dariet tad padariet Visu līdz galam. Tas astes paliek visur. Kā lēnie divplaksni. Un zvilnus taisiet tik augšā ir ļoti labi, tikai nu gaužām maz. Vismaz 10 vajag.

pirms gada, 2020.04.25 15:51

Baušķenieks

Berzkalnieši, kas ir, prasiet taču.!!! Tas tikai pašu labklājībai. Klusējat jau gadiem. Nevajag tak neko ekskluzīvu bet tīras jaunas kāpnes un sakoptu apkārtni. Nu...... Kas ir cīnāmies arī mes?

pirms gada, 2020.04.25 15:53

Bērzkalni..kurus pievienoja Bauskai....

Solīja jau Bērzkalnu kāpnes šogad , bet laikam tikai solīja. Kā nesolīt ? Vecais labais teiciens:)

pirms gada, 2020.04.26 14:59

Emīls Gulbis

Pilnībā piekrītu Aijas viedoklim par kāpņu pandusu nepiemērotību personām ar kustību traucējumiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem, velobraucējiem. Tomēr šīs kāpnes projektētas un būvētas pagājušajā gadsimta 70. gadu beigās, kā izcils tā laika pilsētvides paraugs, ar tam laikam modernu risinājumu, paralēli kāpnēm projektējot pandusu - tā pievēršot uzmanību visām sabiedrības grupām un nepieciešamībām.
Vai to pārprojektēt? Tomēr tā ir mūsu vēsture, mūsu cilvēku radīts vēsturiskais mantojums, līdzīgi kā ēkas, vai vēlamies to mainīt un zaudēt, vai patiešām nav citu risinājumu kā nemainot kāpņu sākotnējo veidolu to pielāgot plašākai sabiedrībai, piemēram, apejot tās pa apkārtceļu, kam pievienotas informatīvas norādes.

pirms gada, 2020.05.08 09:49

Vietējās ziņas