Salstoši bomži Bauskā nav sastapti 15

Aukstajam laikam raksturīgā problēma – salstoši bezpajumtnieki, kuriem nepieciešama izmitināšana patversmē,  – Bauskā nav tik izteikta, portālam apliecināja novada Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa.

Bauskas pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas kārtībnieks Aldonis Buls apstiprināja – viņam nav zināmas personas, kas pilsētā šajās dienās, būdami bezpalīdzīgā situācijā, varētu nosalt. Ir divi vīrieši no Rundāles novada Svitenes, kuri mitinās kādā dzīvoklī Bauskā. Uzturēšanās šajās telpās viņu dzīvībai draudus neradot. Atšķirībā no citiem gadiem pašvaldības kārtībniekiem šoziem nav zvanījuši daudzdzīvokļu māju iemītnieki un nav ziņojuši par kāpņu telpās guļošiem cilvēkiem.

I. Kubliņa piebilda, ka pilsētā ir daži cilvēki, kuri dzīvo nepietiekami piemērotos mitekļos. Taču šīs telpas ir apkurināmas, nosalt tajās nevar.  Novadā ir iespējas izvietot personas, kuras nonākušas krīzes situācijās. Tādiem cilvēkiem pagaidu mītnes vietas var ierādīt Vecsaules un Brunavas pagastā. Protams, uzturēšanās tajās nav savienojama ar alkohola lietošanu. Tādējādi joprojām aktuāla ir  nepieciešamība pēc patversmes, bet īpaši pēc atskurbtuves.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics apstiprināja, ka policijā šogad nav saņemta informācija par nosalušiem cilvēkiem. Taču uz ielas guļošošas alkohola apreibinātas personas likumsargiem ir nācies nogādāt policijā. Te gan viņus nedrīkst izvietot ilgāk par trim stundām. Bijuši gadījumi, ka aukstajā laikā šādām personām ļauts nedaudz uzturēties gaitenī.

Tāpat ir zināms, ka daļa «bomžu», iestājoties aukstajam laikam, dodas uz Jelgavu, arī Rīgu. Tur ir daudz vairāk iespēju uzturēties siltumā un pārciest salu.

Bauskā jāturpina meklēt iespējas iekārtot atskurbtuvi, kurā būtu telpas arī nakts patversmei. A. Stankevics skaidroja, ka vakar, 28. janvārī, par šo jautājumu spriests ar novada domes priekšsēdētāja vietnieku Alvi Feldmani. «Bauskas Dzīvei» A. Feldmanis apliecināja, ka pagaidām neko konkrētu solīt nevar. Tiek gaidīts, kā šo problēmu risinās valsts mērogā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Š.Holmss

Jā, Vilni, bijušais latviešu valodas skolātāj, Tu esi kļuvis par ērmu un apsmieklu.
Kur latviešu valodā ir vārds bomzis? Lai kāds ir cilvēks, nevajadzētu viņu nievājoši saukt tādā vārdā, daudz labāk ir leitot rakstā jau pieminēto bezpajumtnieks!!!
P.S. Vilni Tev patiktu, ja pie zināmiem apstākļiem Tevi nosauktu par bomzi?!!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 08:57

zasas

villnis nav bomzis bet gan debila

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 09:45

Holms, tu esi liekulis!

Vilni, Tu esi kļuvis par ērmu un apsmieklu.
Lai kāds ir cilvēks, nevajadzētu viņu nievājoši saukt tādā vārdā bomzis, daudz labāk ir leitot rakstā jau pieminēto bezpajumtnieks!!!
Vilni var saukt visādi, tikai nedrīkst bomžus saukt par bomžiem!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.30 18:46

bomzis

vārds cēlies no krievu valodas "bez opreģeļonnovo mesto žiķelstva", tā kā latviski - bez nenoteiktas dzīvesvietas, tas pats bezpajumtnieks.

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 10:03

un

vai tapēc jāievazā latviešu valodā šads vārds?

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 11:20

Vika

Nu patversmi toč nevajag! Ko vēl ne! Sakoncentrēs tos visus vinuviet-kas tad darīsies!??? Atskurbtuve gan nenāktu par ļaunu-jauni cilvēki sadzeras, iziet no mājas un aukstumā un dzērumā vairs nesaprot, kur mājas palikušas.

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 10:41

urtane

Lūdzu nomainīt virsrakstu. Tas ir aizvainojoši un necienīgi.
Žurnālista augstprātīgums vai arī nespēja veikt savu darbu ētiski.

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 12:28

...

Man gan vairāk liekas,ka tur tai avīzē ir bomži! Viens tur tāds nevīžīgs ar uzburbušu seju(iespējams no odekolona dzeršanas) staigā,otrs netīrā ādas platmalē un piesvīdušā mētelītī apkārt nēsājas!

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 12:56

i

piekriitu. tas tai stiprajaas brillees un meetelitii laikam i uldis, a kurs ar uzburbuso seju !??

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 16:34

čiulis

Viens tur pēc paskata tā nekas, tikai laikus ,iespējams, nav gājis pie galvas ārsta

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 19:14

Čuriks

Eju pāri rakstiem un ieraugu "Salstoši bomži Bauskā nav sastapti" un tad es iedomājos, ka drīz Auzāna kunga rakstu virsraksti būs, piemēram, "Peģiku gājiens", "Kroplis tiek ievietots slimnīcā" "Suns iekož ***ā" u.t.t.. Šis, "Salstoši bomži Bauskā nav sastapti", virsraksts ir līdzīgs manis minētajiem, jo netiek izrādīta nekāda cieņa, bet gan tikai tas cik Auzāna kungs ir varenāks par šiem sauktajiem "bomžiem".

pirms 6 gadiem, 2014.01.30 13:07

surikāts

Katrs jau saprot tos rakstus savā attīstības līmenī. Tas pats Čuriks- nepatīk viņam vārds bomži , bet toties pats "iet pāri rakstiem" paceltu galvu ..........

pirms 6 gadiem, 2014.01.30 18:40

ojj

,., pilniigs vaaks.

pirms 6 gadiem, 2014.01.30 22:57

Čuriks

Es ļoti atvainojos Surikāta kungs, ka aizskāru jūsu cieņu ar vārdu salikumu "iet pāri rakstiem". Jo šķiet, ka jūs aizskāra šis teikums jo nevarat/nemākat iet. Es ļoti atvainojos par to.

pirms 6 gadiem, 2014.01.31 19:39

Vietējās ziņas