Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Samazinājies nekustamā īpašuma nodokļa parāds Iecavas pašvaldībai

Maija sākumā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) parāds Iecavas pašvaldībai bija samazinājies līdz 190 000 eiro, «Bauskas Dzīvi» informēja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva. 1. aprīlī tas šogad kopumā bijis 203 519,41 eiro.


Šī gada 1. ceturksnī no 1. janvāra līdz 31. martam Iecavas novadā NĪN iekasēts 258 087,78 eiro apjomā, tajā skaitā nokavējuma nauda un iepriekšējo gadu parādi. Līdz maijam NĪN atvieglojumi Iecavas novadā piešķirti 5741,73 eiro apmērā trūcīgām un maznodrošinātām personām.

Kā norāda pašvaldības nodokļu inspektore Evita Heidemane, tiesības saņemt NĪN atvieglojumus par mājokli un tam piekritīgo zemi Iecavas novadā ir represētām personām, I un II grupas invalīdiem, vientuļiem pensionāriem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, daudzbērnu ģimenēm.

E. Heidemane brīdina, ka pašvaldība nolēmusi NĪN parādus piedzīt bezstrīdus kārtībā. Iepriekš parādnieki vien brīdināti, ņemot vērā ekonomisko situāciju. Nodokļu parādnieku sarakstā patlaban ir ap 2900 juridisku un fizisku personu, no tām aptuveni 2800 ir privātpersonas. Dažu parādi sasniedz vairākus tūkstošus eiro. Nodokļu inspektore aicina arī samaksāt nomas maksu personām, kas izmanto pašvaldības zemi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas