Sanāk kopā Bauskas novada jauniešu dome 6

Notikusi pirmā Bauskas novada jauniešu domes tikšanās. Pirmajā reizē gan vairāk bijusi savstarpēja iepazīšanās un darbības saskaņošana. Nākamā, jau daudz nopietnāka tikšanās plānota 16. oktobrī.

Jauniešu domei jāpārstāv jauniešu sociālās un politiskās intereses. «Rīkosim 16. oktobrī tikšanos ar novada jauniešiem, uzklausīsim domas un tad meklēsim iespējas īstenot ierosinājumus, risināt problēmas. Jāmeklē sadarbības partneri – pasākumiem tas varētu būt Bauskas kultūras centrs. Pieļauju, ka būs arī jautājumi, ar kuriem būs jāiet pie Bauskas novada domes,» saka Bauskas novada jaunatnes lietu speciāliste Helēna Liene Gavrilka.

Pieteikties jauniešu domei varēja jau no Lieldienām. Vecuma cenzs – no 13 līdz 25 gadiem. Pārsvarā tomēr pieteikušies skolēni, ir viena studente. Pirmā kopā sanākšana notika Bauskas pilskalnā 25. septembrī. Tad arī kļuvis skaidrs, kāda ir novada dzīvesvietu pārstāvniecība. «Sola, ka būs pārstāvis no Brunavas pagasta. Gaidām no Vecsaules, no Mežotnes pagasta Strēlnieku ciema,» stāsta H. L. Gavrilka.

Jauniešu domes pārstāvji atzīst, ka viņi ir gatavi iesaistīties un uzklausīt novada jauniešus, kā arī mēģināt īstenot ierosinājumus un idejas. «Galvenais mērķis pašlaik ir iesaistīties jaunatnes domes darbībā. Tad pamazām būs skaidrs, kādus mērķus mēs vēlamies īstenot,» saka baušķeniece Patrīcija Rācenāja. «Galvenais būs pēc iespējas vairāk iesaistīties procesos un izprast, kas notiek,» saka Kristaps Zentelis no Īslīces pagasta. Viņš savulaik mācījies Īslīces pamatskolā, bet tagad turpina mācības Bauskas 2. vidusskolā.

Pirmie mērķi jauniešiem ir vairāki. 2. oktobrī Bauskā plānota tikšanās ar vides aizsardzības un reģionu attīstības ministru Juri Pūci. 16. oktobrī notiks liela diskusija ar jauniešiem, kuras mērķis ir ieskicēt jauniešu domes mērķus un darbību. Jau tagad ir zināmas pāris vajadzības un idejas. «Mums noteikti vajag sākumā vismaz kādu telpu,» saka H. L. Gavrilka. Būs jādomā arī par jaunatnes lietu konsultatīvās komitejas izveidi. Jau tapusi jauniešu domes lapa portālā facebook.com.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Diāna

Varbūt šie jaunieši var rādīt piemēru visiem citiem, lai arī citi ciena skolas formu un vismaz pirmajā septembrī pie skolas
formas nevelk sporta botes.

pirms gada, 2019.09.28 13:00

Diāniņ,

Jāiet līdzi laikam. Pat nopietni cilvēki pie uzvalka klāt velk "kedas" un sportiskus apavus. Protams, atkarīgs no situācijas, uz saviesīgu pasākumu, protams, tā nevar. Bet pirmais septembris jau nav saviesīgs pasākums.
Ja nav rakstīts, ka forma jāvelk ar konkrētiem apaviem un apavus skola pie formas nedod, tad skolēnam ir brīva izvēle, ko aut kājās, manuprāt tikai loģiski.

pirms gada, 2019.09.30 16:35

Diāna

Es tikai izteicu savas domas. Protams, ka katrs pirmajā septembrī var vilkt tādus apavus kādi viņam škiet piemēroti tieši pirmajam septembrim, kaut vai skriešanas botes.

pirms gada, 2019.10.02 08:46

Stils

Katrs velk tādus apavus, kādi viņam šķiet pareizi un pieņemami. Es arī nekāds vecais neesmu, bet esmu par zolīdiem apaviem... .

pirms gada, 2019.10.01 19:08

Stils

Vai tiešām pirmais septembris nav saviesīgs pasākums?

pirms gada, 2019.10.01 19:40

Staļins

Kāpēc lai tas būtu saviesīgs pasākums?
Zīmīgs notikums pirmās klases skolēniem (drīzāk viņu vecākiem) - ok, jā, bet saviesīgs pasākums? Nu jau nu jau. Tik cik nodrāzta tradīcija no kuras vairs prieka nav nevienam.

pirms gada, 2019.10.02 08:23

Vietējās ziņas