Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņem ekoskolu apbalvojumus 1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās otrdien, 12. septembrī, notika ikgadējā ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Starp sumināmām mācību iestādēm arī vairākas mūsu novadu skolas.

Svinīgajā pasākumā 132 skolas saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, bet vēl 69 mācību iestādes ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu, teikts videsfonds.lv.

Latvijas ekoskolas nosaukums 2017./2018. mācību gadam piešķirts Vecumnieku novada Misas un Bauskas novada Uzvaras vidusskolai, bet Zaļā karoga skolu saimē ir Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestāde (PII) «Mārpuķīte», Bauskas PII «Pasaulīte», Iecavas novada Dzimtmisas pamatskola un PII «Dartija», kā arī  Skaistkalnes vidusskola Vecumnieku novadā.

PII «Mārpuķīte» vadītāja Judīte Zeltiņa pauda prieku, ka jau trešo gadu pēc kārtas pie mācību iestādes plīvos Zaļais karogs: «Esam priecīgi būt starp tām skolām, tiem darbiniekiem un bērniem, kuri mācās un cenšas domāt un darīt «zaļi» un saskatīt lietas, kuras jāmaina, lai apkārtējā vide būtu sakoptāka un skaistāka. Projekta laikā ar bērniem strādājām Saulaines skolā, apmeklējām citu novadu skaistākās vietas, strādājām Rundāles novada ūdenstilpēs, izliekot plakātus ar aicinājumiem rūpēties par vidi mums apkārt. Priecājos, ka kolēģi atbalstīja šo ieceri un turpina strādāt ar bērniem. Grūtākais ir projekta noslēgumā iesniegt visas atskaites par padarīto, nokārtot formalitātes. Bet padarīta darba izjūta un prieks par audzēkņu un kolēģu aktivitāti ir šo pūļu vērti.»

Misas vidusskolas ekoskolas projekta koordinatore Iluta Soma vēsta, ka Vecumnieku novada mācību iestāde projektā piedalās jau sesto gadu: «Projektā ietilpst pasākumi, kuri tradicionāli ir kļuvuši par mūsu skolas ikgadēju notikumu – talkas un apkārtējās vides labiekārtošanas darbi. Iesaistās teju visi skolas bērni, kas ir lieliski. Apbalvošanas pasākums bija ļoti jauks. Prieks, ka pirmo gadu bija vadītājs, kurš svinīgo daļu padarīja interesantu un ar humora piesitienu. Bija jauks gājiens, kurā piedalījāmies ar plakātiem, kas izveidoti no otrreiz izmantotiem materiāliem. Prieks, ka mūsu darbs tiek novērtēts.»

Apbalvošanas sarīkojumā skolas saņēma apbalvojumus un iepazinās ar labās prakses piemēriem no iepriekšējā mācību gada. 22 skolas Zaļo karogu saņēma pirmo reizi, savukārt divas izglītības iestādes Zaļo karogu ieguva jau četrpadsmito gadu pēc kārtas.

Ekoskolu apbalvojumus skolām piešķir uz gadu, tāpēc to iegūšanai izglītības iestādēm ik gadu ir aktīvi jādarbojas vides izglītības programmā, jāiekļaujas apkārtējās vides pārvaldībā, kā arī jācenšas šajā praksē iesaistīt arī apkārtējo sabiedrību.

Sarīkojuma otrajā daļā notika gājiens «Izmetam pārāk daudz» ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik daudz pārtikas Latvijā nonāk atkritumos un ko katrs var darīt, lai izsviestā daudzums mazinātos.


UZZIŅAI

– Ekoskolu programma Latvijā darbojas četrpadsmit gadus;
– Latvijā pašlaik programmā strādā vairāk nekā 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām);
– visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 49 000 skolu;
– 2016./2017. mācību gadā Zaļā karoga apbalvojumu Latvijā saņēma 125 skolas;
– lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.
 
Avots: videsfonds.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zināšanai.

Vecumnieku vidusskola arī saņēma Zaļo karogu.

pirms 2 gadiem, 2017.09.15 17:12

Vietējās ziņas