Saņemts 151 ieteikums kultūras piedāvājuma uzlabošanai Iecavā 5

Šoruden Iecavas novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta komiteja aktualizēja jautājumu par kultūras pasākumu norisi Iecavas novadā. Lai noskaidrotu sabiedrības vēlmes un apkopotu ierosinājumus turpmākajiem plāniem, iedzīvotāji tika aicināti piedalīties aptaujā.

Kā iepriekš «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Juris Krievs, Iecavas novada domes deputāts, izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs, iecavnieki vērsušies pie viņa, būdami neapmierināti ar to, ka kultūras dzīve ritot gausāk nekā citur. Tāpēc arī tika izstrādāta aptaujas anketa.

«Bauskas Dzīve» interesējās, kādi ir aptaujas pirmie rezultāti un secinājumi. Deputāts J. Krievs informē: «Aptaujā piedalījās 324 respondenti. Vecuma grupā no 13 līdz 24 gadiem – 148 anketu autori, otra aktīvākā daļa ir vecumā no 25 līdz 50 gadiem – 123 respondenti. Aptaujas rezultāti prasa rūpīgu analīzi, un šis mans nelielais apkopojums ir balstīts tikai uz atbilžu variantiem – līderiem. Lūk, galvenās tendences: visvairāk iecavnieki gaida profesionālu mākslinieku koncertus, sarīkojumus gribētu apmeklēt vidēji divas reizes mēnesī kultūras namā vai parka estrādē. Vairāki uzsver – ja būtu saistošs kultūras piedāvājums, tad biļetes cena nebūtu noteicošā, tā ir atkarīga no piedāvājuma kvalitātes.»

Kultūras piedāvājuma uzlabošanai ir saņemts 151 ieteikums. J. Krieva skatījumā, pozitīvi ir tas, ka aptaujā piedalījies vairāk nekā 100 Iecavas skolu audzēkņu. Atsevišķi tikšot sagrupētas tieši viņu vēlmes, un tās nodos Iecavas novada jauniešu lietu speciālistam, kam, jācer, tas būs labs materiāls savu pasākumu plānošanai.

«Ar secinājumiem vēl nesteigsimies,» saka J. Krievs. Vispirms šīs problēmas un ieteikumi esot jāizrunā izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē ar kultūras darbā iesaistīto pušu līdzdalību un tikai tad sapratīšot, ko varot šajā jomā plānot, veidojot pašvaldības nākamā gada budžetu un kultūras dzīvi novadā.

«Bauskas Dzīves» veiktajā telefonaptaujā par kultūras dzīves vērtējumu Iecavas novadā sazvanītie labprāt atbildēja, ka visvairāk pamanījuši dažādās izstādes, pasākumus bibliotēkās, kā arī slavēta tika Ziemassvētku balle. Tomēr visi uzrunātie cer uz lielākām aktivitātēm, tostarp arī svaigā gaisā – Iecavas parkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vecumnieki

Vecumnieki lūdzu pamācieties no Iecavas un arī uztaisiet aptauju. Jebšu te nevienam iedzīvotāju viedoklis neinteresē?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 14:33

Covids

Kad beidzot Iecavas dome sapratīs,ka kultūras dāmas ar savu neko nedarīšanu tur ir aizsēdējušās.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 16:00

Gita

Priecājieties, ka gausi notiek, Bārbelē vispār apstājusies....

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.16 08:20

Santa

Dace tak sen jau kladzina kad iešot prom

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.16 09:58

Vietējās ziņas