Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sarkanie baroni» tiekas atmiņu vakarā ar «nostalģiju» 9

Piektdienas, 17. janvāra, vakarā krogā «Aveņi» uz ikgadējo tikšanos sanāca bijušā Bauskas rajona «sarkanie baroni» – bijušie padomju lauku saimniecību un iestāžu vadītāji.

Sarīkojumā pulcējās ap 40 «sarkanie baroni un baroneses», portālam atklāja pasākuma rīkotājs Jānis Bite, agrākais veterinārā dienesta vadītājs.

«Vakara devīze bija «Nostalģija»,» stāsta organizators, «neiztikām bez politiskiem lozungiem no veciem laikiem, kaut tie var nepatikt komunistu ideju atbalstītājiem. Ar ironiju ieskatījāmies Padomju savienības Komunistiskās partijas 25. un 26. kongresa materiālos un to laiku propagandas avīzes «Cīņa» slejās.» Sarīkojumā tika sagaidīts pārsteidzošs viesis – viens no padomjlaika kompartijas un valsts līderiem Leonīds Brežņevs.

Sapulcējušies padomjlaika lauku saimnieciskās dzīves vadītāji pieminēja pēdējā gada laikā mūžībā aizgājušos kolēģus, kopskaitā sešus. Viņu vidū ir Rundāles novada zemnieks Modris Villa un kādreizējās Iecavas puses saimniecības «Progress» vadītājs Ilmārs Bents.

«Sarkano baronu» saieti kļuvuši par ikgadēju tradīciju, katru reizi rīkošanu uzticot citam aktīvistu pulciņam. Šogad līdz ar J. Biti pie teikšanas ir Ivars Buls.

Vairāk par tikšanos lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

G.A.

Visu cieņu šiem *baroniem* ! Tie bija īstie veči īstajās vietās. Atšķīrībā no šodienas lielākajiem kretīniem.
Tādu vadošo amatpersonu klasifikāciju savulaik ieviesa Šķēle - kampējs premjera krēslā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 12:07

Ko ???

Ar ko tad šie labāki ? Tikko kā sākās prihvatizācija, tā paši ātri palika bagāti, jo visu krējumu nosmēla priekš sevīm. Tagad jau visa tā manta, protams, pārrakstīta sievām, dēliem utt. Savu iespēju iedzīvoties uz citu rēķina jau nu garām nelaida ...

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 10:18

pensija

Atradušies- sarkanie baroni- padomju laika kolhozu,iestāžu un saimniecību izzadzēji...........

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 12:59

nostaļģija......

"Baroni", īstajā vietā un laikā pie sociālisma siles!!!.Patiesajā vārda -Baroni bijuši daži ,kuri zemi kopj aizsaules laukos .Nevar mūspusē lepoties ar īstiem saimniekiem kolhozu un sovhozu vadītājiem, saimniekot prāta pie sadales sociālismā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 15:15

Juta

Baronu virsvadītās nolielās mājas arī bija ieradies?

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 21:09

moņa

normāli veči ! a tagad kas -fendermaņu banda

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 09:19

forši

Nu re cik jauki ,tagad godinam komunistus. Tos kuri no mūsu vectēviem asinis sūca. Laikam jau ka pastulbajai tautai gribas atpakaļ tos laikus ,gribas sarkanajiem izdzimteņiem kājas palaizīt. Veiksmi tauta!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 11:48

iiiiiiiii

savu cieņas daļu viņi ir pelnījuši, jo tas, kā notika kolhoza vai padomju saimniecības vadīšana, nav mazāk kā kādas firmas vadīšana. tik atklāti un ciniski šie ļaudis nezaga, bija jāmāk balansēt starp ideoloģiju un realitāti, domāja par savas saimniecības cilvēku labklājību. tā kā nemaz jau ne tik melni.

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 12:15

POTRIOTS

Pa daudz cieņas , uzmanības un vērības tiek veltīts aizvadītā gadsimta astoņdesmito , deviņdesmito gadu sākuma kolhozu un sovhozu vadītājiem ,jo ik gadu viņi cenšas atcerēties savu varenību pie Maskavas putras katla.Šie kungi neviens neatbildēja ar savu mantu un par zaudējumiem sliktākā gadījumā pārcēla darbā kaimiņu rajonā .Kādus ekonomiskus ,organizātoriskus labumus šie 'Baroni" Latvijai dod šodien ,kāda ir viņu pievienotā vērtība ? Viņiem bija dotas vis lielākās iespējas veidot mūsu valsti ekonomiski spēcīgu ,bagātu.......Diemžēl mednieki ,pirtnieki-vieglas dzīves tīkotāji atstāja drupas aiz sevis ,jo ne bija fondu ko dalīt.(avīzei vajadzētu nodarboties ar vastij nozīmīgāku lietu popularizēšnu )"Baroni" un" barones ",lai grimst savā nostaļģijā !

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 18:47

Vietējās ziņas