Satiksmes ministrs «dzīvo» citā realitātē 2

Ceļu stāvoklis Latvijas laukos un tā uzlabošana ir īpaši jūtīga tēma. Brauktuves daudzviet joprojām ir kritiskā stāvoklī, to remontu ļaudis gaida ar nepacietību.

Vairākos gadījumos šķiet, padarīt varētu vairāk, ātrāk un kvalitatīvāk. Diemžēl izrādās, atbildīgo amatpersonu izpratne, arī informācija par notiekošo krasi atšķiras no reālās situācijas. To apliecina pretrunas, kas paustas satiksmes ministra Anrija Matīsa un viņa padotības iestādes valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) komunikācijas daļas vadītājas Annas Kononovas vēstītajā.

Laikrakstā «Diena» 7. jūlijā A. Matīss, vēstot par šogad paveikto sevis pārvaldītajā nozarē, stāsta: «Daudzi iedzīvotāji būs pamanījuši, ka darbi uz autoceļiem notiek ļoti intensīvi. Laika apstākļi bijuši labvēlīgi, tādējādi ceļu stāvokļa uzlabošanas jomā varēsim izdarīt vairāk, nekā esam plānojuši. Atzinīgi vērtēju gan būvnieku darbu, gan «Latvijas Valsts ceļu» darbu, kas savlaicīgi spēja nodrošināt iepirkumu procedūras veikšanu, lai jau no pirmās dienas, kad laika apstākļi ļāva, varētu sākt darbu.»

Laikrakstā «Bauskas Dzīve» 8. jūlijā par iedzīvotāju sen gaidīto un šopavasar beidzot apsolīto ceļa Bārbele–Skaistkalne remontu LVC komunikācijas daļas vadītāja A. Kononova skaidro pavisam ko citu. Remonts šajā ceļa posmā šogad, visticamāk, netiks sākts. A. Kononova teic, ka šogad notiks iepirkums. Iespējams, būvdarbi varētu tikt sākti rudenī, tomēr, visdrīzāk, – nākamgad. «Iepirkuma procedūras prasa laiku, bet būvniecības sezonu ierobežo laika apstākļi,» tā remontdarbu iespējamo kavēšanos skaidro A. Kononova.

Kā īsti ir? Ministrs slavē LVC par savlaicīgi paveikto, savukārt iestādes pārstāvji stāsta pretējo – iecerētais netiks izpildīts. «Bauskas Dzīve» lūdza šo acīmredzamo pretrunu izskaidrot Satiksmes ministrijas pārstāvjiem. Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds pavēstīja, ka ministrs ir atvaļinājumā, tādēļ komentāru sagatavojuši ministrijas speciālisti. Skaidrojumā diemžēl nav nekā Skaistkalnes puses iedzīvotājiem iepriecinoša.

«Darbi ceļa P89 posmā Ķekava–Skaistkalne no 47. līdz 56. kilometram ir plānoti un tiks veikti, tikai diemžēl ne šajā gadā. Minētā objekta izsludināšanas termiņš plānots uz šī gada septembri. Process līdz būvdarbiem kļuvis ilgāks, jo jāveic papildu projekta ekspertīze, kā arī pēc tās labojumi atbilstīgi ekspertīzes slēdzieniem, lai nodrošinātu vajadzīgos risinājumus darbu kvalitātei un drošībai.»

Vai šī kavēšanās un solītā savlaicīga neizpildīšana atbilst ministra A. Matīsa izteiktajam LVC darba atzinīgajam vērtējumam, tā arī nav skaidrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tā arī nav skaidrs

*Matīsiņam, cūkas ganot ..... utt.*, kā tajā latvju dainā.
Vienkārši runājot - ne tas vecis ne tajā vietā .... Bez pievienotās vērtības.

pirms 5 gadiem, 2015.07.20 18:30

hmm

kad Bauskas apkartnes iedzivotaji tika aicinati uz protestiem neviens nevelejas-------bet shodien visi kauc ka nau labi

pirms 5 gadiem, 2015.07.20 19:20

Vietējās ziņas