Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainē atdzimusi kādreizējā kopmītņu ēka 5

Rundāles novada Saulainē 13. oktobrī atklāts rekonstruētais sociālais centrs. No Saulaines profesionālās vidusskolas pārņemtā dienesta viesnīcas trīsstāvīgā ēka pārvērtusies līdz nepazīšanai. Ēka siltināta, veikts kapitālais remonts, fasāde krāsota gaišos toņos. Te iekārtotas dzīvojamās istabas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vientuļajiem pensionāriem, krīzes situācijā nonākušām ģimenēm. Atsevišķi izbūvētas telpas sociālā dienesta aktivitātēm. Saulaines sociālā centra nodošana ekspluatācijā piedāvās jaunas iespējas novada sociālajam dienestam nodrošināt iedzīvotājus ar pakalpojumiem, kas līdz šim tādā kvalitātē nebija pieejami, tā par objektu izsakās Aivars Okmanis, Rundāles novada domes priekšsēdētājs.  Pirms pāris gadiem profesionālā vidusskola savu dienesta viesnīcas ēku nodeva pašvaldības pārziņā. Ierodoties uz atjaunotās mājas svinīgo atklāšanu, skolas direktors Jānis Beķeris ar pozitīvu skaudību izteica vēlējumu, ka tagad gan viņš gribētu skaisto māju sev atpakaļ. Taču viņš ir gandarīts, ka ēka ir atdzimusi un kalpos svētīgam mērķim - palīdzēt tiem, kam nepieciešams patvērums. Svinīgajā atklāšanas pasākumā mājas gariņi pateicās projektētājiem - SIA «Neoprojekts», celtniekiem - SIA «Modus būve». Svētību un saticību vēlot, ēkā kā pirmais iemītnieks tika ielaists novada domes priekšsēdētāja kaķis, tad arī telpas apskatīt devās visi pasākuma dalībnieki. Vēl pirms svinīgās ēkas atklāšanas tajā jau ievākušies pirmie iemītnieki. Julijana Ševcova ir no Pilsrundāles, kur arī dzīvojusi sociālajā dzīvoklī, taču tas nav bijis tik ērts un mājīgs. Nu divas naktis jau aizvadījusi jaunajā istabiņā. «Bauskas Dzīvei» viņa stāsta, ka te ir ērti, mājīgi un silti. Ir pašai sava virtuvīte, laba gulta, solīts arī televizors. «Pirmajā naktī sapnī redzēju kaut ko datoram līdzīgu, spaidīju pogas un darbojos. Man tas šķiet labs sapnis par interesantu, darbīgu dzīvošanu,» stāsta J. Ševcova.  Rekonstruētās ēkas saimnieces pienākumi uzticēti sociālajai aprūpētājai Maritai Jaungailei. Atklāšanas pasākumā izvadājot pa telpām viesus, viņa stāsta, ka istabiņas izbūvētas ērtas, mājīgas. Taču kā jau jaunā mājā, te vēl darba pietiek. Pavasarī tiks strādāts, lai labiekārtotu apkārtni, uzstādītu kādu soliņu, varbūt nojumi. Saimnieces vēlējums visiem iemītniekiem ir saudzēt un rūpīgi izturēties pret īpašumu, kas tik skaists un glīts nodots viņu lietošanai.Rundāles novada sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele stāsta, ka līdz šim nav bijis iespējas rast īslaicīgu patvērumu krīzes situācijā nonākušām personām. Šādu pakalpojumu nācās iegādāties no kaimiņu pašvaldībām. Atjaunotajā ēkā varēs īstenot aktivitātes dažādām mērķa grupām: jaunajām māmiņām, invalīdiem. Nākotnē iecerēts piesaistīt speciālistus - ergoterapeitu, fizioterapeitu - rehabilitācijas pakalpojumu īstenošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ja tas ir siltums pensonārīt, tad es esu lembergs

pirms 8 gadiem, 2011.10.17 07:40

Kakis

Man ļoti patīk kaķītis. Pieskaņots Okmaņa uzvalciņam.

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 20:11

pensionāre

Mums jau ir siltums! Kaut mūsu Oķītim izdotos dabūt lētāku gāzi.

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 19:42

pats

Arī Mariška ir zelta meitene,gudrāka par finanšu ministru!

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 19:39

papa

Novadam ir kārtīgs saimnieks, kaut kur savās rūpēs par saviem novada iedzīvotājiem līdzinās Lembergam (Tikai nezog). Lai viņam veselība un veiksme turpmāk!

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 19:32

Vietējās ziņas