Saulainē atklāts Rundāles sociālā dienesta dienas aprūpes centrs 4


Šonedēļ tika atzīmēta Saulaines sociālā centra desmit gadu jubileja un atklāts Rundāles sociālā dienesta dienas aprūpes centrs.

Kā skaidro Bauskas novada pašvaldības iestādes «Rundāles novada dome» sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele, Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā «Aprīkojuma iegāde dienas aprūpes centra izveidei Rundāles novadā» tika iegādātas multisensorās iekārtas aktivitāšu istabām pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī relaksācijas istabai.

Kopējās izmaksas aprīkojuma iegādei dienas aprūpes centra izveidei – 59804,19 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 50833,56 eiro, valsts budžeta dotācijas pašvaldībām 2242,65 eiro un pašvaldības finansējums 6727,98 eiro, «Bauskas Dzīvi» informē Ilze Puķāne, Bauskas novada pašvaldības iestādes «Rundāles novada dome» attīstības nodaļas projektu vadītāja asistente.

Centru svinīgi atklāja 13. oktobrī, un K. Brūvele stāsta: «Pirms desmit gadiem 13. oktobrī tika atklāts Saulaines sociālais centrs. Bija tikko renovēta ēka ar skaisti izremontētām telpām, un nebija daudz, ko par to stāstīt, bet bija sapņi, vīzija un mērķis, kā to iedzīvināt, – lai sociālais dienests un centrs nav «bieds un bubulis», bet tajā vienmēr var vērsties un nākt ikviens iedzīvotājs. Tagad mums ir daudz, ko stāstīt, par ko priecāties un lepoties. Mājvietu šajās telpās ir radis ne tikai sociālais dienests, bet laika gaitā arī 50 iedzīvotāji. Esam bijuši kā liela ģimene, it īpaši to gribu teikt par vientuļajiem pensionāriem. Ir izveidots krīzes centrs, kur patvērumu dažādās dzīves situācijās raduši mūsu iedzīvotāji.

Higiēnas centrs, kur var izmantot dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Notiek dienas centra aktivitātes dažādām mērķa grupām, sapulces, radošās darbnīcas un kultūras pasākumi novada iedzīvotājiem u. c. Ļoti priecē tas, ka iedzīvotāji paši arī vēršas pie mums ar savām idejām un ierosinājumiem. Uzskatu, ka mūsu spēks ir vienotā sociālā dienesta komanda.»

Svētkos teikts liels paldies visiem – gan lieliem, gan maziem, kuri visu šo gadu laikā ir sadarbojušies un atbalstījuši, kā arī iepriecinājuši Saulaines sociālā centra iemītniekus gan ar dāvaniņām, gan labiem, mīļiem, uzmundrinošiem vārdiem, dziesmām, dejām un gardumiem. Paldies kultūras nodaļai par sadarbību, īpaši kultūras darba speciālistei L. Lauskiniecei, teic K. Brūvele.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tase

Skatāties drīz būs novada sociālā dienesta vadītāja, pirms iecelšanas amatā jāpagražojas ar kaut ko.

pirms mēneša, 2021.10.17 21:27

Pasarg, Dievs

Nu ne jau šo slinko un neizdarīgo būtni par BND soc.dienesta vadītāju!

pirms mēneša, 2021.10.18 05:20

Savējie

Malacīte, Kristīn! Cilvēks, kurš pats strādā, tad ari ir ko parādīt. Paldies Okmanim par atbalstu! Lai tev viss izdodas!

pirms mēneša, 2021.10.18 07:04

Cukuriņš

Bauskas sociālajam dienestam sen ir vajadzīgs cits vadītājs, gudrs un profesionāls, bez mentālām veselības problēmām. Ar acu bolīšanu un izrādīšanos ir gaužām par maz, lai vadītu tik lielu iestādi.

pirms mēneša, 2021.10.18 08:36

Vietējās ziņas