Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainē par vienu skaistu ēku vairāk 1

Līdz Rundāles novada sociālo pakalpojumu centra nodošanai atlicis tikai mēnesis.Centrs izveidots, rekonstruējot bijušo profesionālās vidusskolas kopmītni. Ēkas vienā pusē fasādes apdare jau pabeigta, un atjaunotais nams Saulainē jau tagad priecē acis ar gaišām krāsām. Līgumu par ēkas pārbūvi Rundāles novada dome ar SIA «Modus būve» noslēdza 2010. gada 29. novembrī, un darbi sākās decembrī. Rekonstrukcijas gaitā grūtību vai aizkavēšanos nav bijis, darbs notiek, kā paredzēts grafikā, jo izmaiņas projektā nenācās veikt, stāsta būvuzraugs Aldis Iesalnieks. Viņš uzskata, ka objekts nav sarežģīts. Ēkā bija profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca, un arī pēc rekonstrukcijas tur dzīvos cilvēki. No šī viedokļa funkcijas nemainās. Rekonstrukcijas gaitā ēkā uzlabotas ērtības - ir jaunas komunikācijas, santehnika, ķieģeļu ēka ir siltināta no cokolstāva līdz jumtam. Tas nodrošinās energoefektivitāti un uzlabo celtnes izskatu, skaidro Aldis Iesalnieks. Kad celtnieki darbus būs pabeiguši, varēs sākt centru apdzīvot. Novada domē turpinās darbs ar sociālo pakalpojumu centra nolikumu. Kopš aprīļa ar to strādā darba grupa, kurā ir novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, izpilddirektors Aldis Smilga, juridiskās nodaļas vadītāja Ineta Ruhocka un sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele, piesaistītas sociālās darbinieces. Tiek noteiktas iedzīvotāju grupas, kuras varēs pretendēt uz iespēju izmantot šī centra pakalpojumus un dzīvot tajā.   Sociālo pakalpojumu centra izveide sadalīta divās kārtās. Pirmajai izmantoti līdzekļi, ko Rundāles pašvaldība pēc novada izveidošanas, apvienojoties trim pagastiem 2009. gadā, saņēma infrastruktūras attīstībai no valsts budžeta, tāpat kā citas Latvijas pašvaldības. Līgums ar SIA «Modus būve» tika noslēgts par darbiem Ls 341 500,01 apmērā. Savukārt ēkas iekštelpu aprīkojumam un dzīvokļu izbūvei trešajā stāvā novada dome plānoja iegūt līdzekļus, piedaloties valsts vai Eiropas Savienības izsludinātajos projektos šāda veida rekonstrukcijai. Taču šādi projekti netika izsludināti. Lai objektu varētu pabeigt plānotajā termiņā, Rundāles pašvaldība rekonstrukcijas otrajai kārtai nepieciešamos Ls 89 443,85 uz desmit gadiem aizņēmusies no Valsts kases, skaidro novada domes finanšu nodaļas vadītāja Marija Teišerska. Aizdevuma pamatsummas jāsāk atmaksāt ar 2012. gadu no Rundāles novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

papa

atkal mums būs jāmaksā šie aizdevumi!!!!!!!!!!!Kāpēc tautai nepajautā VISPIRMS, a naudu ta atdot vajadzēs...nu moins.....

pirms 9 gadiem, 2011.06.14 15:04

Vietējās ziņas