Saulainē pulcējas topošie studenti 15

Rundāles novada Saulaines profesionālajā vidusskolā otrdien, 17. martā, aizritēja pēdējā no trim paredzētajām atvērto durvju dienām.
 Tajās potenciālie studenti un viņu vecāki varēja iepazīties ar skolu, studiju programmām un mācībspēkiem. 

Neskatoties uz nesen izsludināto Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri no 1. septembra Saulaines profesionālo vidusskolu apvienot ar Kandavas tehnikumu, interesentu netrūka. Direktora vietniece audzināšanas darbā Anita Jumburga stāsta, ka šogad atvērtās durvju dienas apmeklējuši vairāk jauniešu nekā pērn. 

Seši astotās un devītās klases skolēni kopā ar pedagoģēm Zani Safronovu un Aiju Dementjevu mērojuši ceļu no Iecavas internātpamatskolas. Skolotājas atklāj, ka atvedušas audzēkņus iepazīties ar skolu, jo ir laiks apzināt nākotnes iespējas. Skolēni tikmēr atzīst, ka vēl nav izlēmuši, kura programma katram ir vispiemērotākā, taču ir vēl laiks domāt. 

Viesus skolā sagaidīja viesnīcu pakalpojumu programmas studenti – Krista Tjuha un Justs Lavrinovičs, kuri klātesošajiem pasniedza atspirdzinošus dzērienus un otrā kursa studentu ceptos kēksiņus. Nepiespiestā gaisotnē tika reklamēta skola un izrādītas moderni izremontētās telpas, angārs, kurā iekārtotas metinātāju darbnīcas un lauksaimniecības tehnikas novietne. 

Sākot ar jauno mācību gadu, skolā papildus tādām profesijām kā lauku īpašumu apsaimniekotājs, pavārs, viesmīlības pakalpojumu speciālists un automehāniķis varēs apgūt jaunu specialitāti – datorsistēmu tehniķis. Par to interesējas baušķenieks Raitis Masjulis. Viņš stāsta, ka datori viņu saista kopš bērnības. «Daudz esmu eksperimentējis, cenšoties izjaukt un salikt tehniku. Ir nācies šo to salauzt. Tagad gribētu iemācīties to darīt profesionāli, lai var salabot sabojātus datorus,» atklāj jaunietis.  

Ar skaidru mērķi atvērtajās durvju dienās piedalījās arī baušķenieks Endijs Teihmans. Viņš vēlējās vairāk uzzināt par automehāniķa specialitāti. Viņa mamma Inese Teihmane, kura atbraukusi izzināt skolas piedāvātās iespējas, stāsta, ka priecātos, ja Endijs iegūtu vidusskolas diplomu uzreiz ar specialitāti. Pēc skolas prezentācijas viņa atklāja, ka priekšstats ir tiks labs, ka pašai gribētos mācīties Saulainē.

Topošā studenta Raita mamma Inese Masjule uzskata, ka skolai ir skaistas telpas, labi pasniedzēji. «Būtu grēks tādu iestādi likvidēt,» viņa spriež. Ne visiem 15 gadus veciem lauku bērniem lielpilsētu skolas, tehnikumi Jelgavā un Rīgā ir piemēroti. Izdevīgāk ir skoloties tuvākajā profesionālajā vidusskolā, uzskata I. Masjule, piebilstot, ka studentu piesaistīšanai jāizmanto lielāka reklāma.

A. Jumburga stāsta, ka otrdienas rītā vēl nebija skaidrības par skolas tālāko likteni. Jau ziņots, ka šogad profesionālajām skolām ar skolēnu skaitu zem 300 jāpievienojas kādam lielākam profesionālās izglītības kompetences centram vai jāpāriet pašvaldības pārraudzībā. 17. martā Ministru kabinets nolēma Cīravas profesionālo skolu pievienot Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumam, taču par Saulaines profesionālo vidusskolu lēmums vēl nav pieņemts. Ir tikai IZM sagatavotais rīkojuma projekts. Skolotāja atklāj, ka izjūt satraukumu, jo nav zināms, kā skolai būs labāk – Kandavas skolas vai pašvaldības pārraudzībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Zinīts

Laiveicās tiem,kas beigs šo ideālo iestādi.

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 11:48

es

Ir vidusskolas, kur mācās mazāk par 50 skolnieki, bet te vairāk kā 200!!!, salīdzinot ar vienu otru vidusskolu, tas taču ir daudz!!! Kāpēc kaut kas jālikvidē???

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 09:06

skolotājs

iet jau runa tikai par pievienošanas diviem variantiem

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 09:25

tu

nejauc divas dažādas lietas - vispārizglītojošā vidusskola un profesionālā vidusskola.

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 17:24

Pozitīvā

Paldies par lielisku Atvērto durvju dienas pasākumu!
Aplūkojot izglītības iestādi - lēmums ir pieņemts - mācīšos šajā skolā!
Noteikt iiesaku citiem jauniešiem apmeklēt Saulaini!!!

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 10:41

Zinīts

Neejiet uz saulaini mācīties,nevarēsiet darbu atrast!!!

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 11:46

Vecāks

Bērni mācās,bet nezin kur pēc tam pēc Saulaines darbu atrast.

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 11:53

arī vecāks

mācies kur tu gribi,ja dulburs būsi,darbu nedabūsi!

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 12:37

Viesmīlis

Skolai nav nekādas vainas, bet gan pašam audzēknim, ja neko negrib darīt prakses laikā, tad kā pēc tam darbu var atrast? Vajag vairāk motivēt savus bērnus un mazāk izteikt neapdomīgus pārmetumus par mācību iestādi.. :)

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 15:25

@

Iestādei nav ne vainas,ari ar augstāko izglītību darbu neatrast,ja pats esi lohs un strādāt negribi.Neviens darbs nav peļams,tikai vajag vēlēties strādāt.

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 18:25

jautājums

Esmu beidzis palīgskolu. Vai es saviem saviem bērniem, kuri būs dzimuši divu mīlošu homoseksuālu tēviņu savienībā, arī varēšu plātīties, ka savā jaunībā esmu bijis students?

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 22:51

Jaunietis

Beidzu Saulainē viesnīcas pkalpojumus, nevarēju atrast labi apmaksātu šajā specialitātē darbu,rīga piedāvāja darbu 200 eur. uz rokas,nožēloju kad tika zaudēti gadi ko es pavadīju šajā iestādē,tagad strādāju anglijā noliktavās un pelnu 1500.sanāk eirikos,latvijā vispār pakaļā ir visa izglītības sistēma,saulainē pedagogi domā lai tikai viņiem būtu darbs,pārējais viņiem ir pie pakaļas,beidzot šo iestādi tu sproti ka ar šo profesiju tu nēesi nevienam vajadzīgs.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 11:50

vērīgais

skatīt atbildi augstāk...

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 15:32

studi-rudi-trallallā

Reti kuras vid.māc. iestādes audzēkņus sauc par studentiem. Izrādās,ka Saulaines profesori un zinātņu doktori šo par viduvēju vērtēto proftehnūzi uztapinājuši augstskolas līmenī.
Nu tik studēs - studijas kēksiņu cepšanā,studijas gultas klāšanā,studijas auto riepu pumpēšanā ....

pirms 5 gadiem, 2015.03.28 14:52

Vietējās ziņas