Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainē vingro un atpūšas Rundāles novada seniori 1

Atraktīvi, pozitīvi un romantiski 3.oktobrī Rundāles novada Saulainē aizritēja Veselības diena sarīkojumā «Ķermeņa un dvēseles vingrināšana».

Svinot 1. oktobra Starptautisko veco ļaužu dienu un ieskandinot Veselības nedēļu, kas ilgst no 7. līdz 13. oktobrim, Rundāles novada sociālais dienests sadarbībā ar Rundāles pagasta kultūras darba organizatori nolēma iepriecināt novada pensionārus. Uz pasākumu ar novada domes sarūpētu transportu ieradās Svitenes pagasta pensionāru biedrība «Sudrabupe».

Viss sākās pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Mārpuķīte». Atraktīvās pensionāres kopā ar bērnudārza sporta skolotāju Agnesi Grāvīti izzināja vingrošanas pamatprincipus.

Sākumā kundzītes izrādīja nelielu satraukumu, ka vingrinājumi nebūs pa spēkam. Tomēr aktivitāšu noslēgumā varēja just azartisku prieku un skaļas emocijas.

«Sudrabupes» aktīviste sviteniece Gunta Bāre neslēpa prieku par piedzīvoto, slavēdama pasākuma iniciatorus. Viņa atklāja, ka jūtas ļoti gandarīta par fiziskajām aktivitātēm. «Kāds laiks jau pagājis, kopš pēdējo reizi sportoju. Tagad vairs nesanāk, tomēr gribētos atsākt,» viņa piebilst.

Pensionāri izzināja, kādus pakalpojumus un modernu tehniku var izmantot Saulaines sociālajā centrā. Tika iepazītas centra telpas, to pielietojums. Izmēģināts jaunais masāžas krēsls, apskatītas palīgierīces – ratiņkrēsli, sēžampodi, kruķi.

Sociālajā centrā seniores malkota tēja ar tikko no cepeškrāsns izņemtiem rudens gardumiem – āboliem ar kanēli un rozīnēm. Vietējā entuziaste no Saulaines Inita Lībiņa dalījās pieredzē par zāļu tēju vākšanu, to lietošanu un iedarbību. Kā vislielākās dvēseles zāles kundzēm tika dāvāta dzeja.

Vairāk par šo sarīkojumu lasiet «Bauskas Dzīves» drukātās versijas trešdienas numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

sudrabupe

Ļoti sirsnīgs un jauks pasākums. Paldies!

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 08:40

Vietējās ziņas