Saulaines ciemā apstiprināts lielāks siltumenerģijas tarifs 6

Pagājušajā nedēļā Rundāles novada domes sēdē viens no izskatāmajiem jautājumiem bija par siltumenerģijas tarifa maiņu Saulaines ciemā. Par to sanāksmē ziņoja komunālā dienesta vadītājs Ivars Čerļenoks.

 

«Bauskas Dzīvei» speciālists skaidroja: «30. septembrī beidzās līgums ar SIA «Hag» par cietā kurināmā – brikešu – piegādi Rundāles novada pašvaldībai. Saskaņā ar līguma nosacījumiem brikešu cena bija 89,97 eiro par tonnu. Jau vasarā, jūlijā, tika izsludināts jauns iepirkums par šāda veida kurināmā piegādi. Iepirkuma rezultātā par uzvarētāju tika pasludināta SIA «Hag» ar piedāvāto zemāko līgumcenu – 98,97 eiro par tonnu. Kā redzams, kurināmā izmaksu sadārdzinājums, salīdzinot ar iepriekšējo līgumu, ir desmit procenti.»


Salīdzinot to ar 2017. gada izmaksām, kad tika apstiprināts pašreizējais tarifs – 62,25 eiro par megavatstundu (EUR/MWh), un situāciju 2019. gadā, kopējās elektroenerģijas izmaksas ir pieaugušas par 13,38 procentiem un degvielas cena par 18 procentiem, informē I. Čerļenoks. Augušas arī darba algas un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme. Par pieciem procentiem ir samazinājies arī piegādātās siltumenerģijas apjoms. Ivars Čerļenoks to skaidro ar vairākiem faktoriem: rudeņi garāki un vidēji siltāki; mājām ir siltumizolācija, kas gan bijusi jau 2017. gadā, taču galvenais faktors ir piegādātāja iepirkumā piedāvātā cena.
Siltumenerģijas tarifā kurināmais veido 58 procentus no 1 megavatstundas (MWh) cenas, bet 42 procentus veido elektroenerģijas, iekārtu amortizācijas un remonta izmaksas, kā arī apkalpojošā personāla algas un administratīvie izdevumi. 


Pagājušajā nedēļā, 31. oktobrī, Rundāles novada domes sēdē apstiprinātais siltumenerģijas tarifs Saulaines ciemā ir 71,95 eiro par megavatstundu (EUR/MWh). Jaunais tarifs stāsies spēkā 2019. gada 1. decembrī. Pilsrundāles ciemā tas ir 57,68 eiro par megavatstundu. Acīmredzamā starpība skaidrojama ar dabasgāzes zemo cenu, zemākām darbaspēka un elektroenerģijas izmaksām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

INGA

UN vai tie iedzīvotāji ir spējīgi maksāt,par to kāds ir interesējies?

pirms gada, 2019.11.07 15:42

Andris

Varbūt saprotami izskaidrot- par cik mēnesī pieaugs cena 2 vai 3 istabu dzīvoklim!

pirms gada, 2019.11.07 16:07

Zintis

Ir maksātāji un ir nemaksātāji. Lai būtu mierīgāka dzīve siltuma piegādātajiem, tiek celti tarifi un tie duraki, kuri maksā, samaksā par sevi un tiem, kuri nemaksā.

pirms gada, 2019.11.07 17:33

P

Pamēģiniet ar zirgu un liellopu izmešiem(gāzi)+mēsli.

pirms gada, 2019.11.09 14:34

Vietējās ziņas