Saulaines skolas audzēkņi gūst panākumus Latvijas mēroga konkursā

Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecībā «Vecauce» 25. un 26. septembrī lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos «Lopkopība» un «Augkopība» noskaidroti labākie topošie speciālisti. To vidū ir arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības audzēkņi.

Saulaines teritoriālo struktūrvienību pārstāvēja četri jaunieši – Jānis Briļs, Reinis Rūdolfs Augulis, Signe Zumente un Edžus Edgars Verpakovskis. Trešā kursa audzēknis Jānis un otrā kursa audzēknis Reinis Rūdolfs ieguva 1. vietu nominācijā «Augkopība», bet trešā kursa audzēkne Signe un Edžus Edgars, kas mācās otrajā kursā, ieguva 3. vietu nominācijā «Lopkopība». Skolēnus sagatavoja pasniedzēji Nils Šastakovičs un Valdis Ūbelis.

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības vadītāja Laila Jirgensone pastāstīja, ka konkursā piedalās tās Latvijas profesionālās skolas, kurās var apgūt   lauksaimniecisko izglītību. «Konkurss notiek divas dienas. Pirmajā dienā žūrijai tika piedāvāta SVID analīze – stiprās un vājās puses, iespējas un draudi vienai saimniecībai. Vēlāk jaunieši pildīja komisijas sagatavotos uzdevumus, kas iepriekš nebija zināmi. Katrai skolai ir sava izglītības programma, piemēram, Smiltenes tehnikuma pārstāvji padziļināti apgūst veterināriju, bet mūsu skolā var iegūt vispusīgas zināšanas. Esam uzveikuši labākos,» atklāj L. Jirgensone.

Jānis Briļs informē, ka konkursā bija jāpazīst graudu sugas un nezāles, jānosaka mitrums un 1000 graudu masa, kā arī jāveic citi uzdevumi. Nominācijas «Lopkopība» dalībnieki devās uz kūti, kur vajadzēja pildīt dažādus uzdevumus – slaukt govis, noteikt piena kvalitāti, pazīt dažādus traukus. «Vislielākais izaicinājums bija darboties praktiski – doties fermā un vilkt teļu vestes, dzīvam teļam ausīs spiest numurus. Tas viss bija darīts, bet fermas tehnoloģijas atšķiras no mūsējām,» atklāj Signe.

Nils Šastakovičs māca jaunos lauksaimniekus. Viņš audzēkņus izglīto augsnes mācībā, agroķīmijā un ražas uzglabāšanā. «Konkursā jauniešiem bija jāzina augsnes tipi, jāpazīst minerālmēsli. Audzēkņus slavēja par to, kā no likumdošanas nolasīta mēslojuma iestrādaugsne,» stāsta pedagogs.

«Vispārizglītojošajās skolās ir angļu valodas, matemātikas un citu mācību priekšmetu olimpiādes, taču mūsu audzēkņu izaugsmi veicina šāds konkurss,» stāsta struktūrvienības vadītāja. Jaunieši ir gatavi konkursā startēt arī nākamgad, lai gan atzīst – bijis liels uztraukums un daudz vajadzējis mācīties, lai sasniegtu labus rezultātus.

«Man nebija spriedzes, kaut arī vajadzēja sacensties ar ceturtā kursa studentiem. Lai gan dažbrīd likās, ka vecāko kursu studenti ir gudrāki, sapratu – uztraukumam nevajag ļauties,» pauž Reinis Rūdolfs. Signe stāsta, ka mācījusies gan skolā, gan mājās, taču Edžus Edgars savas zināšanas lietojot praktiski ģimenes lauksaimniecībā.

Jaunieši citiem dalībniekiem iesaka konkursu uztvert nopietni un kārtīgi tam gatavoties. «Mūsu audzēkņi uzstādījuši augstu latiņu,» stāsta skolotājs N. Šastakovičs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas