Saulaines tehnikuma audzēkņi apgūs zināšanas par videi draudzīgu un bioloģiski daudzveidīgu saimniekošanu 2

Šodien, 20. novembrī,  Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības filiāles un Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņi dosies iepazīt Baltijā lielāko graudu kooperatīvu «LATRAPS» un šī kooperatīva biedra saimniecību z/s «Rudeņi», portālu informēja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sanita Putniņa.


Viņa atklāja, ka šāda iespēja jauniešiem sagādāta LLKA īstenotā projekta «Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā» ietvaros. Kopumā jaunas zināšanas apgūs 50 audzēkņi.

«Tā kā saimniecība darbojas vairākās nozarēs – graudkopībā, lopkopībā un lauksaimniecības pakalpojumu sniegšanā, ikdienas darbos esam ieviesuši videi draudzīgu saimniekošanu gan katrā minētajā nozarē atsevišķi, gan tām mijiedarbojoties. Tā kā strādājam Zemgales laukos, apzināmies, ka mūsu bagātība un resurss ir zeme. Līdz ar to, tā ir jāapsaimnieko videi draudzīgi, lai tā saglabātu savu ražīgumu arī ilgtermiņā.Šo vēstījumu vēlos nodod arī jauniešiem, » norādīja Toms Knope, z/s «Rudeņi» vadītājs.

Kooperatīva «LATRAPS» klientu vadības direktore, agronome-eksperte Līga Ruža stāsta, kad kooperatīva biedriem organizē teorētiskās un praktiskās apmācības par zemes apsaimniekošanu, ļoti lielu uzsvaru liekot uz ekoloģiju. «Esam gandarīti, ka Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas īstenotā projekta ietvaros jauniešiem, kuri ir topošie lauksaimnieki un speciālisti, varēsim sniegt zināšanas par videi draudzīgu saimniekošanu,» teic L. Ruža.


Paredzēts, ka projekta «Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā» ietvaros notiks vēl viens seminārs – darbnīca kooperatīvā «VAKS».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Saulaine

Būtu sakopuši skolai piederošās ēkas, no kā tad lai mācās pamatus ??? Kas tai skolā notiek??

pirms gada, 2019.11.21 15:12

Vietējās ziņas