Saulaines tehnikumam remontē vētras sapostīto jumtu

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma struktūrvienības – Saulaines profesionālās vidusskolas – ēkai Rundāles novadā tiek labots jumts. Darbi jāpabeidz šomēnes.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka pavasarī Saulaines profesionālās vidusskolas viena korpusa  ēkai spēcīgas vēja brāzmas norāva daļu jumta. Iepriekšējais remonts bijis ne tik sen, un šādai ķibelei nevajadzēja notikt, sprieda aculiecinieki.

Tehnikuma Saulaines struktūrvienības vadītājs Nils Šastakovičs laikrakstam pastāstīja, ka jūnijā jumta labošanas darbi sākušies un notiek ļoti labā tempā, kas liecina, ka tiks pabeigti plānotajā termiņā – jūlija beigās. Viņš atzina, ka daudziem var likties neizprotami, kāpēc remonts iesākts tik vēlu. Patiesībā pats darbs aizņem labi ja trešdaļu no tā laika, kas bija nepieciešams, lai juridiski pareizi veiktu iepirkuma procedūru un nepieciešamās saskaņošanas visās instancēs.

N. Šastakovičs informē, ka objektā strādā būvuzņēmums no Rīgas – SIA «RST Kompānija» («Roofmaster»). Viņš skaidro: «Konkursā bija pieteikušies arī vietējie būvnieki, bet tā kā svarīgas ir finanšu iespējas, izvēle bija par labu rīdziniekiem. Vietējais uzņēmums gan piedāvāja mainīt visu jumtu, kas būtu drošāks ieguldījums nākotnē, taču tas krietni mainīja izmaksu tāmi. Pašreizējie darbu veicēji ar jau esošajam materiālam līdzīgo kausējuma segumu nomainīs tikai jumta bojāto daļu. Veicamo darbu izmaksas ir ap 16 tūkstošiem eiro. No mūsu puses zaudējumus daļēji sedz apdrošināšanas kompānija, jo objekts pēc nodošanas ekspluatācijā bija apdrošināts.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas