Saulainieši dosies starptautiskā praksē 8

Rundāles novada Saulaines profesionālās vidusskolas audzēkņi dosies mācību praksē uz Maltu, Spāniju un Vāciju. Iespēja apgūt profesijas iemaņas ārvalstīs Saulaines skolas audzēkņiem rasta «Erasmus+» programmas atbalstītā projektā, portālu informēja tā vadītāja Laila Jirgensone. Jaunieši dalībai tajā atlasīti pērnā gada nogalē no Saulaines skolas audzēkņu vidus, balstoties uz pašu dzīvesgājuma aprakstu un pārrunu rezultātiem.

Vairāku specialitāšu studentu grupas ārvalstīs praktizēsies martā. Maltā organizācija «Paragon Europe» prakses vietas nodrošinās četriem topošajiem ēdināšanas speciālistiem – Jānim Lincevičam, Dainim Timošenko, Dailai Olavai un Adrijai Sovānei, kā arī pieciem viesnīcu pakalpojumu programmas studentiem – Kristai Tjuhai, Justam Lavrinovičam, Antai Krūzei, Alisei Grandovskai, Agritai Skujai. Audzēkņus pavadīs skolotāja Evita Zviedre.

Spānijā prakses vietas būs pieciem lauksaimniecības programmas audzēkņiem – Niklāvam Ramanam, Matīsam Sniedzem, Kristapam Balodim, Kristīnei Bajarunei un Endijam Ozolam. Jauniešus pavadīs pedagoģe Sanita Collenkopfa. Grupu uzņems organizācija «EuroMind» Ubedā, kur varēs apgūt zināšanas olīveļļas ražošanas un kazkopības nozarē.

Pedagoga Dagņa Dārznieka pavadībā Vācijā, Leipcigas apkārtnē, praktiskās mācības apmeklēs pieci topošie automehāniķi – Jānis Zariņš, Mārtiņš Purgailis, Jānis Purvišķis, Kristaps Freinbergs un Edmunds Zalcmanis. Organizācija «Vitalis» ir saulainiešu darbības partnere jau trešo gadu, vēsta L. Jirgensone.

«Sagatavošanas posmā notika līgumu slēgšana, mācību programmas precizēšana atbilstīgi katra audzēkņa spējām, intervijas svešvalodās ar dalībniekiem,» stāsta L. Jirgensone, «jaunieši par lielāko ieguvumu projektā uzskata iespēju pilnveidot valodu zināšanas, iepazīt citas valsts darba tirgus prasības, pārbaudīt savas prasmes un iegūt jaunas iemaņas.»

Finansējumu ceļa izdevumiem, individuālajam atbalstam, sagatavošanas pasākumiem nodrošina «Erasmus+» programma. Par atbalsta līdzekķiem tiks iegādāts arī darba apģērbs dalībniekiem. Kopējais projekta finansējums ir 40 082 eiro.

Jau vēstīts, ka Saulaines skolas audzēkņiem starptautiska pieredze mācību laikā tiek nodrošināta vairāku gadu garumā dažādos sadarbības projektos.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nesaule

šodien L-jas radio 1 vēstīja- Saulaines skolu plānots ,,aizklapēt,,! Krīze beigusies, skolas veram ciet?

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 18:18

Caca

Jā tā būs,bet toties Mežotnes internāts ar 28 skolēniem pastāvēs.Kur skatās VIKD

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 20:00

ha

Tur ir 51 skolēns un Saulaine nav skola Valsts apgādībā, kā ir Mežotnē. Neviens uz Saulaini neies, jo ir ģimeņu pārsvars kuras ir maznodrošinātas Saulaine nenodrošina 4 ēdināšanu+ bezmaksas kopmītnes citas aktivitātes u.t.t. Nav to bagāto cilvēku kas visu tik sponsorētu, novadam loģiski tādu Saulaini uzturēt...

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 23:21

laikam

Laikam kādam skauž, kad Mežotnes skola paliek, skaudība ir slikta zīme!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 11:28

Tince

Saulaine ir valsts apgādībā. Ne vienmēr jāpieņem lēmumi kuri ir izdevīgi valdībai!
Tā jau esam tik maz Latvijā palikuši!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 08:27

120

Kādā Mežotne un Garozas ciems valsts apgādībā?Smiekli nenāk,vai prāts par īsu?Valsts nauda ir tikai dažiem bērnie.Paşvaldība tur ieguldījusi ja ne miljonu,tas ir kopā ar Garozas ciema vajadzībām.Acīm redzot kādam nākotnē kaut ko vajadzēs .Ja runā par skaudību,kāda skaudība...dzīvot sūnu ciemā?Atvainojiet,paldies.Nevis skaudība,bet nožēla,jo jūs tur dzīvojat kā pēc kara.Nu labi sataisīja skolu,a tolks kāds?
Neviens tāpat tur neies-uzSaulaini ies.Tur ceļs,pilsēta,centrs.Atvērt kādu pansionātu-jā,bet skolai tā vieta neder.

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 14:47

Tu

Visi jau visu laiku runā,ka Mežotnē būs pansionāts.Feldmans to visiem stāsta,izrādās ka nē,jocīgi.Bet Saulaini gan neatdodiet ,Aivar,cīnies!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 15:01

Vietējās ziņas