Sausajā laikā kūlas dedzināšana uzņem apgriezienus; aizvadītajā diennaktī dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī – laika posmā no 22. aprīļa plkst. 6.30 līdz 23. aprīļa plkst. 6.30 – ugunsdzēsēji-glābēji dzēsa 12 kūlas un vienu meža ugunsgrēku, tai skaitā Iecavas novadā kūla dega 1500 m2 platībā, savukārt Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā pērnā zāle liesmoja 6000 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji-glābēji dzēš degošo kūlu, kādam, iespējams, ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 22. aprīļa plkst. 6.30 līdz 23. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu, no tiem 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas