Šāvējam Upelniekam Latvijas un Baltijas rekords 6

Lai radītu papildu konkurenci un uzlabotu rezultātus, pagājušajā gadā izveidotas sacensības stenda šaušanā «Baltijas kauss», kur piedalās spēcīgākie trīs valstu sportisti. Jau šogad sacīkstēm rezultāts – iecavniekam Dainim Upelniekam padevies Baltijas un Latvijas rekords, tikai par punktu atpaliekot no pasaules rekorda.

«Rekords ir kritis!» ar šādu ziņu palielījies D. Upelnieks. Viņš 28. aprīlī Baltijas kausa izcīņas pirmajā posmā Viļņā pirmajā kārtā uzstādījis jaunu personisko rekordu, kas reizē ir Latvijas un Baltijas rekords – sašauti 124 no 125 mērķiem.

Jāatzīmē gan, ka jaunie sacensību formāti šajās sacīkstēs rada dažādus pārsteigumus, un tā bija arī šoreiz – ar visu rekordu D. Upelnieks tomēr palika otrajā vietā. Pēc pirmās kārtas šaušanas nāk fināla sacensības, kur piedalās seši labākie sportisti. Finālā lietuvietis Ronalds Račinsks par vienu sašautu šķīvīti bija veiksmīgāks – viņam 56 no 60 punktiem, bet D. Upelniekam 55. Jāpiemin, ka R. Račinsks savu pirmās kārtas sēriju noslēdza ar 118 punktiem.

Sarunā ar Latvijas Radio Upelnieks pastāstīja, ka pēdējā laikā paļaujas uz atšķirīgu treniņu metodiku un Viļņā sasniegtais rezultāts apliecina izvēlētā ceļa pareizību. Upelnieks atzinīgi vērtē sadarbību ar Čehijas treneri Leošu Hlavāčeku, kurš savulaik bija viens no pasaulē labākajiem stenda šāvējiem. Upelnieks uz Čehiju brauc apgūt ne tikai šaušanas nianses, bet arī trenera darba specifiku, jo studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), ziņo portāls lsm.lv.

Upelniekam paredzēti trīs starti šogad un viens nākamgad, lai pretendētu iekļūt Tokijas olimpisko spēļu dalībnieku vidū. Viļņā paveiktais nostiprināja Latvijas šāvēja pārliecību, ka viņam ir pa spēkam sasniegt augstus rezultātus. Upelnieks gan atzina, ka pēc Latvijā veiktās nodokļu sistēmas reformas nodrošināt nepieciešamo finansējumu ir kļuvis krietni sarežģītāk, jo ne viens vien sponsors zaudējis interesi sniegt atbalstu.

Jau nākamo Baltijas kausa izcīņas posmu varēsim vērot jau Bauskā, Īslīces pagastā, «Bauskas zemgaļu» šautuvē 8. un 9. jūnijā. Jau pirms tam 11. un 12. maijā turpat notiks Latvijas kausa izcīņas pirmais posms, bet 6. un 7. jūlijā šautuvē pulcēsies Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensību dalībnieki.

Jāatzīmē gan, ka atlasei uz Pasaules čempionu sacensībām un Olimpiskajām spēlēm šajā sporta veidā ņem vērā nevis sašauto mērķu skaitu, bet gan panākumus dažādās sacīkstēs, jo līdzīgus rezultātus šāvēji pasaulē atkārto ik pa brīdim. Tas nozīmē, ka D. Upelniekam, kura mērķis tagad ir Tokijas Olimpiāde 2020. gadā, būs arī centīgi jāpiedalās pasaules līmeņa sacensībās, lai šo mērķi sasniegtu. Viļņā parādītais rezultāts ļauj cerēt uz to labāko. «Turpinām virzīties uz nospraustajiem mērķiem,» informē D. Upelnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

LVFKI = LSPA

Malacis ! Bet studēt LSPA ,lai arī nosliece uz sportu, nav prāta darbs. Un ja vēl neklātienē,tad vispār ...

pirms gada, 2019.04.29 18:31

jauki

Cilvēku skaudība neizmērojama, lai takš čalis mācās, jebkura profesija ir cienījama. Nevajag salīdzināt....

pirms gada, 2019.05.03 10:07

ceraukstieši

ko nu to šāvēju slavējiet, citiem tikai nelaimi nes

pirms gada, 2019.04.30 09:45

Vietējās ziņas