Savus lielos svētkus sagaidījuši folkloristi 2

Svētku un festivālu vasara turpinās. Kamēr skolu jaunatne atgūst spēkus, koferus krāmē un tērpus gatavo folkloras kopu dalībnieki. Šonedēļ Latvijā norit starptautiskais folkloras festivāls «Baltica».

Dažādos pasākumos, galvenokārt Rīgā un Rēzeknē, piedalās septiņas folkloras kopas no visiem četriem mūsu novadiem. Rundāles novada Svitenes pagasta folkloras kopas «Svitene» vadītājs Leons Zarāns pārliecinoši vēsta, ka šis ir folkloras kopu dalībnieku nozīmīgākais notikums, kas tiek gaidīts tāpat kā Dziesmu svētki Rīgā: «Esam priecīgi doties uz koncertiem Rēzeknē. Šajā Latvijas pusē daudz kas nav redzēts, ceram iepazīt Latgali, atrast jaunus draugus. Vasara ir pilnbriedā, laiks ir labs, esam gatavi svinēt un priecāties.»
Vecumnieku novada Bārbeles pagasta kopas «Tīrums» vadītāja Irita Vimba pauž prieku par iespēju apmeklēt dažādus pasākumus Rēzeknē. 19. jūlijā Saimes rītā jeb festivāla brokastīs Rēzeknes pilskalnā cienās visus ar kviešu jeb balto maizi un medu.

«Leposimies ar to, ar ko bagāta ir Zemgale, ar mūsu auglīgajām kviešu druvām,» tā I. Vimba. Viņa aicina novadniekus šīs nedēļas nogalē saplānot braucienu uz Latgali, iepazīt šo kultūrvēsturisko novadu, tā ļaudis, apmeklēt festivāla aktivitātes, no kurām vairums būs bez maksas.

Bauskas kultūras centra folkloras kopas «Trejupe» vadītājai Kristīnei Brakšei šis būs pirmais festivāls: «Folkloras kopu vadu tikai otro gadu, festivālu «Baltica» līdz šim neesmu apmeklējusi. Tādēļ esmu brīnuma gaidās. Kolektīvs pasākumam gatavojas ļoti nopietni, pieslīpējam agrāk iemācītās dziesmas. Viena uzstāšanās paredzēta 17. jūlijā Rīgā, Vērmanes dārzā. Būsim kopā ar citiem uz novadu sadziedāšanos arī Rīgas kanāla malās. Savukārt Rēzeknē esam iecerējuši noskatīties koncertu «Četri vārdi» koncertzālē «Gors», pie Rēzeknes pilskalna būt klāt vakarēšanā ar podniekiem, kā arī iesaistīties citās aktivitātēs.»

Ceraukstes pagasta folkloras kopas «Laukam pāri» vadītāja Elīna Kūla-Braže atzina, šajā festivālā kopā būšanas prieks ar savējiem ir nozīmīgāks par tām pārdesmit minūtēm, uzstājoties kādā no koncertiem: «Mūsu kolektīvam šis ir jau ceturtais festivāls. Uz to braucam rast noskaņu, kādu var izbaudīt tikai «Baltica». Savā programmā skatītājiem vēlamies atklāt Zemgales vērtības, mūsu ļaužu tikumus.»
Vēl no mūsu novadiem festivālā «Baltica» šogad piedalās Codes pagasta folkloras kopa «Dreņģeri», Iecavas novada folkloras kopa «Tarkšķi», Vecsaules novada folkloras kopa «Vecsaule».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dalībniece

Folkloras kopa "Vecsaule" ne tikai šogad piedalās, bet līdz šim visos ir piedalījusies Starptautiskā folkloras festivālā "Baltica"!

pirms 5 gadiem, 2015.07.14 12:32

anna

kur tika minēts, ka Vecsaule piedalās pirmo reizi? :D

pirms 5 gadiem, 2015.07.14 14:46

Vietējās ziņas