"SEB banka" piešķīrusi overdraftu 400 000 eiro apmērā tekstilizstrādājumu ražotājam "Klippan-Saule"

"SEB banka" refinansējusi tekstilizstrādājumu ražotājas SIA "Klippan-Saule" saistības un piešķīrusi overdraftu 400 000 eiro apmērā uzņēmuma apgrozāmajiem līdzekļiem, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji. Viena no uzņēmuma ražotnēm strādā Bauskā.

Latvijas-Zviedrijas kopuzņēmuma "Klippan-Saule" galvenais darbības virziens ir tīras vilnas un kokvilnas izstrādājumu ražošana. Uzņēmuma produkcijas klāstā ir pledi, segas, pārklāji, dzija, vilnas kārsums, pončo, kuru izgatavošanai tiek izmantota galvenokārt 100% vilna no Jaunzēlandes.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars pauda, ka "Klippan-Saule" ir ilgtspējīga biznesa modeļa piemērs, kā pārliecinoši iekarot vietu eksporta tirgū, spējot pielāgoties arvien mainīgajam pieprasījumam un vienlaikus saglabājot nemainīgi augstu ražošanas kvalitāti.

Savukārt "Klippan-Saule" valdes priekšsēdētājs Romualds Baikštis informēja, ka vairāk nekā 90% uzņēmumā saražotās produkcijas tiek eksportēta uz teju 30 valstīm visā pasaulē.

"Covid-19 krīzes ierobežojumi mūs ir skāruši minimāli, un pieprasījums pēc ražotās produkcijas saglabājas ļoti augsts - strādājam ar peļņu un saņemam pasūtījumus jau uz 2022.gadu. Pēdējo gadu laikā esam veikuši ieguldījumus iekārtu modernizēšanā, lai uzlabotu gan ražošanas procesus, gan nodrošinātu ērtākus darba apstākļus. Gada sākumā spērām pirmos soļus arī e-komercijā, izveidojot internetveikalu pircējiem Baltijas valstīs," piebilda Baikštis.

Pērn "Klippan Saule" apgrozījums bija 7,142 miljoni eiro, kas ir par 13,3% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 76,4% un sasniedza 454 107 eiro.

"Klippan Saule" kapitālā 99,95% pieder Zviedrijas uzņēmumam "Klippan Textil", 0,02% kapitāldaļu pieder Baikštim, bet vēl 0,02% - Zviedrijas pilsonim Svenam Jēstam Magnusonam, kurš kopā ar vēl diviem Zviedrijas pilsoņiem ir arī starp patiesajiem labuma guvējiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas