Sēja laukos tuvojas noslēgumam 1

Sēja rit jo strauji visos mūspuses novados, arī Bauskas novada Codes pagastā, kooperatīva «Saimnieks V» dalībnieku – zemnieku – saimniecībās. Kooperatīvā ir 56 biedri un 47 aktīvi strādājošie.

Mārīte Ķikure, «Saimnieks V» valdes priekšsēdētāja, apstiprina: «Līdz Lieldienām sēja būs gandrīz pabeigta. Rudenī sētais padevies labi, nekas nav jāpārsēj, un tagad atliek laukus pabarot ar mikroelementiem. Atkarībā no vajadzības, dažkārt arī rocības miglotājā pievieno šķidro mēslojumu vai kādus preparātus, piemēram, lai rapšiem samazinātu stublāja garumu. Pēc rapšu miglošanas sāksim ziemas kviešu miglošanu, ko nobremzēja aukstās sala naktis.»

Šogad zemnieki vairāk sēj pupas un zirņus, īpaši tie, kas rudenī iesēja un ieara starpkultūras. Pavasarī šādā zemē var sēt vasarājus, arī pupas. Īpatnība tā, ka pēc starpkultūras sētās pupas drīkst miglot, un bez tā ražu, kas atmaksājas, iegūt nevar. Bet bez šī rudens priekšdarba miglošana nav atļauta, tas saistīts ar zaļināšanas noteikumiem. Kopumā zemnieku noskaņojums ir labs, taču ikviens saprot, ka daba var būt pārsteigumu pilna, laikrakstam skaidro M. Ķikure.

LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis pastāstīja, ka Latvijā siltais laiks un bažas par iespējamu sausuma vilni vēlāk pavasarī saimniekiem liek sēt agrāk. Tā kā ziemāji modušies agri, viņš aicināja saimniekus augus pabarot arī ar mikroelementiem, kas veiksmīgāk palīdzēs augiem pārvarēt aukstās naktis.

Balodis atturējās prognozēt, kāda būs vasara un laika apstākļu ietekme uz potenciālu graudaugu ražu, jo to ir pāragri prognozēt. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ražas potenciāls saglabājas augsts un vēlams laukus kopt ar pārdomātu tehnoloģiju, lai nezaudētu ražas potenciālu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

SKDS

Katru pavasari zemnieki ir varoņi, lai dzīvo laucinieki, urā.

pirms gada, 2020.04.10 14:49

Vietējās ziņas