Sējas svētkos Ausekļu dzirnavās aicina izjust Ulmaņlaiku sadzīvi

Vecumnieku novada Bārbeles pagasta brīvdabas muzejā «Ausekļu dzirnavas» sestdien, 11. maijā, ikviens gaidīts uz ikgadējiem Sējas svētkiem, kuros varēs izjust Ulmaņlaiku sadzīvi un lauku darbus.

Dzirnavu saimnieks Mārtiņš Mediņš pavēstīja, ka šie būs jau desmitie Sējas svētki, un tie būs īpaši ar to, ka pavasarī iesētie graudi, sēklas, iestādītie kartupeļi nesīs augļus, lai  «Ausekļu dzirnavu» rudens sarīkojumā demonstrētu ražas novākšanu. 

Paredzēts, ka ikviens no svētku atklāšanas pulksten 11 visas dienas garumā varēs vērot, kā notiek zemes pirmsējas sagatavošana, labības un zālāju sēšana, kartupeļu stādīšana, kukurūzas sēšana un citi darbi, arī jumta dēlīšu zāģēšana un skaidu plēšana, graudu malšana, grūbu un putraimu gatavošana ūdens dzirnavās, baļķu zāģēšana gaterī, ko darbina tvaika dampis.

Interesi noteikti piesaistīs arī amatniecības un mājsaimniecības darbi: grozu pīšana, baļķu grebšana, metāla kalšana, slotu siešana, aušana un vērpšana, kā arī pīrāgu cepšana, sviesta kulšana, veļas mazgāšana un gludināšana tā, kā to darīja vecos laikos, kad elektrību nepazina.

Pasākumā rīkstnieks Teodors Blija klātesošos iepazīstinās ar āderu noteikšanas noslēpumiem, savukārt  amatnieks, mūzikas instrumentu izgatavotājs Valters Reiznieks rādīs un muzicēs uz cītarkokles, kokles un cītaras. Tāpat gaidāmi arī līdz šim neredzētu amatu demonstrējumi.

Svētku muzikālo noskaņu radīs mūzikas ansamblis «Ziemeļmala» no Limbažiem un Albīns Baļčūns ar draugiem.  Dancos Vecumnieku novada Bārbeles pagasta jauniešu deju kopa «Rakari» un Vecumnieku vidusskolas deju kopa «Rūķi».

Brīvdabas muzeja saime aicina Sējas svētku norisēs piedalīties ikvienu seno amatu pratēju un amatnieku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas