Sēklu audzētāji no visas Latvijas sabrauc kopsapulcē mūspusē

Latvijas Sēklaudzētāju asociācijas (LSA) gadskārtējā kopsapulce otrdien, 17. martā, sākās ar Grantiņu ģimenes saimniecības «Eriņi» darbnīcu un kaltes apskati Bauskas novada Dāviņu pagastā. «Eriņos» augstas kvalitātes kviešu sēklas audzēšanai atvēlēta vairāk nekā desmitā daļa no kopumā ar graudaugiem un rapšiem apsētās platības.

Biruta Grantiņa stāstījumā ap 30 viesiem uzsvēra, ka saimniecību vada visa ģimene kopīgi, patlaban divām paaudzēm sadalot darba organizācijas, lauku apstrādes, tehnikas uzturēšanas, personāla vadības, grāmatvedības, projektu gatavošanas un citus pienākumus.

Ar moderno kalti iepazīstināja lauku darbu vadītājs Andris Grantiņš, atklājot, ka plānots iegādāties un aprīkot īpašu sēklas graudu kalti, lai produkts būtu maksimāli tīrs. Liene Grantiņa rūpējas par uzņēmuma grāmatvedību un projektiem. Savukārt Birutas dzīvesbiedra Gunāra sirdslieta paralēli tehnikas uzraudzīšanai ir apkārtnes sakopšana un koku stādīšana, atklāj saimniece.

Pēc «Eriņu» apskates sēklaudzētāji devās uz Rundāles novada Mazmežotnes muižu, kas atjaunota un iekārtota par atpūtas vietu Ivetas Burkānes vadībā. Zemkopības ministrijas un Valsts augu aizsardzības dienesta speciālistes seminārā sniedza aktuālo informāciju par atbalstu un nosacījumiem sēklu ražotājiem.

Pēc semināra notika LSA gada kopsapulce, kurā uzklausīja atskaiti par darbību pērn un pārvēlēja biedrības vadību.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā piektdien, 20. martā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas